Jak na cardistry gripy

Než se začneš učit cardistry moves podle tutoriálů, je dobré umět nějaké základní cardistry gripy. Jak už asi víš, cardistry se dělá v nedominantní ruce (praváci v levé, leváci v pravé).

Dealers grip

Ten nejzákladnější z gripů. Balíček je skoro položený na dlani, palec je rovnoběžně s delší stranou balíčku, ukazováček je vepředu, na kratší straně balíčku a zbylé prsty jsou u delší strany balíčku naproti palci.

Elevated Dealers grip

Elevated znamená "vyvýšený", takže rozmístění prstů okolo balíčku je stejné jako u Dealers gripu, jen jsou prsty natažené a karty jsou mnohem dál od dlaně. Palec tak není podél delší hrany, je natažený. I u ostatních prstů je držení spíše v konečku prstu.

Straddle grip

Vlastně skoro to stejné jako Dealers grip, jen malíček není s prostředníčkem a prsteníčkem podél delší strany karet, ale podpírá balíček u kratší strany, blízko tělu. I ukazováček vepředu balíčku, naproti malíčku, objímá karty trochu pevněji.

Elevated Straddle grip

Opět skoro to stejné jako Elevated Dealers grip, jen malíček je u kratší hrany, je to vlastně Straddle grip s držením karet v konečcích prstů. Z tohoto držení se dělá spousta triků, třeba i Charlier cut – máš pak dost místa od konečků prstů k dlani.

Elevated Straddle grip ale může mít spoustu podob – třeba ve variaci na Sybil cut držíš balíček jen mezi prostředníčkem, prsteníčkem a malíčkem. I tomu se říká Elevated Straddle grip.

Biddle grip

Předchozí gripy trénuj v nedominantní ruce, ale Biddle grip dělej dominantní rukou (pokud jsi pravák, tak pravou). Balíček drž palcem u kratší hrany blíže tělu (dlaň směřuje k zemi), prsteníček a prostředníček přidržují balíček na protější kratší straně a ukazováček je opřený shora na balíčku. Malíček je někdy na kratší straně spolu s prostředníčkem a prsteníčkem, někdy je úplně volně.

End grip

V tomto gripu použiješ obě ruce. V pravé ruce držíš balíček v Biddle gripu tak, aby byl kolmo k zemi (delší hranou balíčku). Prostředníček a prsteníček levé ruky drží balíček zespoda, ukazováček je ze strany balíčku (stejně jako u pravé ruky) a palec drží delší hranu balíčku nahoře. Pak se balíčkem většinou otáčí. Když otáčíš pravou rukou, opírej balíček o ukazovák levé ruky a naopak.

Z grip

Opět dvouruční grip. Začni tak, že levou rukou držíš balíček v Dealers gripu a pravou přidáš k balíčku v Biddle gripu. Pravým palcem odděl z balíčku zhruba polovinu a prostředníčkem pravé ruky pak horní polovinu rozděl na další polovinu. Vznikne ti tak tvar písmene Z. Využiješ ho třeba v Sybil cutu.

Corner grip

Jak název napovídá, v tomto gripu budeš využívat rohy karet. Nepoužiješ celý balíček, ale třeba 10 nebo méně karet, protože držet více karet v tomto gripu je náročné. Můžeš karty držet za protilehlé rohy mezi palcem a prostředníčkem pravé ruky a ukazováčkem je otáčet. Ale taky můžeš zapojit levou ruku, je to na tobě.

Cardini grip

S tímto gripem se nesetkáš až tak často, je ale velmi specifický a stojí za to ho zmínit. Je podobný Dealers gripu, jen prsteníček je pod balíčkem a ukazováček je místo něj podél delší hrany balíčku. Pomocí prsteníčku pak můžeš balíček efektně vyklopit. Využiješ ho třeba v tajných moves.

Pokud už gripy umíš, můžeš se naučit třeba W.E.R.M. nebo Sybil cut.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení