Jakou deskovkou začít?

Jaké deskovky přinesl rok 2020? Dorreah ti představí ty nejlepší vstupní hry

Tip: Všechny deskové hry najdeš v kategorii Hry.

1) Small World of Warcraft

Small World of Warcraft je svižná control area hra, která čerpá inspiraci ze Small World a samozřejmě World of Warcraft. Každý si zvolí fantasy rasu společně se zvláštním zaměřením (kterých je tolik, že kombinace udělají každou hru jinou) a dobývá území pomocí žetonů. Oproti hře Small World je hra tvořená modulární mapou (rozdělenou na ostrovy), to znamená, že se území v jednotlivých kolech může měnit a s tím se může měnit i tvoje taktika.

2) 7 divů světa – edice 2020

Tato klasika se po skoro deseti letech vrací v nové edici. Hlavní změnou je grafika karet ve stylu 7 Divů duel, kdy karty lze skládat hezky pod sebe. Je to draftovací karetní hra. Podle toho, jaké máš karty, si určíš taktiku a hraješ s ní po tři věky. Vhodná pro milovníky karetních her, ale i pro ty, kteří zatím s draft hrami nemají zkušenost.

3) Vládce Tokia

Hledáš rychlou kostkovou hru? Nabízíme ti novou edici Vládce Tokia, Dark edition, která je dokonce sběratelská. Spočívá v tom, že hážeš kostkami za svou "potvoru", jak říká Dorreah. Ten, kdo háže nejlépe, se stane vládcem Tokia. Komponenty jsou vylepšené a přibyla i jedna nová mechanika – stupnice zla, kdy čím výš jsi, dostáváš destičku s devastující schopností.

4) Harry Potter: Boj o Bradavice

Pro představení této hry vtrhl do videa Dejf. Jde o kooperativní deck-building hru, která je koncipovaná tak, že tě v prvních dvou ročnících naučí metodu deck-buildingu používat. Pokud už to umíš, můžeš rovnou začít ve třetím ročníku. Každý ročník je náročnější. Dejf si hru moc pochvaluje a všem doporučuje! Pak už ale musel na obědus a na scénu se vrací David aka Dorreah.

5) Munchkin: Podzemí

Hra, která má spoustu edic a rozšíření, je karetní hra Munchkin. V průběhu se prodíráš dungeonem až k závěrečnému bossovi a máš za úkol ho porazit. Po cestě k němu sbíráš karty, ale taky to ztěžuješ protihráčům. Celá hra je napěchovaná humorem – ilustrace, hlášky, názvy karet. Najdeš v ní taky inspiraci RPG a fantasy světem.

6) Fotosyntéza

Fotosyntéza není ani karetní, ani kostková deskovka. Je to hra o životním cyklu. Hráči pěstují svoje stromy (každý jeden druh), přičemž potřebují světelné body. Ty v průběhu sbíráš, ale protihráči ti v tom můžou zabránit – jejich stromy totiž vrhají stín. Obsahuje papírové modely stromů v různých stadiích, což je docela paradox. Papír je ze stromů, že?

7) Nova Luna

Tato hra se na Spiel des Jahres dostala do užšího výběru. Je abstraktní, ale má opravdu jednoduchá pravidla. Vybíráš si destičky s úkoly, které plníš. Když úkol splníš, dáš na destičku žeton. Vyhrává ten, kdo se jako první zbaví všech žetonů. Jestli jsi fanda Azulu, tady si přijdeš na své!

SLEDUJ NÁŠ INSTAGRAM @fyftstore