POBOČKA od pondělí 4.7. do středy 6.7. ZAVŘENÁ. Objednávky expedujeme v pracovní dny.

Jak vybrat první karty?

Tip: Všechny karty, které máme aktuálně skladem, najdeš v kategorii Cardistry

Jaké karty jsou nejlepší?

Pokud začínáš, rozdíl mezi kartami za 20 Kč a 100 Kč poznáš, ale rozdíl mezi kartami za 100 Kč a 1 000 Kč poznají až zkušení kouzelníci a cardisti.

 • Za 20 Kč seženeš například karty s krtečkem, které jsou často nízké kvality a málo vydrží (většinou mají pouze dvě vrstvy papíru, jsou příliš měkké a vůbec nejsou pružné).
 • Za 100 Kč seženeš karty s povrchovou úpravou pro delší životnost.
 • Za 300 Kč až 1 000 Kč si koupíš designové balíčky, které většinou mají o něco vyšší kvalitu. Ale je pravda, že často platíš i za značku.


Kouzelnické trikové balíčky stojí cca 500–1 000 Kč. Karty mají kvalitu srovnatelnou s Bicycle Standard, ale kupuješ je hlavně kvůli tajemství/nápadu tvůrce. Kouzelnické trikové balíčky seženeš ale i za 100 Kč. Zvládneš s nimi stejné triky, jen nebudou mít povrchovou úpravu jako dražší balíčky. 

Tip: Všechny kouzelnické balíčky na triky najdeš v podkategorii Kouzelnické karty

Řekli bychom ale, že nejlepší karty na kouzlení jsou karty, které ti půjčí sám divák. Takže jestli kouzlíte v hospodě a kluci ti půjčí salátové vydání karet na prší a ty s nimi ukážeš kouzlo, dostaneš mnohem větší pochvalu, než kdybys použil svoje designové Fontaine. Každý divák má totiž podezření, že je kouzelníkův balík cinknutý nebo jinak upravený.

 

S čím začít?

Pokud chceš kvalitní karty, na start doporučujeme Bicycle Standard, nebo levnější variantu Seconds.

Ze začátku budeš dělat triky, co jsou automatické (fungují samy matematicky apod.). U těchto triků nezáleží na kvalitě karet, jen je třeba, aby byl balíček kompletní a dobře čitelný.

Pokud tě kouzlení chytne, je dobré si po pár měsících pořídit karty s finishem, který ti pomůže udělat třeba pěkný vějíř. To je hlavní výhoda balíků kolem 100 Kč.

 

Co je finish?

Finish je poslední chemická úprava karet, která prodlužuje jejich životnost. Ale v komunitě se finishem označují všechny následující parametry:

 

1. Stock (papír, na který se karty tisknou)

Základní rozdělení je:

 • Casino – Tlustší, odolnější (Bee).
 • Modern (USPCC retail) – Tenčí, protože je stroj více slisuje (Tally-Ho).

Vlastnosti stocku se neustále mění, a to kvůli změnám materiálu, nepřesnosti strojů a klimatickému prostředí. Proto ti někdy připadají dvoje stejné karty jiné. U limitovaných edic se to jen tak nestane, protože se tisknou najednou. U standardních decků se to ale děje celkem často.

Další typy stocku jsou:

 • Crushed stock – O něco pružnější.
 • FCS certified stock – Vyroben z recyklovaného materiálu, karty jsou tvrdší (Monarch).
 • Cartamundi B9 (Butterfly) a E7 stock (Cohorts) – Inspirace Crushed stocku.

 

2. Cut (způsob ořezu karet)

 • Tradiční – Nůž řeže z obrázkové strany. Dnes se tolik nepoužívá. Hodí se na stolní triky, protože s nimi jde Faro shuffle na stole.
 • Moderní – Nůž řeže obráceně, tedy oblá strana vznikne na zadní straně a plochá na lícech. Používá se u většiny karet.

 

3. Embossing

Prohlubně v kartách, do kterých se dostává vzduch. Karty díky němu lépe kloužou. Nevýhodou je, že se karty hůře ovládají po rozbalení, ale mají delší životnost.

 • Air cushion finish – Tečky na kartách (Tally-Ho).
 • Linen finish – Místo teček jsou linky (Copag).
 • Smooth – Hladké karty. Lépe se ovládají začátečníkům, ale rychle ztrácejí vlastnosti a karty se na sebe začínají lepit. Jsou vhodné spíše na cardistry (Aviator).

 

4. Kvalita

Q1 je nejvyšší možná kvalita, se kterou se setkáš třeba u limitovaných balíčků. Q4 je potom standardní balík Bicyclů (některé nemají přesně vycentrovaný design atd.).

Tip: Přečti si článek o srovnání základních typů karet Bicycle

 

Plastové karty

Dalším typem karet jsou karty plastové. Ty cardisty a kouzelníky moc neosloví, protože se nedají tak dobře kontrolovat jako papírové – jsou tvrdé a pružné.

Naopak na hraní karetních her jsou nejlepší, hlavně proto, že vydrží skoro všechno. Jsou voděodolné a ohnutí karty ji nepoškodí. Ideální jako cestovní balíček na hraní karet.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení