Star Wars: The Rise of C4B

opt_the-rise-of-c4b

Vřele vás vítáme na maturitním plese třídy C4B Gymnázia Jiřího Ortena!

Doufáme, že si dnešní večer užijete plnými doušky. Jak jistě víte, tématem dnešního plesu je Star Wars (Hvězdné války). Jedná se o sérii 9 filmů, z nichž překvapivě jako první vyšel díl čtvrtý - Star Wars: Nová naděje (a to v roce 1977). Postupně vycházely i další díly v celkem zajímavém pořadí - V, VI, I, II, III, VII, VIII, IX

Co vám ale režiséři této kultovní série zatajili? 

Mezi jednotlivými díly si totiž Darth Vader na chvíli odskočil z Hvězdy smrti a vydal se na samotnou Zemi. To vše, aby vycvičil kutnohorskou bandu nevzdělanců.

Naštěstí pro vás (a naneštěstí pro Dartha Vadera) byl po celou dobu přítomen droid, který celý výcvik potají dokumentoval. A proto tu dnes sedíme a máme možnost se s vámi podělit o premiéru zbrusu nové epizody!  Vítejte u Star Wars: The Rise of C4B!

O čem Star Wars: The Rise of C4B je?

Epizoda Star Wars: The Rise of C4B se odehrává na planetě Zemi v malebném královském městě jménem Kutná Hora. Píše se rok 2019 a Darth Vader přilétá splnit svou misi...

Darth Vader plánuje zajetí

Jakmile dorazí do výcvikového centra, Gymnázia Jiřího Ortena, ihned začne realizovat svůj plán. Na posilněnou si dá neznámý nápoj (kávu), jejž usrkne přímo z hlavy svého bývalého učitele - mistra Yody

opt_star wars baby yoda

Hrníček, který vidíš na obrázku, je Star Wars: Mandalorian - 3D The Child (Baby Yoda)

Zajímají tě další hrnky se Star Wars tematikou?

Oběti nemají jedinou šanci!

Ale ne! Darth pomalu ale jistě proškrtává seznam jmen jeho obětí, které jsou postupně lapány do spárů temných sil. Voják z nedaleké hypergalaxie pověřený lovem budoucích Stormtrooperů skenuje okolí ze své rakety. Pochytá je všechny?

I ty si můžeš pořídit raketu! Jedná se totiž o Mark5 6S od GepRC. Mimochodem, výcvikovou část droid točil malým FPV whoopem TinyGo, který je do začátku ideální.

Ostatní rakety alias FPV drony najdeš v naší sekci Drone Racing. Na našem webu také najdeš spoustu návodů, jak vlastně s pilotováním začít!

Výcvik začíná...

Naši Stormtroopeři si museli projít náročným a dlouhým výcvikem. Zvládli nastudovat strategii intergalaktických útoků skrze deskovou hru Star Wars: Rebellion?

opt_star wars rebellion (1)opt_star wars rebellion 02opt_star wars rebellion 03

Jaké další Star Wars produkty ti doporučíme?

Droid nestihl zaznamenat veškeré Star Wars příslušenství, proto nám dovol ti představit i další vymoženosti, které pomohly během výcviku.

Seznámení s ostatními FYFT směry

FYFT je nejen místo plné Star Wars produktů - věnuje se všem volnočasovým aktivitám, protože věří, že volný čas je to nejcennější, co máme.

Proto se aktivně věnujeme koníčkům, které rozvíjí skill. Pořádáme offline eventy, sdílíme návody na našem blogu i YouTube (FYFT) a děláme vše pro to, aby každý našel to svoje!

Co je to Speedcube?

Kategorie Speedcube

Speedcubing, tedy skládání kostky na čas. K rozjetí své speedcuberské kariéry potřebuješ jen Rubikovu kostku nebo jinou speedcube kostku. Následně se naučíš, jak kostku složit začátečnickou metodou, a postupně budeš znalosti nabalovat, učit se algoritmy a zrychlovat se. Jestli už tě klasická kostka omrzela, máme pro tebe i jiné hlavolamy na podobném principu.

Nejlepší začátečnické kostky a hlavolamy:

Co je to Kendama?

Kategorie Kendama

Kendama je tradiční japonská dřevěná hračka, jejíž počátek se datuje už někdy v 16. století. Za tu dobu si prošla nejrůznějšími změnami a progressem. Na první pohled se zdá být až banálně jednoduchá – ken a tama (koule) spojené provázkem. Jakmile ji ale člověk vezme do ruky, zjistí, že je všechno jinak.

V současné době zažívá kendama obrovský boom a vytvořila se okolo ní dost velká komunita. Všechny její členy spojuje přátelskost a otevřenost. Kromě jamů a soutěží se s ní můžeš setkávat každý den na Instagramu. Kendama playeři si svoje triky natáčejí a videa spolu pak sdílejí. Takto tě může inspirovat zahraniční profesionál i kamarád z vedlejší vesnice.

Nejlepší začátečnické kendamy:

Yoyo, Juggle a další skill toys

Kategorie: Yoyo; Juggle; další Skill Toys

  • Yoyo (nebo jojo) známe všichni. Freestylové yoyo na triky se ale od toho z hračkářství liší. Je širší, nevrací se (je neresponzivní), bývá vyrobeno z plastu nebo kovu a uprostřed má kuličkové ložisko. To umožňuje yoyu točit se i několik minut a yoyeři si tak mohou dovolit dělat delší a složitější triky.
  • V rámci juggle, tedy žonglování, si vybere každý. Nespadají pod něj totiž jen míčky, nebo kužely na žonglování, ale i diabolo, poi, flowersticky, pen spinning, ale i jízda na jednokolce. A kontaktní žonglování! Žonglování má zkrátka tu výhodu, že když tě omrzí jedno, vždy najdeš něco nového, co by tě mohlo zaujmout.

Děkujeme za účast! ♥ FYFT & C4B

[Autor-Ája]