Jak na Thumb Fan

Thumb Fan, tedy dvouruční vějíř za pomoci palce. Naučit se ho dokáže i úplný začátečníkUmět vějíře je výhodné, protože z nich začínají i jiné triky. Hodit se budou i kouzelníkům, kteří publiku nabízejí kartu.

Existují cardistry triky, pro které nehrají roli použité karty. U vějířů ale kvalitní karty tvoří polovinu úspěchu. Doporučujeme nový balíček a hlavně s finishem! Zajímavé bude, když budeš vějíře dělat s kartami bez rámečku – vytvoří se tím zajímavý efekt.

Tip: Omrkni karty s finishem, které máme momentálně skladem, v sekci Cardistry karty.

Návod

Balíček chytni do dominantní ruky (pokud jsi pravák, tak pravé), po delších stranách jsou naproti sobě palec a prostředníček. Ukazováček přidržuje balíček na kratší straně balíčku, směrem od těla. Pak karty polož do druhé dlaně (pokud jsi pravák, tak do levé) tak, aby směřoval na tebe, a palcem levé ruky tlač proti ostatním prstům. Tento palec pak ovlivní to, jak bude výsledný vějíř vypadat. Pokud ho dáš doprostřed, uděláš malý vějíř, pokud ho dáš do horního rohu, uděláš opačný vějíř. Pokud ho dáš zhruba do dolního rohu (ne úplně na hranu, to bys pak neměl tak dobrou kontrolu), uděláš požadovaný velký vějíř.

Palec pravé ruky ale taky hraje velikou roli – rozhrnuje totiž balíček do vějíře. Aby byl vějíř hezky pravidelný, musíš se naučit vychytat tlak, který palcem vyvíjet. Zhruba v první polovině půlkruhu, který palcem objíždíš, tlač balíček před palcem – rozhrneš tak všechny spodní karty. V polovině přesuň palec na balíček a zbytek dotáhni jednou kartou – pod ní se všechny pěkně rozprostřou do vějíře. Taky ti to určitě půjde lépe, když budeš vějíř dělat rychle. Finish ovlivní právě to, že po sobě budou karty pěkně klouzat.

Trénovat vějíř dlouhou dobu bez pauzy není dobré – budeš mít zpocené ruce a z nich rozměklé a lepkavé karty. Proto je lepší aspoň vystřídat balíček.

Zavření vějíře

Vějíř můžeš zavřít ukazováčkem úplně stejně, jako jsi ho palcem rozhrnul. To je nejjednodušší způsob.

Dalším způsobem může být zespoda vějíř shrnout z jedné strany palcem a z druhé ukazováčkem současně – balíček tak bude přesně uprostřed spojený.

Zavřeš ho ale i bez použití dominantní ruky – levým ukazováčkem, prostředníčkem, prsteníčkem a malíčkem ručkuješ zespoda po kartách, abys vějíř zavřel.

Pokud ti učení nepůjde hned, dej tomu čas. Dejf se vějíř učil jako jeden z prvních triků a trvalo mu to třeba měsíc, takže nezoufej.

[Autor-dejf]