Věci, které máme omylem

Franta a Petr ti ukážou věci, které jsme na FYFTu úplně nechtěli, ale máme je. Všechny tyto produkty jsou (a zůstanou) zlevněné, aby aspoň nějak získaly zpět svou hodnotu.

Jak se stalo, že jsme se spletli? Buď jsme se nechali napálit klamavou reklamou, nebo věc ztratila hodnotu až časem. Něčeho jsme taky objednali výrazně víc, než jsme chtěli. Při příležitosti Black Friday jsme tyto naše faily zlevnili, i když u nás akce normálně nenajdeš.

1) Plyšový mluvící Stormtrooper

Myšlenka byla taková, že ho budeme dávat jako dárek k předobjednávce tehdy nové hry Star Wars: Vnější okraj. Plyšáky jsme objednali u více dodavatelů, takže jsme jich nakonec měli asi čtyřikrát víc, než jsme potřebovali. A o hru ani nebyl takový velký zájem. Pro nadšence do Star Wars to ale může být dobrý deal, protože oproti původní ceně 400 ho dnes pořídíš za 120 korun.

2) D&D pokladnička

Pokladnička ve tvaru knížky s tematikou Dungeons & Dragons. Může sloužit hráčům, kteří se složí Dungeon Masterovi za to, že se o všechny stará, ale herních skupinek asi není tolik, abychom tento doplněk museli prodávat. Původně stála 270 korun (což už bylo trochu levnější, protože se zde platí za licenci D&D), nyní stojí stovku.

3) Bravo finger roller

Oproti knuckle bone z kovu je tento roller moc lehký, protože je ze dřeva. Ani kuličky na koncích nejsou pro tuto skilltoy ideální. Má ale vtipné balení, drží ho v něm papírový prst. Dříve byl za 120 korun, ode dneška za 50.

4) Ozora kendama

O těchto kendamách ve videu popovídal znalec kendam a jejich historie Honza Sekanina. Ozora pochází z Japonska a je to buková kendama s třešňovou tamou, což je dobrá vlastnost na stally. Paint je glossy, tedy hodně hodně klouzavý, ale když se zahraje, drží. Modrá a žlutá basic verze ti přijde v igelitovém pytlíku, stylizovaná v plastové krabičce. Je to kvalitní kendama, kousek historie, ale pro hraní na začátek se nehodí, mnohem víc ti bude vyhovovat Krom Pop. Ozora je dobrá do sbírky, nebo když si chceš vyzkoušet, jak vypadaly shapy dříve. V tomto seznamu figuruje, protože nám ujela ruka při objednávkách a máme jich až moc. Původní cena byla 520 u basic a 650 u stylizované, nová cena je 250 korun.

5) MTG Unsanctioned box

V minulosti vyšel formát Unstable, který byl hodně oblíbený, proto po něm následoval tento Un- box. Najdeš zde land karty se stříbrným okrajem (některé i foilové – ty boxu dávají hodnotu), což znamená, že s nimi nemůžeš hrát na turnajích, jsou to vlastně "nelegální" karty, ale mají své výhody, v Unstable boxu to bylo třeba spojování dvou karet do jedné apod. Tato Unsanctioned verze se nechytla tolik jako předchozí Unstable, proto máme balení víc, než bychom chtěli. Původní cena byla 1100, nová je 950.

6) Architektura

Karetní hra, kterou jsme omylem objednali v němčině :D Pokud umíš německy, koupíš tuto karetní hru u nás za opravdu málo peněz. Anglická verze stojí 380, německou jsme měli zlevněnou na 210 a teď ji máme dokonce za 150.

7) Hunger Games deskovka

Každá hra, která je podle filmu (nebo má jinou licenci) a používá figurky z původního formátu, je kvůli tomu prostě drahá. Tím, že jí snížíme cenu, dostaneme ji na tu úroveň, kde by měla být. Jdeme tedy z 1585 korun na 1000.

8) Speed vs Cunning duel MTG

Tyto duel decky vznikaly v dobách, kdy ještě nebyli planeswalkeři. V každém balíčku z tohoto boxu je jeden "planeswalker". Zajímavé je, že samotná jedna z těchto karet (z jiné edice) by dnes stála 200 korun, ale můžeš tam najít i jiné karty, které balík zhodnotí. Původní cena tohoto boxíku byla 475 korun, dnes je za 300.

9) Karty

Pravým opakem karet na cardistry, které mají krásný design a dobrou povrchovou úpravu, jsou tyto karty opět s licencí. Nemají skoro žádnou úpravu, ale opět by se mohly líbit fanouškům Supermana, Hellboye nebo Game of Thrones, zvlášť po snížení ceny. Superman ze 125 na 80, Hellboy ze 165 na 80 a Game of Thrones z 230 na 115 korun.

10) Infinity ring

Kovové kruhy, které po rozevření vytvoří prstenec. Můžeš s ním pak frajersky přejíždět po ruce, nebo někoho na Vánoce naštvat useless dárkem :D Zlevněno z 300 korun na stovku.

11) Čarodějnický klobouk

Tento klobouk používáme jako rekvizitu do videí a na nic jiného, ale kdyby se ti přece jen hodil, jeho předností je to, že ho můžeš jednoduše složit a nezabírá pak místo. Pokud bys měl někdy cestovat s čarodějnickou pokrývkou hlavy, ideální. Protože jsme ho už několikrát zlevnili, nyní jde z 50 korun na 40.

[Autor-dejf]