Jsi mentálně starý?

Mentální stáří

Veličina, která rozlišuje, proč je někdo v třiceti jako dítě a někdo má v osmnácti jasno a jedná jako dospělý. 

Casey Neistat měl v sedmnácti letech dítě, žil v New Yorku (jedna z nejdražších oblastí) a živil se umýváním nádobí po několik let. Tím, jak od puberty hustlil (snažil se někde splašit peníze), se rozvinul a ujasnil si hodnoty. Jeho současné cestování po celém světě jen umocňuje to, o čem mluví ve svých populárních videích.

Na druhé straně si představme dívku, které všechno zařídili rodiče: dostali ji na školu, vyhádali lepší známky, sehnali brigádu a sehnali práci ve své firmě nebo u známých. Když má člověk vše jako na talíři, stává se prázdnou schránkou – světa neznalý člověk bez zkušeností.

Zkušený člověk se snadno dostane do vyšších kruhů a udrží se tam, má kvalitnějšího partnera, prožije život moudřeji, uvědoměleji a vděčněji, protože ví, s jakými problémy se potýkají lidé jinde. 

Co člověka posouvá?

  • Cestování – Hlavně do jiných kultur a bez cestovky.
  • Brigády a práce – Ideální jsou ty, kde se hodně naučíš. Jakmile stagnuješ, zvaž změnu. Nikdy není pozdě.
  • Tíživá situace, nemoci, problémy – Určitě znáš mentálně zjizvené lidi, kteří si něco prožili a spousta hodnot se jim srovnala velmi rychle.
  • Stýkání se s jinými lidmi – Narazíš na pohledy a novinky, které tě ani nenapadlo hledat.
  • Vlastní dravost – Touha se někam dostat a posunout se, stát se někým – ta člověka brutálně posouvá.

Tak jdi! Zaplň moudře svůj volný čas, ať si za měsíc, za rok nebo desetiletí pyšný na své dnešní já. Přestaň řešit nesmysly, zvyš svoji produktivitu, vyraž na cestu, poznej nové lidi, osvoj si nový skill a užij si to!