POBOČKA od pondělí 4.7. do středy 6.7. ZAVŘENÁ. Objednávky expedujeme v pracovní dny.

Jak vybrat karty Magic: the Gathering

Magic se oproti ostatním koníčkům dá hrát na nespočet způsobů a naším cílem je, aby si nikdo nekupoval produkty, se kterými by potom nebyl spokojený. Produkty v Magic: the Gathering vybíráme podle formátu, úrovně a účelu. Pro přehled ale bude nejjednodušší říct si, pro koho jsou určeny jednotlivé produkty.

Tip: Všechny MTG produkty najdeš v sekci Magic: The Gathering

1. Předkonstruované balíčky (decky)

1.1. Pro začátečníky

Předkonstruované balíčky jsou určeny pro začátečníky, kteří ještě nemají žádné karty a chtějí si zahrát. V balení je jeden nebo dva balíky připravené ke hře. Je na nich super, že jsou levné a vyrovnané ve hře proti sobě.

Tip: Všechny předem vytvořené balíky najdeš v sekci Předkonstruované balíčky

1.1.1. Planeswalker decky (Intro packy)

Planeswalker deck je skvělá cesta, jak začít s Magicem. V každém setu vychází 2 nebo 5 nových planeswalker decků, které jsou ideální na naučení – nejsou nijak extra silné, ale díky tomu nejsou ani moc složité. Balení někdy obsahuje i booster nebo dva (liší se podle setu), ze kterého si můžeš balík rovnou vylepšit.

Tip: Omrkni, co zrovna máme skladem v sekci Planeswalker decky

Pokud ale začínáš s kamarádem/kamarádkou, podívejte se nejdřív jestli vás nezaujme nějaký Duel deck nebo Starter kit (viz níže). Když si ho koupíte dohromady, tak ušetříte.

Dříve vycházely ještě Intro packy. Bylo to to stejné, co planeswalker decky, akorát v nich nebyli planeswalkeři.

1.1.2. Starter kity

Nejlepší vlastností starter kitů je jejich cenovka. Jsou levné, a to z nich dělá ideální produkt pro začátečníky, kteří si chtějí zkusit zahrát. Oproti Planeswalker deckům jsou o něco slabší, ale velký rozdíl to není.

Tip: Všechny najdeš v kategorii Starter sety.

1.1.4. Duel decky

Duel decky obsahují 2 balíky připravené ke hře proti sobě. Jsou podobně silné jako planeswalker decky, ale často se s nimi už nesetkáš – přestaly se vyrábět. Pokud si ale chcete koupit s kamarádem balíky a rovnou si zahrát proti sobě, doporučujeme koupit si balíčky ze stejné série. Bývají totiž podobně silné.

1.2. Pro pokročilé

1.2.1. Challenger decky (Event decky)

Pokud hledáš opravdu silný balík, nic lepšího než Challenger decky nenajdeš. Jednou za čas Wizardi (Wizards of the Coast = firma co vyrábí Magic) vezmou ty nejlepší/nejzajímavější balíčky ze světových turnajů, trošku je upraví a vydají v podobě Challenger decků. S balíkem si potom můžeš zahrát třeba Standard nebo Pioneer (záleží na rotaci). 

Tip: Přečti si náš článek Formáty Magic: The Gathering. Najdeš v něm i to, co je to rotace.

Jestli chceš začít hrát Magic na vyšším levelu, Challenger deck je dobrý start – lepší balík už postavíš jenom z kusovek (viz níže).

Tip: Všechny Challenger decky najdeš v kategorii Challenger decky.

1.2.2. Brawl decky

Brawl je zábavný formát, se kterým se ale težko začíná, pokudnemáš rozsáhlou sbírku karet. Když si koupíš předkonstruovaný balík, nejenom že si tím rozšíříš kolekci, ale dostaneš i dobře postavený a relativně silný balík na Brawl.

