Frisbee na freestyle

Nejprodávanější

MG 5465
 
300 Kč
1 položek celkem

Freestyle frisbee je kompetitivní sport, který můžeš trénovat individuálně, ale častější je freestyle skupiny 2–15 lidí. Pravidelně se pořádá mezinárodní turnaj – Frisbee Cup. Základním prvkem freestyle je tzv. nail delay, tedy točení disku na prstu, resp. na nehtu. Na internetu najdeš plno návodů, jak se to naučit. To, co potřebuješ, je freestyle disk a umělé nehty, které nalepíš na ty své. Ale neboj, jednoduše je pak sundáš. Zobrazit více

Historie freestyle frisbee

Frisbee si oblíbila široká veřejnost během 60. a 70. let. Kromě ultimate frisbee a discgolfu se pak rozvinul i freestyle, v němž se konala první soutěž roku 1974 v Kanadě. Vzniku nail delay předcházel ještě tzv. tipping, což je rychlé nadnášení prsty (nebo lokty, koleny...) disku zespoda. Můžeš tak upravit jeho pozici, aniž bys ho chytil nebo nechal spadnout na zem.

Vybavení pro freestyle

Freestyle disk je obvykle lehčí, okolo 160 gramů. Aby šel lépe nail delay, často se na disk nanáší sprej, třeba silikonový. Umělé nehty a sprej ale nejsou potřeba v tzv. fast freestylu, kdy se disky chytají a házejí mnohem rychleji.