Trickline aneb skákání po lajně

Trickline je jedna z typů Slackline. Stejně jako klasická slackline je natažena mezi dvěma pevnými body (např. stromy). Rozdíl vězí v tom, že po Slackline se spíše chodí a drží balanc -  po Trickline se ale především skáče a provádí se různé akrobatické triky! Trickline tedy kombinuje prvky gymnastiky, akrobacie a již zmíněného slackingu.

Tip: Jak se správně vybalancovat, kam dát ruce, jak TrickLine vůbec správně napnout, když ne jako slackline, která se docela dost liší? Mrkni na video ⬇

Typy Slackline

  • Klasický Slackline je novodobé provazochodectví. Více o slackingu se dozvíš v našem článku Jak na chození po Slackline.
  • Longline je velice podobný slackline, akorát se lano natáhne na větší vzdálenost. Obvykle se pro tento typ používají lana o délce více než 30 metrů. Vzhledem k vzdálenosti a flexibilitě lana je longline mnohem náročnější než slackline.
  • Highline se provozuje ve velmi velkých výškách - nejčastěji v horách nebo v různých přírodních útvarech, jako jsou kaňony. Pro bezpečnost se používá jištění, ale i tak se vzhledem k výšce jedná o nejnebezpečnější typ slackline.
  • Waterline se provozuje nad vodou - třeba nad řekou, jezerem, ale i bazénem. Voda působí jako ochrana při pádu (pokud teda nehodíš placáka).
  • Trickline se zaměřuje na provádění různých akrobatických triků na laně. Provozuje se na tenkých, zato ale pevných lanech a obvykle se praktikuje na kratší vzdálenost.

Triky, které můžeš dělat na Trickline

Než se vrhneš na triky, je důležité, aby ses naučil/a na lajně balancovat. To se naučíš v prvním videu nahoře. Když se ti bude dařit udržet balanc, můžeš se vrhnout na první triky

  • Statické - u těchto triků se ještě neskáče. Zaleží na preciznosti - trénuješ, kam položit nohy a ruce, jak si pomoct nártem, jak se vybalancovat při statickém triku.
  • Dynamické - jedná se o triky, které jsou tvořeny pomocí dopadových pozicí, kterými jsou zadek, hruď, záda. Nejtěžší je dopad na nohy.
TrickLine je napnutá na velký tah pomocí kladkostroje, takže dovádět na ní můžeš jako na trampolíně. V tomto videu uvidíš spoustu triků, které by začátečník za pomoci kámoše měl zvládnout - na břichu, na zadku, držet se na rukou i jen na jedné - vypadá to složitě, ale s trochou tréninku to půjde samo, protože ti kluci sdělí cenné tipy a rady.
 

Tak co, zaujala tě TrickLine? Za nás se jedná o skvělou venkovní aktivitu, která se vymyká svou netradičností! Potrénuj a vytři zrak všem z okolí!