Den dětí se blíží! Využij až do 1.6. kód "DENDETI" a získej slevu -10%

10+ tajemství o Honzovi Weberovi, mistru hakisu | FYFTcast

Říká ti něco Honza Weber? No jasně, to je ten mnohonásobný mistr světa v hakisáku! A co s ním? Inu, my ho vyzpovídali a musíme uznat, že z něj někdy padaly fakt perly. Zajímá tě, co nám na sebe prozradil? Čti dál (nebo si pusť naše dva FYFTcasty)!

 

Kdo je Honza Weber?

Honza Weber, nebo, chceš-li, Jan Weber, se narodil v srpnu 1986 a je největší český představitel hakisáku, respektive freestyle footbagu. Freestyle footbag ho neomrzel ani po 30 letech intenzivního tréninku a vystupování! Mimo to se Honza Weber také celou svou duší věnuje fotbalu.

Footbag (hakisák) hraje Honza Weber od svých 14 let a tato disciplína se stala významnou částí jeho života. Díky Freestyle Footbagu získal příležitost potkat mnoho slavných lidí a navštívit mnoho zemí světa.

Honza Weber Footbag - nejlepší hakisák?

Jak vybrat nejlepší hakisák? No, pravděpodobně to bude ten od Honzy Webera. Ohledně hakisáků je Honza hodně vybíravý, a tak jsou jeho produkty fakt vytuněné.

Mrkni na ně!

A jaké další (tak trochu bizarní) hakisáky má Honza ve své sbírce?

Honzovy úspěchy aneb mistr světa amoleta

Za dobu své freestylové kariéry má na kontě:

 • 9x titul mistra světa ve Freestyle Footbagu,
 • 5x titul mistra Evropy ve Freestyle footbagu,
 • 11x titul mistra světa ve Freestyle Fotbagu a fotbalu,
 • více než 250 profesionálních závodů
 • a více než 5000 freestyle vystoupení (od roku 2001).

Co se týče vystoupení a televizních účinků, tak:

 • vystupoval v bezmála 30 zemích světa,
 • byl hostem v mnoha evropských i zámořských TV show (vč. SF Chronicles, ABC a NBC),
 • byl semifinalistou v české televizní talentové soutěži.

A aby toho nebylo málo, v roce 2010 ho sám Tony Hawk (asi nejznámější světový skateboarďák) pozval do Hollywoodu na charitativní akci "Stand up for Skateparks".

Kouč a učitel? Tak nějak!

Jan Weber má přes 10 let zkušeností s trénováním dětí a mládeže. Vedl i vlastní kurzy v KC i DDM, kde v žácích probouzí a udržuje freestylový talent a fotbalové dovednosti. Také vede příměstský fotbalový kemp s největším zaměřením na techniku v ČR.

V letech 2012 a 2013 pořádal Jan Weber freestylové workshopy pro veřejnost spolu se skupinou Freestyle Union.

A pozor - Honza Weber má i vlastní online seriál, kde vyzývá známé sportovce (například Pavel Nedvěd nebo Petr Čech).

Kdo je Honza Weber? Mistr světa v hakisáku!

Pár zajímavostí na závěr

 • Jednou z nejoblíbenějších Honzových FYFTrofejí (🤣) jsou šachy Jurský park. Honza Weber je totiž jeden z největších fanoušků - tento kultovní film viděl už minimálně stokrát! A pokaždé v něm odhalí nějakou hloupou chybu. Ano, i film od Stevena Spielberga v sobě má kupu failů.
 • Honza sbírá modely formulí, fotbalové míče (ne ledajaké!) a cukry. Ano, čteš správně. Cukry. Vždy si z návštěvy zahraničí přiveze jeden do sbírky a jeden na výměnu s ostatními cukro-sběrači.
 • Honzova manželka je mistryně světa v plavání Petra Chocová. Poháry a medailemi se to tedy u nich doma jenom hemží.
 • Těsně před pokořením rekordu Honzu seřval trávníkář Slovanu Bratislava, ať hned zmizí z jeho trávníku. Inu, za deset minut už trávníkář s batůžkem na zádech mířil domů, kde měl strávit další dva dny na hanbě. Holt mu nedošlo, že má tu čest s mistrem světa, a produkční mu to dali pěkně sežrat.
 • Znáš Neymarův rekord z roku 2022, kdy zpracoval míč padající z dronu ve výšce 40 m? Inu, o žádný rekord v podstatě nejde. Honza totiž chytil míč padající z helikoptéry ve výšce 60 metrů! Akorát o tom svět dosud bohužel moc neví.

A co říkáš na Honzu Webera ty? Za nás je Honza živoucí úkaz toho, že když se chce, tak jde všechno - dokonce i přes 30 let dennodenně kopat s hakisákem!

Určitě ti doporučujeme si pustit všechny podcasty nahoře. Dozvíš se v nich fakt velké množství zajímavých informací z Honzova soukromí, ale i profesního života. A je to fakt vtipálek - zábava zaručena!

[Autor-Ája]