Jak na Spring

Spring je trik pro začátečníky, který ale ocení každé publikum, protože vypadá opravdu působivě.

Ne jaro, ale pružina

Spring v angličtině neznamená jen jaro, ale taky pružina. Proto se tak jmenuje i tento cardistry trik – karty připomínají mezi rukama roztaženou pružinu, která se smršťuje. Někdy se taky chybně nazývá vodopád, to je ale něco jiného a naučíme se jej příště.

Jaké karty?

Doporučujeme karty s finišem a nejlépe na crushlém stocku (crushed stock). Kdybychom měli nějaký balíček vypíchnout, tak to bude Bicycle Supreme Line. Jsou to měkčí karty a Spring s nimi půjde snadno, navíc jsou dost levné.

Tip: Všechny ostatní karty přizpůsobené cardistům najdeš v sekci Cardistry karty.

Jak na to?

Pokud už ses podle našeho návodu učil gripy, tak už víš, co to je End grip. Spring z něho začíná – karty si hezky zarovnáš. Pak posuneš ukazováček pravé ruky na kratší stranu balíčku k prostředníčku. Taky posuň palec a prsteníček, aby byly v protilehlých rozích balíčku. Je to proto, aby se ti balíček prohýbal spíš diagonálně (směrem do dlaně). Samozřejmě jde karty ohnout i podél delší nebo kratší hrany, ale diagonálně je to nejjednodušší. Tlak prsteníčku pomůžou vyvinout i ukazováček a prostředníček.

Karty chytej do levé ruky (pokud jsi pravák). Z dlaně udělej košíček – prsty jsou roztažené, palec narovnaný a malíček vystrčený od ostatních prstů až do blízkosti palce.

Pak už stačí vzít karty do pravé ruky, prohnout je směrem do dlaně (máš tak nad nimi větší kontrolu než při jiném ohnutí), přiblížit dlaně k sobě a začít karty vystřelovat. V průběhu dlaně oddálíš a když už je karet v pravé ruce jen pár, zase je přiblížíš. Časem přijdeš na to, jakým směrem a do jaké míry vyvíjet tlak, aby karty létaly tak, jak chceš. Snaž se trik udělat rychle, paradoxně tak máš nad balíčkem větší kontrolu. Pokud děláš Spring pořád dokola, občas změň orientaci karet, aby se vyrovnaly, jinak budou prohnuté na jednu stranu. Taky trénuj někde nad kobercem, nebo gaučem, zkrátka měkkým a čistým povrchem, ne někde venku na betonu. To by se ti karty zničily opravdu rychle, budou ti hodně padat. Dej tomu čas!

[Autor-dejf]