Užitečné stránky a aplikace pro Speedcubery

Speedcubeři, berete rubikovku smrtelně vážně? Pak pro vás máme pár webových stránek a aplikací, které by se měly stát součástí života každého speedcubera. A které to jsou? Pokračuj ve čtení článku nebo mrkni na video - vše se tam dozvíš.

Pokud už skládáš aspoň týden, tak tě nejspíš napadlo, jestli existuje způsob jak si měřit svoje časy a ukládat je do statistik na jedné platformě. K tomuto účelu jsou určené speedcube timery - aplikace, které přesně tyto požadavky splňují, ale o těch později.

Na soutěžích se používají oficiální timery, které mají dvě dotykové plochy, na které položíš ruce, počkáš přibližně půl sekundy na rozsvícení zeleného světýlka a můžeš začít skládat. Když máš složeno, kostku odhodíš na stůl a zastavíš timer zase oběma rukama. 

Pokud se chceš ve speedcube někam posunout a efektivně si měřit časy, ideálním řešením je koupit si timer na to určený. Na FYFTu jich máme spoustu, takže si určitě vybereš. Pokud se ti do timeru nechce investovat, máme pro tebe pár tipů na skvělé a naším Tonnym ozkoušené appky.

Pro začátek musíš počítat s tím, že na oficiálních timerech budeš mít o kousek pomalejší časy, protože musíš nejprve kostku vzít do ruky a na konci solvu zase odhodit na stůl. Nezdá se to, ale tvůj čas to ovlivní o hodně. 

Mobilní timery

Pro mobily s androidem je bezkonkurenčně nejlepší aplikace Twisty Timer, která je zdarma. Poskytne ti všechny potřebné statistiky, customizaci a dokonce sekci, ve které můžeš trénovat svoje algoritmy.

Pokud používáš iPhone, tak doporučujeme aplikaci Cubetime, která je také zdarma. Kromě hezkého designu nabízí i všechny užitečné statistiky a customizaci dle vlastní potřeby a dokonce nabízí možnost vytvořit si více sessions

Timery pro PC

CS timer je globálně nejpoužívanější timer mezi speedcubery, takže pokud nechceš být boomer, tak to s ním aspoň zkus. Dostaneš se do něj tak, že do vyhledávače napíšeš cstimer.net - easy viď?

V defaultním nastavení není appka zcela okulahodící, ale během pár minut si ji můžeš přizpůsobit podle svých představ a požadavků. A jak na to? Mrkni na video z úvodu článku - speedcuber Tonny ti ukáže co vše, kde a jak můžeš nastavit.

Aplikace na skládání kostky

Aplikace na skládání "chytrých" kostek jsou kapitola sama o sobě a nabízejí nespočet funkcí, nad kterými ti rozum zůstane stát. Většina promakaných aplikací funguje na principu propojení pomocí bluetooth právě s elektronickou kostkou, ale o tom někdy jindy. 

Nemáš chytrou kostku, ale chtěl/a bys pomocí aplikace nalézt řešení své zamíchané kostky, která ti leží v šuplíku? Nainstaluj si aplikaci CubeX nebo Cube Solver. Stačí jen naskenovat zamíchanou kostku ze všech stran pomocí fotoaparátu a aplikace ti nabídne řešení. Můžeš si proklikávat jednotlivé kroky a spolu s aplikací kostku skládat.

Už jsi slyšel/a o GAN robotovi? Vložíš do něj složenou kostku, on ti ji rozloží a můžeš skládat. Nic ti ovšem nebrání jej využít i ke složení kostky. Je kompatibilní s Gan 356 i - tu máme vyzkoušenou i my. Můžeš jej zkusit i s jinými kostkami, u nich ale nezaručujeme, že to zmákne - chytrý robot chce zkrátka chytrou kostku.

Další užitečné stránky

 Odkazy:

CStimer

qqTimer

FB Speecube CZ/SK

Speedsolving WiKi

Cyotheking

AlgDB

[Autor-Lucka]