Pokročilé triky s Yoyem

Zdravíme všechny yoyery! V tomto článku najdeš pokročilé triky s yoyem, které vyžadují, abys už za sebou měl/a nějakou tu průpravu světem yoya. Pokročilé triky jsou často kombinací základních manévrů - pokud si tedy nevymyslíš vlastní styl a s ním spojené triky.  Pojďme na to!

Tip: Pokud jsi nováček a zabloudil/a jsi sem, doporučujeme si nejprve projet náš článek Jak na yoyo - dozvíš se tam vše od údržby yoya po první základní triky!

Nová série pokročilých triků s Tondou (2024)

1. dílZipper, Esíčka, Green Triangle, Gondola


Mach 5, Barrel Rolls, Split the Atom, Wormhole


 


 Čím se vyznačují pokročilé triky

Pokročilé triky s yoyem vyžadují hodně času a tréninku. Nutností je samozřejmě ovládat základní manévry - a to je mít doslova v malíku! Pro pokročilé triky se používají především neresponzivní yoya - nevrací se, a tak je zapotřebí umět je dostat nahoru trochu jinak - dostatečným švihem!

U pokročilých (ale hodí se to u všech) triků musíš yoyo pořádně roztočit tak, aby vydrželo se točit dostatečně dlouho na provedení triku. Nezapomeň proto pořádně švihnout zápěstím a hlavně dát pozor, abys yoyo vyhodil/a rovně! Neboj se švihat a hodně yoyo roztáčet, čím méně se bude točit, tím hůře se s ním bude manipulovat, případně se bude stáčet různě do stran.

Pokročilé triky s yoyem - kategorie

Nenech se zmást - levely sice máme rozřazené na Easy, Medium a Hard, ovšem všechny tyto triky stále patří mezi ty pokročilé.

Level: Easy - začátečníci / mírně pokročilí


Ninja Vanish

Nejvíc easy tríček s neresponzivním yoyem, ve kterém se naučíš udělat efektní smyčku a vrátit yoyo zase do ruky. Nezapomeň - musíš umět bindovat!

 

Level: Medium - středně pokročilí


Matrix

Matrix je trik složený kombinací Double or Nothing a otoček. Jestliže jednotlivé manévry zvládáš, měla by to pro tebe být brnkačka.

Skin the Gerbil

Trapéza - otočka k pravé ruce - znovu trapéza - vrátit z trapézy - otočka doleva - přes ukazováček doprava - vrátit se - jedna otočka mimo string - jedna otočka na trapézu - vrátit - vymotat - bindnout! Takhle to zní jako navigace po městě, co? Pusť si názorné video, ve kterém pochopíš daleko snadněji.

DNA

DNA je trik, který musí zvládat každý yoyer. Napneš provázek tak, že doslova vypadá jako naše genetická informace - dvoušroubovice DNA. Ale pozor, tento trik je tak efektní, že ho po tobě každý bude chtít předvést, tak se na to připrav. 😂

Level: Hard - Experti


Signature trik Kuby Velka

Kuba Velek je prostě mistr yoya! V tomhle videu ti prozradí svůj vlastní tríček.

Signature trik yoyerky Sofi

Svůj mega cool tríček tě naučí i nadaná yoyerka Sofi!

[Autor-Ája]