Warhammer začátky

David ti v novém videu ukáže nejlepší produkty pro začátečníky ve Warhammeru.

Wargaming

Co je to vůbec ten wargaming? Zpravidla strategické hry s miniaturami, se kterými hraješ tažení buď proti hře, nebo proti ostatním spoluhráčům. Narazíš na armády, se kterými pohybuješ, využíváš jejich silných i slabých stránek a díky tomu taktizuješ. Pokud bychom to měli hodně zjednodušit, jsou to mnohdy takové šachy na pořádně silných steroidech.

Ale pozor! Není to pouze o hraní, ale do jisté míry se sem promítá i umělecký potenciál. Nikdo přeci nechce pořád koukat na šedé plastové miniatury! Proto je dobré je zkrášlit svým výtvarným umem! S nabarvenými miniaturami se mnohem lépe hraje.

Tip: Pokud si netroufáš na universum Warhammeru, podívej se na článek Jak začít s wargamingem

Warhammer 40 000

Sci-fi odnož Warhammeru, které v roce 2020 vyšla 9. edice. S tím souvisí nové startovní edice Recruit, Elite a Command, které jsou odlišeny cenově a se vzestupnou cenou toho v bedně samozřejmě najdeš víc. Už v té nejlevnější najdeš dvě armády miniatur (Space Marines vs Necrons), šest šestistěnných kostek, měřítko, hrací podložku a terén. Výhodou celé deváté edice je snazší sestavitelnost figurek (tzv. push-fit), lepidla budeš potřebovat minimum. Všechny tyto boxíky jsou udělány tak, aby se ti s novým koníčkem začínalo příjemně.

Tip: Všechny produkty z této sci-fi odnože Warhammeru najdeš v kategorii Warhammer 40 000

Dalším způsobem, jak začít jsou Start collecting! bedny. David je má moc rád, protože už jsou v nich předpřipravené armády, se kterými se může rovnou hrát menší hra  Miniatury už nejsou easy to build, je potřeba je vycvakat ze mřížek i slepit, ale o to víc je lze modifikovat. Start collecting! boxů existuje opravdu mnoho a mnoho druhů. Tvoří tak ideální start pro začátečníka ve Warhammeru, ale zároveň slouží i jako moc příjemné rozšíření stávající armády. Výhodou těchto beden je, že modely obsažené uvnitř vyjdou na výhodnější cenu, než kdyby se kupovali samostatně. I toto napomáhá příjemnějšímu startu.

Pro začínající barvíře existují i startovní barvící sady. V první z nich najdeš tři miniatury, štětec a šest základních barev. Tyhle balíčky jsou perfektní pro ty, kteří s tím chtějí začít, nebo si osahat modelářské řemeslo. V Paints and Tools setu nenajdeš miniatury, ale zato třináct barev, štětec, kleštičky a zarovnávač plastu (tzv. mouldline remover). Barev, štětců a všelijakého příslušenství ale existuje opět hromada, v této kategorii najdeš třeba taky malé modely trsů trávy nebo lebek pro vylepšení podstavce miniatury nebo terénu.

Tip: Všechno k barvení miniatur najdeš v podkategorii Malování a modelářství

Warhammer Age of Sigmar

Fantasy odnož Warhammeru. Podobně jako má Warhammer 40k Recruit, Elite a Command Edition, pro Age of Sigmar existuje Storm strike, Tempest of Souls a Soul Wars.

Tip: Všechny produkty fantasy Warhammeru najdeš v sekci Warhammer: Age of Sigmar

Pokud chceš začít jinak, existují i pro AoS Start collecting! krabice. V každé z nich najdeš jednu armádu z každé frakce: řádu, smrti, chaosu a destrukce (Davidův výběr, beden existuje samozřejmě větší množství). Stačí je jen vyštípat z mřížek, slepit, nabarvit a hned hrát.

I pro AoS existuje sada pro barvíře. Najdeš v ní stejně jako u 40k šest barev, jeden štětec a tři snadno sestavitelné miniatury.

 

Necromunda

Obrovská bedna, která je úplně z jiného soudku wargamingu a Warhammeru. Najdeš v ní echt plastový terén podzemního průmyslového města, ve kterém se bijí dva gangy, síla pořádku se sílou chaosu. V bedně najdeš úplně všechno, co potřebuješ, včetně pravidel. Je to rychlejší hra ne s obrovskou armádou, ale pouze gangy a za každou postavičku hraješ zvlášť, každá z nich má své vlastnosti a specializaci.

 

Časopis White Dwarf

Pokud by sis o wargamingu chtěl každý měsíc něco přečíst, David aka Dorreah doporučuje magazín White Dwarf. Kromě Warhammeru v nich najdeš i novinky z různých jiných her, ale i novinky z Black Library, nakladatelství, které píše povídky ze světa Warhammeru. Procvičí tě v angličtině :)

 

SLEDUJ NÁŠ INSTAGRAM @fyftstore