Pokročilé triky s Yoyem

Zdravíme všechny yoyery! V tomto článku najdeš různé triky s yoyem, které už vyžadují, abys měl/a nějakou průpravu světem yoya.

Tip: Pokud jsi nováček a zabloudil/a jsi sem, doporučujeme si nejprve projet náš článek Jak na yoyo - dozvíš se tam vše od údržby yoya po první základní triky!

opt_yoyo nahledak (2)

Čím se vyznačují pokročilé triky

Pokročilé triky s yoyem vyžadují hodně času a tréninku. Nutností je samozřejmě ovládat základní manévry - a to je mít doslova v malíku!

Pro pokročilé triky se používají především neresponzivní yoya - nevrací se, a tak je zapotřebí umět je dostat nahoru trochu jinak - dostatečným švihem!

Pokročilé triky jsou často kombinací základních manévrů - pokud si tedy nevymyslíš vlastní styl a s ním spojené triky. 

U pokročilých (ale hodí se to u všech) triků musíš yoyo pořádně roztočit tak, aby vydrželo se točit dostatečně dlouho na provedení triku. Nezapomeň proto pořádně švihnout zápěstím a hlavně dát pozor, abys yoyo vyhodil/a rovně! Neboj se švihat a hodně yoyo roztáčet, čím méně se bude točit, tím hůře se s ním bude manipulovat, případně se bude stáčet různě do stran.

Pokročilé triky s yoyem - kategorie

Nenech se zmást - levely sice máme rozřazené na Easy, Medium a Hard, ovšem všechny tyto triky stále patří mezi ty pokročilé.

Level: Easy - začátečníci / mírně pokročilí


Ninja Vanish

Nejvíc easy tríček s neresponzivním yoyem, ve kterém se naučíš udělat efektní smyčku a vrátit yoyo zase do ruky. Nezapomeň - musíš umět bindovat!

 

Level: Medium - středně pokročilí


Matrix

Matrix je trik složený kombinací Double or Nothing a otoček. Jestliže jednotlivé manévry zvládáš, měla by to pro tebe být brnkačka.


Skin the Gerbil

Trapéza - otočka k pravé ruce - znovu trapéza - vrátit z trapézy - otočka doleva - přes ukazováček doprava - vrátit se - jedna otočka mimo string - jedna otočka na trapézu - vrátit - vymotat - bindnout! Takhle to zní jako navigace po městě, co? Pusť si názorné video, ve kterém pochopíš daleko snadněji.

Level: Hard - Experti


Signature trik Kuby Velka

Kuba Velek je prostě mistr yoya! V tomhle videu ti prozradí svůj vlastní tríček.