Tip: Všechny Brawl decky najdeš v kategorii Brawl decky.

1.2.3. Commander decky

Commander je čím dál tím oblíbenější formát. Commander decky jsou zábavné, chytře postavené a relativně silné balíky, které obsahují i několik hodnotných karet. Commander nás baví, ale jestli nemáš velkou kolekci karet, bude se ti s Commanderem začínat těžko. Proto jsou podle nás Commander decky jedněmi z nejlepších produktů.

Tip: Přečti si o tomto formátu víc v našem článku Jak na Commander. Všechny předkonstruované commander balíčky najdeš v sekci Commander decky

2. Boostery

S boostery se už nejspíš setkal každý – balíčky 15 náhodných karet, které nám dávají naději na otevření silných a drahých karetDůležité je uvědomit si jednu věc: Boostery jsou určeny na formáty Limited (Draft a Sealed). 

Otevírání boosterů je sice vzrušující, ale otevírat boostery za účelem získání konkrétních karet se nikdy nevyplatí. Pokud potřebuješ nějakou kartu, je vždycky lepší koupit si ji samostatně (viz Kusovky).

Není to ale černobílé – pokud ti otevírání boosterů dělá radost a můžeš si to dovolit, do toho! Nikomu nebudeme kecat do toho, jak se bavit. Jenom chceme, aby hráči věděli, že otevírání boosterů pro získání konkrétních karet nebo pro zisk se dlouhodobě nikdy nevyplatí.

Tip: Všechny boostery najdeš v kategorii Boostery a dárková balení.

3. Kusovky

Kusovky jsou často přehlížená kategorie. Slouží především pro pokročilé hráče, kteří potřebují konkrétní karty. Využívají ji ale například i hráči Commanderu, nebo začátečníci, kteří si chtějí vylepšit Palneswalker decky. V kategorii Kusovky najdeš karty od 2 Kč a budeš se divit, kolik zábavných karet se dá zá pár korun pořídit.

Tip: Všechny karty najdeš v kategorii Kusovky.

4. Příslušenství

Zatím jsme se bavili jen o kartách. Teď se ale podívejme na všechno ostatní.

4.1. Obaly

Obaly jsou bez debaty nejdůležitější příslušenství. Mají několik výhod:

  • Chrání karty – spousta karet je drahých a nikdo je nechce poničit. Často se stává, že po čase začátečník zjistí, že má kartu, která by byla drahá, kdyby nebyla poničená.
  • Lépe se míchají
  • Lépe se zvedají ze stolu
  • Lépe vypadají
  • Můžeš hrát oboustranné karty

Pokud obaly ještě nemáš, jednoznačně doporučujeme si je koupit. Každá hra je hned milionkrát příjemnější. Někteří hráči, kteří hrají s velmi drahými kartami, dokonce používají na každou kartu 2 obaly.

Tip: Všechny najdeš v kategorii Obaly na karty.

4.2. Ostatní

K Magicu se dá využít nespočet různých vychytávek a doplňků. Některé jsou nepostradatelné a některé jen dělají hru příjemnější. Jaké budeš používat je jenom na tobě, hlavní je, aby byly tvoje karty v bezpečí a aby se ti hrálo pohodlně.

Za "nepostradatelné" doplňky považujeme obaly, kostky/countery a krabičky na karty (deckboxy). Pokud ti jde o co nejlepší zážitek ze hry, nejspíš se ti bude hodit i playmat (podložka na hraní). A jestli jsi do Magicu blázen, oceníš třeba sběratelská alba nebo trička.

Tip: Všechno příslušenství najdeš v kategoriích Playmats (podložky)Kostky, counteryDeck boxy a Doplňky.

Rada na závěr: stáhni si do telefonu aplikaci na počítání životů. Je jich celá řada a dělá to hraní mnohem jednodušší, než když musíš otáčet kostky, nebo si životy zapisovat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení