Matěj

Matěj Mužátko

Matěj-profil

Matěj skládá od září 2012. Ke kostce se dostal úplně náhodou. Šlo mu hlavně o to ji složit. Když už to uměl, začal si skládání stopovat. Prvně měl časy okolo tří minut, ale bavilo ho to, trénoval a začaly se dít šílenosti, které mu v podstatě změnily život. Rozsypaná kostka, drop na minutu se závodní kostkou, progress, progress, první soutěž, snaha zlepšit svoje oficiální rekordy. A pak ještě šílenější. Přetahování o národní rekordy, z nichž některé má dodnes, rozhovory v televizi, neskutečné časy, kdy vše dopadlo nejlépe jak mohlo, zaplavené spoustou emocí.

 Kostka hodně ovlivnila jeho život a baví ho dodnes. Když ji náhodně zamíchá, má něco, co velmi pravděpodobně nikdy nikdo neviděl. To ho fascinuje nejvíc.

 Již několik posledních let se zaměřuje hlavně na skládání poslepu. Zlepšuje se, ale cítí stejnou radost jako před sedmi lety.

 Když zrovna neskládá nebo se nevěnuje YouTube kanálu CzechCuber, baví ho např. hra na klávesy nebo cyklistika. Poslední roky ale hodně času věnuje programování a škole obecně (FEL ČVUT).


  
Co Matěj používá?