Technika Drybrush

V návaznosti na minulé díly o barvení miniatur tě Dorreah naučí techniku drybrush. Není to nic složitého, přesto tyto znalosti využiješ, až když máš na miniatuře nanesený undercoat a všechny barvy svaté trojice: base, shade a layer.

Tip: Přečti si články o nanášení podkladové barvy a o barvách base, shade a layer.

Suchý štětec

Je to tak, "dry brush" v překladu znamená suchý štětec. A opravdu se tak používá. Pokud nemáš speciální štětce na drybrushing od Citadel, postačí ti obyčejný starý štětec, protože tato technika je docela destruktivní. Spočívá v tom, že na štětec naneseš barvu a pak ji otíráš o ubrousek nebo hadřík tak dlouho, dokud nezanechává jen stopové množství pigmentu. Tím pak lehounce přejedeš vystouplé hranya detaily, nejlépe jen jedním směrem, a výsledkem je zajímavý efekt. Časem možná přijdeš na to, jaké divy se s drybrushem dají udělat.

Suché barvy

Nejen speciální štětec, ale i speciální barvy – Citadel Dry. Pokud si je nechceš kupovat, vystačíš si i s obyčejnými base nebo layer barvami, ty ale musíš otírat déle.

V praxi

Dorreah rád tuto techniku používá na krajiny a terény. Ve videu barví terén ze hry Warcry: Catacombs. Už na něm má nanesené a zaschnuté barvy Eshin Grey, Nuln Oil a Mournfang Brown. Technikou drybrushingu nanáší Dawnstone z řady Dry. Kdyby se ti efekt nezdál dostatečný, můžeš nanést ještě jednu vrstvu shade barvy a pak znovu použít drybrushing.

Samozřejmě techniku můžeš použít i na samotnou miniaturu, Dorreah to ve videu ukázal na příkladu Necrona nastříkaného undercoatem Chaos Black. Použil na něho Dry barvu Necron Compound.

Layer barvu Ushabti Bone Dorreah použil taky na techniku suchého štětce, přestože je to obyčejná layer barva. Konkrétně na podstavec miniatury, na kterém už byla texturová barva Armageddon Dust a shade barva Nuln Oil. To taky jde, vyzkoušej co funguje tobě!

Tip: Podívej se na to, jak se barví podstavce miniatur.

[Autor-dorreah]