Citadel Contrast barvy

V dalším díle o barvení miniatur si řekneme, co jsou to contrast barvy a jaké jsou jejich plusy i mínusy.

Tip: Doporučujeme ti přečíst si články Barvení miniatur – základová barva a Base, Shade a Layer barvy.

Co jsou to Contrast barvy?

Pokud už jsi četl(a) náš návod Jak na Base, Shade a Layer barvy?, tak Contrast barva je hodně zjednodušeně Base a Shade barva v jednom. Nanáší se na model, na který už byl předem nanesen undercoat a jakmile Contrast barva zaschne, je to jako by miniatura prošla Base i Shade fází.

Tím pádem ti ušetří dost času, navíc se Contrast barvy neředí. Na druhou stranu Contrast barev není tak velký výběr.

Kdy je použít?

Miniatury nabarvené jen Contrast barvami jsou hodně výrazné, jasně barevné. Někdy jim ale chybí hloubka a detaily, proto proto Contrast barvy používej spíš na jednoduché modely a s těmi detailními si pohraj a nešetři na nich čas.

Každopádně důležité je experimentovat a zkoušet různé kombinace barev a technik. Na to, co se ti líbí nejvíc, si přijdeš jenom sám/sama.

Tip: Omrkni, jaké Contrast barvy máme skladem.

V praxi

Na model Stormcasta Dorreah ve videu nejprve nanesl undercoat sprej – jako podklad pro Contrast barvy byly speciálně navrženy odstíny Wraithbone nebo Grey Seer. Po jeho zaschnutí pak nanášel Contrast barvy přímo z lahvičky. Nezapomeň protřepat!

Stejně jako u nanášení Shade barev (jsou podobně tekuté) si dej pozor na tzv. pooling – nenanášej barvy moc, jinak to nebude vypadat dobře. Stormcasti mají často zlatou zbroj, proto byla použita barva Iyanden Yellow.

Na modré části oděvu Dorreah použil Ultramarines Blue. Na další části oblečení modelu pak použil barvy Skeleton Horde, Fyreslayer Flesh a na opasek a kladivo Basilicanum Grey.


Vlevo je miniatura Stormcasta nabarvená Base, Shade a Layer barvami, vpravo pro porovnání Contrast barvami.

[Autor-dorreah]