Harry Potter: Boj o Bradavice

V novém videu ti Dejf, David a Petr ukážou, jak hrát Harry Potter deskovku!

Protože k podzimu a Vánocům (aspoň pro nás) neodmyslitelně patří Harry Potter, máme pro tebe letsplay deskovky na toto téma!

O co jde

Hra je navržená tak, abys u ní jednoduše mohl číst pravidla, takže se nemusíš ničeho bát. Jde o deck-buildingovou hru, což znamená, že si při ní stavíš balíček karet. Zároveň je rozdělena do sedmi částí (bradavických ročníků). Pokud s deck-buildingem nemáš zkušenost, začni od prvního, pokud ano, můžeš začít až třetím ročníkem. Hra spadá taky do oblasti kooperativních her, budeš tedy spolu s ostatními hráči bojovat proti hře – padouchům od Voldemorta.

Základní pravidla

Pokud začínáš od prvního ročníku, otevřeš si krabičku karet s tímto označením. S postupem do dalších ročníků si do balíčku přimícháváš karty z příslušných krabiček. Na herní ploše jsou lokace, které padouši budou chtít obsazovat, v tom jim musíš zabránit. Máš dobírací a odhazovací balíček a tvým úkolem je vyložit v každém kole pět karet, které vidí i spoluhráči. Až je zahraješ, putují na odhazovací hromádku.

Dále jsou ve hře efekty. Základními efekty jsou získání peněz a získání útoku. Protože si je nemůžeš nechat do dalšího kola, použiješ je hned. Útoky samozřejmě použiješ proti nepřátelům (na každé kartě padoucha je napsáno, kolik má životů), za peníze si koupíš kouzla.

Ve hře nemůžeš umřít, když ti životy klesnou na nulu, jsi jen omráčen a odkazuješ všechny žetony a polovinu karet z ruky. Zároveň s tím padouši získají jednu lokaci.

V kole se nejprve děje efekt lokace, což znamená, že se vytáhne jedna karta magie. Pak se dějí efekty padouchů, které jsou aktivní nebo pasivní a pak hraje hráč. Karta magie a efekty padouchů se dějí před tahem každého hráče.

Až dohraješ jeden ročník, můžeš pokračovat v dalším, ale taky si můžeš dělící kartou poznamenat, kde jsi přestal a po nějaké době můžeš hrát dál :)

Ve hře se vyskytují karty jako Pobertův plánek, Famfrpálová výbava, čokoládová žabka nebo Obraceč času, takže každý Potterhead si přijde na své.

[Autor-Sony]