Game of KEN (2021)

První díl nové série Game of ken! Dneska Franta proti Pepovi alias Kendamajunkiemu. Kdo vyhrál?

Tip: Videa z nové série Game of KEN (2023) najdeš v tomto článku.

Jak se hraje Game of KEN

Game of ken je asi nejčastější způsob porovnání sil v kendamě mezi kamarády. Tenhle přátelský battle je skvělý v tom, že si rozšíříš obzory a naučíš se díky tomu spoustu nových triků, nebo si naopak natrénuješ ty, na které zapomínáš. Na úplném začátku se rozhoduje, kdo bude zadávat trik jako první. Můžete si dát klasiku kámen, nůžky, papír. Další možností je roztočit kendamu a na koho bude ukazovat spike, ten začíná. Nejčastější variantou je nechat rozhodnutí na vašem skillu, a to pomocí earthturnů – kdo jich udělá víc v řadě, zadává trik.

Pravidla jsou jednoduchá: jeden zahraje trik a tím ho zadá protihráči, pokud se mu to nepovede napoprvé, zadává protihráč. Protihráč má po zadání dva pokusy na zopakování zadaného triku. Pokud se mu to nepovede, získává písmeno. Písmena jsou celkem tři (K, E, N – proto Game of ken) a kdo je získá první, ten prohrál. Pokud už je prohra na dosah a hrozí ti získání posledního písmena, máš na opakování triku tři pokusy. 

V této variantě Game of KEN mohou hráči využít pravidlo PROVE - česky: dokaž to. Protihráč, který má zopakovat zadaný trik může jednou za hru vyzvat soupeře na Prove. Ten musí již zadaný trik znovu zopakovat na první pokus. Pokud jej zopakuje, soupeř dostane písmenko, pokud ne, soupeř písmenko nezískává a hraje se dál jakoby se nic nestalo. Nejčastěji Prove hráči využívají na konci hry, když už jim hrozí po 3 pokusech, že získají písmenko N.

Tip: Všechny kendamy, které aktuálně máme skladem, najdeš v naší sekci Kendama.

 

 V dalším díle Game of Ken se utkal Franta s Honzou Sekaninou a Tomášem Pivodou (oba z českého Krom kendama teamu). Kdo vyhrál tentokrát?

SLEDUJ NÁŠ INSTAGRAM @fyftstore

[Autor-dejf]