Novinky – březen 2021

Co je u nás v roce 2021 nového? Drony! Taky příslušenství k RPG hrám a mnoho dalšího.

Dungeons & Dragons

Kniha kampaní pro Dungeons & Dragons, která tě zavede do města Baldur's Gate. Rozšiřuje tak svět D&D a zahrnuje rozšířená pravidla, nová povolání, nové rasy...

D&D Tactical maps Reincarnated jsou mapy ke hře. Do políčka čtvercové sítě se ti vejde přesně jedna miniatura v normální velikosti. Výhodou mapy při hraní je živější, interaktivnější boj. 

Gift set obsahující 3 základní knihy k D&D: Player's Handbook, Bestiář a příručku pro Dungeon Mastera. 

Jiné RPG a příslušenství

The Witcher – hra na hrdiny, ve které můžeš hrát za hlavní postavy ze světa Zaklínače, ale i vytvořit si svoji postavu. Zvolíš si rasu, povolání, profesi a postupně si vytváříš i historii. Existuje tam i systém společnosti, kdy jsou různé rasy na různých územích jinak vnímány. 

Zapovězené země, o něco drsnější survival hra na hrdiny. Nejsi tady hrdinou, který dělá jeden hrdinský čin za druhým, ale opravdu se snažíš spíš přežít. Výhodou této hry je, že ji zatím tvoří jen dvě knihy, jedna pro vypravěče, druhá pro hráče a obě jsou v češtině. K této hře si můžeš koupit taky nálepky a mapu, výhody jsou stejné jako u Tactical maps pro D&D.

Tip: Všechny produkty D&D a ostatní RPG najdeš v sekci RPG hry

Infinity Airbrush pro barvení miniatur je prvním airbrushem na FYFTu! Můžeš se těšit na videa, ve kterých ti ukážeme, jak na to a jaké jsou výhody takového barvení.

Tip: Všechno, co potřebuješ k barvení miniatur najdeš v sekci Malování a modelářství.

Battle Systems jsou modulární terény pro wargaming a RPG. Vyšly v mnoha variantách, biomy ať už fantasy nebo sci-fi. Bedna obsahuje menší části terénu, které složíš nebo slepíš dohromady. Už jsou plně nabarvené. V některých bednách (pojmenovaných Core Set) najdeš i hrací podložku, na kterou můžeš všechno rozestavit.

Deskovky

Praga Caput Regni, nová hra od Vládi Suchého (autor Podmořských měst). Hezké grafické zpracování. Tvým úkolem je stavba budov v Praze včetně Karlova mostu!

Stezky tukanů je hra typu Flip & Write. Kreslíš tužkou do mapy stezky na Tukaních ostrovech. Pro 1 až 8 hráčů.

Sea Stead je hra pro dva hráče. Bojuješ o čtyři flotily a buduješ novou pevninu a během toho se potápíš do hlubin oceánu.

Wasp Hero Pack je další doplněk do hry Marvel Champions.

Churchill, ne úplně typická válečná hra, hlavní roli hraje politika. Stáváš se jedním ze světových vůdců: Churchill, Stalin nebo Roosevelt. Můžeš si ji zahrát i sám, v single playeru.

CloudAge je postapokalyptická hra, ve které letíš vzducholodí nad vyschlou krajinou a hledáš lepší život. Mix engine-buildingu, deck-buildingu, a resource managementu.

Prisma Arena, hra o souboji bojovníků v aréně. I když prohraješ, můžeš si svou postavičku vylepšit samolepkami a být příště lepší. Hra zabere 30–60 minut, ideální hra pro rodinu.

Cindr naznačuje souvislost s aplikací Tinder... A je tomu tak. Jen se snažíš randit s draky. Kostková hra ve stylu push your luck.

Tip: Všechny deskovky najdeš v kategorii Hry

Karty

Pizza karty, tentokrát už v klasickém obdélníkovém tvaru (legendární Pizzystry karty jsou trojúhelníkové). Zajímavé na nich je, že každá barva znázorňuje nějakou surovinu na pizze. Tištěno na Tchaj-wanu.

Sensu Fusion karty jsou také na papíru z Tchaj-wanu, kvalitou srovnatelné s předchozími. Karty mají žlutavý, "ošuntělý" nádech připomínající papyrus. Karet je vyrobeno pouze 1000 ks.

Tip: Všechny karty, které máme aktuálně skladem, najdeš v sekci Cardistry

Drony

Létání s drony, drone racing, drone freestyle, FPV (first person view) = nový směr na FYFTu! Nasadíš si brýle, do těch se přenáší obraz z kamery, kterou na sobě má dron, ovládáš vysílačkou. Konají se v tom závody nebo můžeš dělat triky ve vzduchu (freestyle).

Tip: Všechny drony najdeš v kategorii Drone racing

EZ pilot drone starter kit je ideální na začátek. Obsahuje jednoduché a snadno vyměnitelné komponenty. Cena je stažená na minimum, aby byl starter kit dostupný pro co nejširší skupinu lidí. Výhoda je, že pokud pokročíš k silnějším, lepším dronům, brýle i vysílačku si můžeš nechat a použít je i s lepším dronem.

Tinyhawk II Freestyle BNF je skvělý dron pro triky ve vzduchu.

Tinyhawk II BNF má okolo sebe ochranu, takže i když budeš narážet do věcí, bude v pořádku. Petrův momentálně nejoblíbenější dron.

Thinking P16 4K – PNP má lepší kameru.

Nanohawk má malou kameru a je vhodný i pro trénování v interiéru.

Phantom má karbonový rám a lepší anténu.

CineQueen má na sobě dvě kamery. Jedna přenáší obraz do brýlí, druhá se stará jen o záznam obrazu, abys měl natočený hezký záběr.

Tinyhawk II RTF Kit – ready to fly. Obsahuje všechno, co potřebuješ: brýle, vysílačku a dron, základní nabíječku.

Tinyhawk BNF – bind and fly. Ten spáruješ pomocí tlačítka s vysílačkou a brýlemi.

Hawk Pro 6S BNF je model vhodný pro závodění, hodně nadupaná verze. Může letět rychlostí až 160 km/h.

Mark 4 jsou jedny z nejnadupanějších dronů, které na FYFTu máme. Jejich verze se liší kvalitou kamery, motorů, přijímačů apod.

Tip: Omrkni rozhovor s Davidem Špačkem (SpaglFPV), jedním z nejlepších drone racerů v Česku.

 

[Autor-dejf]