Matěj Grohmann hodnotí BIG CUBY

V novém videu Matěj Grohmann srovnává WCA big cubes, 4x4 až 7x7, a doporučuje ty nejlepší současné

Hned v úvodu Matěj navrhuje, že pokud si chceš koupit budget big cube, máš jít rovnou do pětky a ne do čtyřky. Důvodem je to, že sudé kostky jsou celkově horší, jelikož nemají stabilní střed.

4x4

Dominuje MoYu a jeho sub-brandy. Nicméně spoustě lidí sedí i QiYi Valk, který se vyrábí ve dvou magnetických možnostech. Mají internal plastic, který, jak Matěj říká, dodává specifický QiYi feeling. Jemu samotnému na čtyřce nesedí, ale je to podle něj nejlepší současná QiYi kostka.

Protože u big cubes záleží na rychlosti kostky ještě víc než u 3x3, zmiňuje Matěj rychlejší MGC 4x4. Kostka je malinko větší než její protějšky od jiných značek. Taky jsou na ní větší vnější vrstvy, v čemž Matěj vidí výhodu, hlavně ve fázi, kdy se redukovala 4x4 na 3x3. MGC by doporučil většině začátečníků.

Soupeřem by mohl být budget Meilong 4x4. Je malý, lehký a hlavně hodně levný.

Poslední čtyřkou je WR M. Matěj sám neví, k čemu by ji přirovnal, ale každopádně ji sám používá na soutěžích a říká, že jde o jednu z nejlepších kostek na trhu.

Tip: Ostatní 4x4 kostky najdeš v sekci 4x4x4.

5x5

Nejlepší je AoChuang WR M. Je o něco menší než její soupeři, což je výhoda – vždycky je lepší menší kostka a je trendem zmenšovat standard. Jediné, co Matějovi trošku vadí, jsou malé vnější vrstvy, protože byl dříve zvyklý na Valk. 

Na druhé straně začátečníkům by vždycky doporučil MGC 5x5 a pak vyzkoušet Valk a již zmíněnou WR M, protože pak už každému vyhovuje něco jiného.

Tip: Ostatní pětky najdeš v sekci 5x5x5.

6x6

Nejlepší kostka ze série MGC je podle Matěje určitě 6x6. Je rychlá, nepopuje. Vhodná pro začátečníky i pokročilé.

Oproti tomu X-man Shadow M 6x6 je hodně stabilní, ale pomalá. Podle Matěje se big cuby nevyplatí pořizovat s černým plastikem a nálepkami, je lepší koupit stickerless variantu, protože podmínky pro soutěž s nálepkami jsou hodně přísné.

Tip: Všechny ostatní šestky najdeš v sekci 6x6x6.

7x7

Na kostce Hays 7x7 se Matěj nejvíc zlepšil a celkově ji hodnotí velice pozitivně. 

Stejně dobrá je ale i X-man Spark 7x7

Budget sedmičku by Matěj rozhodně nedoporučoval.

Tip: Všechny sedmičky, které máme skladem, najdeš v sekci 7x7x7.

[Autor-Ája]