Game of Ken

První díl nové série Game of ken! Dneska Franta proti Pepovi alias Kendamajunkiemu. Kdo vyhrál?

Jak se hraje Game of ken

Game of ken je asi nejčastější způsob porovnání sil v kendamě mezi kamarády. Používá se i na menších nebo neoficiálních eventech, třeba na mistrovství světa je ale použit jiný způsob "souboje". Je to kvůli tomu, že každý kendama player má jiný styl a zaměřuje se na jinou skupinu triků. Někdo má radši stringové triky a nemusí mu jít třeba stally a naopak. Když pak člověk zná styl hry svého soupeře, je pak jednoduché zvítězit, protože mu může zadávat triky, na které se protihráč nezaměřuje. Na druhou stranu mezi přáteli je Game of ken super v tom, že si rozšíříš obzory a naučíš se díky tomu spoustu nových triků, nebo si natrénuješ ty, na které zapomínáš.

Pravidla jsou jednoduchá: Jeden zahraje trik a tím ho zadá protihráči, pokud se mu to nepovede napoprvé, zadává protihráč. Protihráč má po zadání dva pokusy na zopakování zadaného triku. Pokud se mu to nepovede, získává písmeno. Písmena jsou celkem tři (K, E, N – proto Game of ken) a kdo je získá první, ten prohrál. Pokud už je prohra na dosah a hrozí ti získání posledního písmena, máš na opakování triku tři pokusy. Na úplném začátku se rozhoduje, kdo bude zadávat trik jako první. Můžete si dát kámen, nůžky, papír, ale obvyklejší je rozhodnutí pomocí earthturnů – kdo jich udělá víc v řadě, zadává trik.

Tip: Všechny kendamy, které aktuálně máme skladem, najdeš v naší sekci Kendama.

Ve videu se spolu utkali Franta a Pepa a hra byla kratší, než oba čekali. V čí prospěch?

V dalším díle Game of Ken se utkal Franta s Honzou Sekaninou a Tomášem Pivodou (oba z českého Krom kendama teamu). Kdo vyhrál tentokrát?

SLEDUJ NÁŠ INSTAGRAM @fyftstore