Začátek ikonických příběhů: Legendy Marvel, které změnily komiksový svět!

Nakladatelství CREW v roce 2020 odstartovalo zbrusu novou komiksovou řadu Legendy Marvel, která má za úkol přinést čtenářům ty nejzásadnější a nejlepší příběhy z tohoto univerza a hned první legendou se stal Wolverine. Připravili jsme pro tebe malé recenze na pět vybraných komiksů z téhle Marvel řady. 

Tip: Jsi fanoušek i DC Univerza? Na našem blogu najde také článek Začátek ikonických příběhů: Legendy DC!

1/ WOLVERINE: ZROZENÍ

Wolverine je jedna z nejvýraznějších X-men postav a na stránkách komiksů od Marvel Comics se objevuje už od roku 1974. Mimo jiné má i mimořádnou schopnost regenerace, díky které je téměř nesmrtelný. První komiks z této série, tě zavede k samým počátkům legendárního hrdiny a odkrývá jeho největší tajemství.

Je to příběh o odvaze, věrnosti a přátelství, které jsou nezbytné pro přežití ve světě plném nebezpečí. Příběh o tom, jak se z malého chlapce stává neohrožený bojovník. Kromě fascinujícího příběhu, v něm najdeš i nádhernou a detailní kresbu, která dokonale vytváří temnou a napínavou atmosféru, která přesně odpovídá tématu příběhu.

Celkově je Wolverine: Zrození skvělým komiksem a zaslouží si pozornost nejen fanoušků X-menů.

LM1

2/ OBČANSKÁ VÁLKA

Zatímco Iron Man podporuje regulaci superhrdinů, Captain America, který je všem známý, považuje anonymitu za právo všech. Captain America je přesvědčen, že by registrovaní superhrdinové byli nuceni konat jen to, co by jim bylo dovoleno, a že by se tak stali pouhými nástroji v rukou vlády. Každá ze stran má své argumenty, každá ze stran má svou pravdu. 

Bohužel všem to přeroste přes hlavu a vznikne Občanská válka, ze které není úniku. Komiks Občanská válka je nejen vzrušujícím příběhem plným akce, ale také zamyšlením nad tím, jak různí lidé vidí svět kolem nás. Jak jednoduše se dokáže společnost rozdělit na několik táborů, kvůli rozdílnému názoru. Dá se říct, že tento komiks je vlastně pohledem na situaci, se kterou se setkáváme téměř dennodenně. 

Co dělá komiks opravdu jedinečným, je úchvatná práce s postavami. Nesmíme opomenout fakt, že se zde vyskytuje neuvěřitelné množství postav a přesto si komiks zachovává přehlednost a jednoduchost.

LM4jpg

Tip: Celou řadu komiksů, nejen ze světa Marvel, najdeš v kategorii Komiksy.

3/ DEADPOOL

Deadpool je jedna z nejvíce kultovních postav z celého univerza Marvel. Nevypadá, ani se nechová jako klasický superhrdina. Místo toho je to komplexní postava se svými vlastními motivacemi a problémy. Možná právě proto se CREW rozhodlo, že Wadu Wilsonovi, jak zní Deadpoolovo civilní jméno, věnují i jeden díl z edice Legendy. 

Příběhy jsou plné akce, humoru a často i násilí, což dělá z tohoto komiksu velmi zábavnou a zajímavou četbu. Navíc, jeho schopnost mluvit přímo do čtenářovy hlavy, způsobuje, že se člověk cítí jako by byl součástí příběhu. V komiksu se objevují i mnohé narážky na populární kulturu a ostatní komiksové postavy, což dodává příběhu další rozměr.

Ze sběratelského hlediska ale fandové Deadpoola jistě ocení, že se jedná o poctivý svazek o 268 stranách. Pokud hledáš zábavnou a neobvyklou superhrdinskou příběhovou linku, určitě by sis tohle dílo neměl/a nechat ujít. 

LM5jpg

4/ VISION

Vision je jedinečným příběhem, který ukazuje, že i umělé bytosti touží po rodinně a lidském štěstí. Komiks je plný emocí, napětí a tajemství. Na první pohled se zdá, že rodina žije šťastně a spokojeně v předměstské idylce, ale ta je pouze zdánlivá a dočasná. 

Vision je originální, nápaditý a velmi emotivní komiks, který si tě připoutá a už nepustí. Nabízí nejen vynikající příběh, ale také kvalitní kresbu a barevnou paletu, která dokonale podporuje atmosféru příběhu. Díky tomu je čtenář dokonale vtažen do příběhu a prožívá s postavami jejich radosti i utrpení. 

Navíc nevyžaduje žádné předchozí znalosti o Marvelu, což ho činí přístupným pro širokou veřejnost. Bez ohledu na to, zda jsi fanouškem Marvelu, nebo jen hledáš zajímavý a emotivní příběh, je Vision skvělou volbou.

LM3jpg

5/ THOR: ZABIJÁK BOHŮ

Thor, oblíbený božský hrdina, se vrací na stránkách komiksové série "Zabiják bohů", aby se postavil proti neúprosnému záporákovi Gorrovi. Gorr přišel o všechno - o rodinu, přátele a dokonce i o svou planetu. Přestože se modlil k bohům, aby mu pomohli, jeho modlitby zůstaly nevyslyšeny a on ztratil víru v jejich existenci. Rozhodl se pomstít tím, že všechny bohy donutí trpět stejně, jako trpěl on sám.

Gorr není typickým záporákem, který chce ovládnout svět nebo ho zničit z čisté závisti. Jeho bolest a zklamání ho vedou k tomu, aby bohy trestal a pomstil se jim. Osudovým protivníkem se mu stane Thor, se kterým se utkává napříč časem i v různých podobách. Skvěle napsané postavy a hutná atmosféra dodávají celému příběhu na autenticitě.

Kresba, barvy a celková grafika jsou skvěle propracované a vytvářejí dokonalou atmosféru pro tuto temnou a neúprosnou příběhovou linii.

LM2jpg

[Autor-Lucka]