FYFTcast: Obinn Magic

S Martinem aka Obinnem řešíme, jeho názor na kouzla z pohledu intagramového tvůrce. Je to takový odlehčený pokec o kouzelnické komunitě, festivalech českých i zahraničních atd. Jaké má kouzelnické plány do budoucna? Samozřejmě nezapomněl ukázat i nějaké to kouzlo, které je pro posluchače podcastů níže ke shlédnutí. 

Dejf: Co je Obinn? Jak jsi na to přišel?

Obinn: Začalo to tak, že jsem jako kluk hrál volejbal a sponzorovalo nás Obi. A taky se jmenuju Martin Obdržálek a když vezmeš první dvě písmena příjmení a poslední dvě písmena jména, vznikne Obin. Takže to má dva způsoby, jak to mohlo vzniknout. Já už na toho Martina ani neslyším. Všichni mi říkají Obine, Obi, někdy Robine, když mě chce někdo naštvat (smích).

Dejf: Jsi kouzelník?

Obinn: Já si myslím, že asi jo. Provází mě to celý život. Jako malý jsem byl okouzlen, mohlo mi být tak osm, deset. To jsem viděl poprvé kouzlo od staršího pána, nevzpomenu si na jméno, ale jezdívá na srazy kouzelníků do Přerova.

Dejf: Tys jezdil na akce už v začátku?

Obinn: Ne, já navštěvuju akce tak čtyři, pět let. Předtím jsem byl takový ten domácí kouzelník-podvodník, ukazoval jsem to nejdřív rodině, kamarádům. Samozřejmě i holky se na to dobře balily, když jsi byl v pubertě.

Dejf: Teď už ne?

Obinn: Teď taky samozřejmě. Někdy na to sbalíš i chlapy, ale to už je vedlejší efekt (smích).

Dejf: Od kolika teda kouzlíš?

Obinn: Jak říkám, první kouzlo jsem viděl v osmi, v deseti, takže od té doby. To už pak všechno navazovalo.

Dejf: Víš, co byl tvůj první trik?

Obinn: Vím. S pěnovým míčkem, klasika. A to samé jsem i poprvé viděl od toho pána.

Dejf: Jakému oboru kouzlení se věnuješ? Co je tvoje priorita? Mikroiluze?

Obinn: Jo, můžeš to tak nazvat, vizuální mikroiluze. Snažím se dělat i s pyropapírem, něco co naráz změní barvu. Že si řekneš wow a máš z toho dobrý pocit.

Dejf: Kde nejradši kouzlíš? Mezi lidmi, na akci, instagram?

Obinn: Mám zkušenosti se sociálními sítěmi. Za rok mám třeba pět, šest živých vystoupení, vždycky se něco naskytne. Mám hodně kamarádů, kteří když nemůžou, zaskočím za ně. Jedna jediná věc, která mě mrzí je, že nemám nějaké promo, aby o mně lidi víc věděli. Nemám moc velkou sledovanost, neinvestuju do toho moc peníze, abych byl nějak slavný… Když nemáš dneska reklamu, těžko se dostaneš do povědomí. Jinak mám teda nějaká vystoupení na stagei, kdy si někoho zavolám, ale to je tak otázka dvaceti minut. Většinou to tak zahájím, udělám nějakou velkou iluzi, pak si dám pauzu a pak dělám takzvaný Table Hopping.

Dejf: Co je tvůj cíl?

Obinn: Mám něco v blízké době, nechci to tady moc říkat. Každý by měl mít cíl. Určitě nechci zůstat na takové úrovni jako jsem teď, chci mít třeba ta vystoupení častěji.

Dejf: Co ty a jiné koníčky?

Obinn: Mám. Maluju, jen tak pro sebe. Nikde to nezveřejňuju. Nikdy jsem nechodil do žádného kroužku. Jednou mě teda mamka vzala u nás v Uherském Hradišti do té lidovky, nebo jak se to jmenovalo. Tam jsem měl nakreslit paví pero a mísu s ovocem, to se líbilo. Pak se mi zalíbilo něco jiného a zase jsem na to prděl, s prominutím. A když jsem byl malý, neměl jsem počítač, takže jsem se snažil překreslovat po svém triky z knížek.

Dejf: A logo sis taky dělal sám?

Obinn: Ne, to byla jen moje vize a kamarád kamaráda mi to udělal. Byla to vzájemná spolupráce. Chtěl jsem něco jednoduchého.

Dejf: Co děláš, když pokazíš kouzlo?

Obinn: To se samozřejmě neděje (smích). Hele, dělám to komicky. Nestává se to moc, ale když už, třeba když mi spadne karta na zem, tak dělám, jako že ji chci zvednout a všichni se začnou smát. Já to zvednu a jedu dál. Člověk to musí zahrát do autu a udělat si ze sebe a z nich srandu. Je škoda, že to neučíme. Nebo třeba to, jak se obléct, jak mluvit u triku… Na druhou stranu je dobré, že tě ti starší nechají plavat.

Dejf: Měl jsi nějaká předsevzetí na rok 2020?

Obinn: Ne, nedávám si, jen se snažím být zase o rok lepší. Splnit víc věcí, které jsem si někdy řekl. Není to předsevzetí, spíš cíl a zdokonalování. Taky chci umět trochu víc anglicky.

Dejf: Co média a věštkyně?

Obinn: To je silné téma. Já jsem trochu pověrčivý a mám rád to tajemno. Ne teda moc u kouzelníků, kdy vidíš, že to přehání. Tajemno myslím duchovní, věřím v nějakou vyšší sílu, ne v boha, ale teda vyšší moc. Několikrát jsem měl zážitek s nadpřirozenými silami, fakt masakr. Musíš na něco věřit. Takže věštkyně a média, to úplně nevím. Když jsem byl mladší, tak sestra do toho hodně frčela.

Dejf: Jakou by sis vybral nadpřirozenou schopnost?

Obinn: To je jasné, levitace. Fakt bych chtěl létat. To jsem měl kolikrát sen, že jsem létal tak, že jsem plaval prsa a pak jsem byl čím dál výš.

Dejf: A byl to lucidní sen?

Obinn: Jako de facto jo, ovládal jsem si to. Pak jsem se vzbudil a byl jsem smutný (smích).

 

 
 
Tip: Všechny karty na kouzlení najdeš v sekci Kouzelnické karty
 
 

 

 

Tip: Podcasty lze poslouchat i na vámi oblíbených streamovacích platformách. Doporučujeme kliknout na odběr alespoň u jedné z nich, jelikož podcasty vychází dřív než videa – budete mít tak vše jako první.

 

SLEDUJ NÁŠ INSTAGRAM @fyftstore

KOUZELNICKÉ PODCASTY nalezneš na youtube: Jsem Kouzelník playlist
 
 

[Autor-dejf]