Čím udělat dítěti radost? | Den dětí

Kdy je den dětí? Inu, doslova za rohem!

Den dětí je za:

Mezinárodní den dětí se nemilosrdným tempem blíží. Zajímá tě, co koupit svému dítěti, sourozencům nebo neteři? Přinášíme ti pár tipů na dárky, kterými svým mladším oblíbencům vytřeš zrak, a zároveň docílíš toho, aby svůj volný čas strávili zdravě a kreativně.

Zde se můžeš každoročně inspirovat, až budeš shánět dárek ke Dni dětí, protože offline koníčků není nikdy dost.

 Co koupit ke Dni dětí? Třeba Pokémon TCG!

Tip: 1. 6. 2023 pořádáme Den dětí ve FYFTu, nezapomeňte se svými ratolestmi dorazit! Více info v článku.

Odkud tento svátek přišel?

Den dětí každoročně slavíme 1. června. A nejen my, také celý svět! Mezinárodní den dětí má svůj původ v Turecku a myšlenka byla vyřčena poprvé v roce 1925 na Světové konferenci pro blaho dětí. Tehdejší ochránce národních práv Mustafa Kemal řekl, že důležitou součástí k budování státu jsou právě děti. Od té doby pravidelně celý svět oslavuje děti, kupuje jim dárky, pořádá soutěže a zkrátka dětem za dětem to, že existují.

Stavebnice, stavebnice, stavebnice! Jakou vybrat?

Které dítě by nemělo rádo stavebnice? Stavebnice jsou skvělým dárkem, nabízejí nespočet možností, rozvíjí kreativitu, logické myšlení i motoriku. Navíc to zabaví nejen děti, ale dokonce i dospěláky. Najdeš tu stavebnice pro kluky i pro holky.

Dětská mysl překypuje nápady, proto je třeba dětem umožnit realizovat svůj sen. Každé dítě je samozřejmě na něco jiného; nějaké je technicky zaměřené po tatínkovi - takovým doporučujeme robotické nebo elektronické stavebnice. Kdo by si nechtěl sestavit vlastní čtyřválcový motor nebo mikrofon pro špióny? Jen pozor, doma už nebude tak bezpečno, jako dřív!

Pro kutily jsou tu stavebnice z cihel. Miniaturní cihličky zajistí autenticitu a fůru nových možností - postavit si vlastní domek z cihel nebylo nikdy jednodušší! Je libo Rotundu svatého Jiří nebo třeba italský hrad Castel del Monte?

A pro pochopení pravidel gravitace ti můžeme doporučit stavebnice GraviTrax!

Kendama - hračka, která nepustí

Kdo ještě neslyšel o kendamě? Tradiční japonská hračka mající kořeny už v 17. století. Rozvíjí koordinaci a trpělivost. Garantujeme, že jakmile dítě dá první big cup-spike, tenhle dřevěný klenot už nepustí z rukou.

Oblíbenost kendamy roste každým dnem více a více a je okolo ní skvělá komunita, která se shází jak venku v parku, tak i u nás na pravidelných Kendama Eventech

K dispozici je nepřeberné množství druhů kendam - pro začátečníky ovšem doporučujeme Krom POP nebo Krom POP LOL.

Tip: Mrkni na základní triky s kendamou

Rubikovy kostky všech tvarů i velikostí

Stejně jako kendama, tak i Rubikovy kostky zažívají v poslední době pořádný boom. Komunita okolo rubikovek je obrovská a samotný koníček nabízí spoustu možností a prostoru pro zlepšování.

Věděl/a jsi, že nejrychlejší čas ve složení Rubikovy kostky velikosti 3x3x3 je pouhých 3,47s? (v roce 2023)

Kostek je samozřejmě spousta tvarů, od 2x2x2, přes 7x7x7 až po čtyřstěny (Pyraminx) nebo Mirror Cube, který při každém tahu změní svůj tvar. V této sekci najdeš spoustu dalších tvarů!

Tip: Mrkni na návod, jak složit Rubikovu kostku

Malování třikrát jinak

Umělecké nadání je třeba rozvíjet!! Pokud tvoje děti tráví svůj volný čas s pastelkou v ruce, je načase si rozmyslet, čím dalším ho obdarovat. Malování a kreslení se meze nekladou.

Vedle nešlápneš s akrylovými barvami a zvolit můžeš rovnou i metalickou variantu, která svým leskem oslní nejen dětské oči. Radost ale udělá určitě i výtvarná sada v dřevěném kufříku se 103 kusy různých výtvarných pomůcek! 

Hodiny zábavy s deskovými hrami

Čas strávený u stolu s deskovkou je bezpochyby kvalitní. naší nabídce najdeš příběhové deskové hry, ve kterých se děti mohou stát hrdiny fantastických světů, jako například českou deskovku Karak, rozvíjející hry, které podporují učení a zvědavost a postřeh (Dobble), a také zábavné party hry, které přinášejí smích a radost na každé oslavě - koho by snad nerozesmála Výbušná koťátka?

Ke karetním hrám nezapomeň přihodit i obaly na karty - všichni víme, že děti se ke kartám nechovají dvakrát hezky.

Tip: Určitě navštiv naši kategorii Deskové hry pro děti

S hrami se dá i investovat

Speciálním odvětvím her jsou takzvané sběratelské karetní hry (TCG - Trading Card Games). Tam spadají například Pokémoni, Digimoni nebo Magic: The Gathering. Karty jsou nádherně graficky zpracované, a tak se zalíbí snad každému dítěti.

Výhodou těchto karet je dvojí využití - buď s nimi mohou mezi sebou válčit a sbírat neporazitelné karty a konstruovat ty nejlepší balíčky, nebo si je pečlivě střežit ve svém albu. V budoucnosti tyto karty totiž budou mít čím dál vyšší hodnotu! 

Na čtení nedejme dopustit

Ještě než děti půjdou na střední školu a budou muset číst povinnou klasickou literaturu, dopřejme jim čas na mangu nebo kreslené komiksy. Marvel, DC, Fortnite nebo Minecraft - záleží jen na preferencích!

S herním merchem nešlápneš vedle

Úsměv na tváři vykouzlí i hrnky, trička či lampičky z her a filmů. Mrkni na (nejen) Star Wars hrníčky, Pokémon plyšáka, Batman lampu a spoustu dalšího v naší sekci herní merch.

Pořád nevíš? Co takhle mrknout do sekce VÝPRODEJ?

Třeba v téhle výprodejové sekci najdeš přesně svůj poklad. Objevíš tu jak deskové hry, karetní hry, nebo třeba Pokémony, které děti tak moc rády sbírají!

Co třeba vstupenku na FYFT event?

Mrkni do naší sekce eventy. Pravidelně pořádáme offline eventy, třeba právě to bude pro tvé dítě ta správná volba. Děti přeci milují soutěže!

Tip: Po Dni dětí jsou nejbližšími eventy Fingerboard Jam a FPV workshop - stavba dronu. Ale to už je pro ty větší.

Věříme, že ať už jsi vybral/a dárek ke Dni dětí jakýkoliv, udělá ohromnou radost!

[Autor-Ája]