Jak se naučit Bloom (+ Faro shuffle)

V tomto tutoriálu tě Dejf naučí Bloom a jemu předcházející Faro shuffle. Jde o trik pro středně pokročilé cardisty.

Jaké karty použít

Pro tento trik budeš potřebovat karty s finišem. Dejf třeba ve videu používá Touch Offset Orange, ale můžou to být jakékoliv jiné karty. Vyber si ty svoje v sekci Cardistry karty

Nejdřív Faro shuffle

Faro shuffle je styl míchání, při kterém rozdělíš balíček na dvě poloviny, zarovnáš a kratší hrany do sebe pod úhlem zhruba 30 stupňů zasuneš. Pohybuješ přitom kartami zepředu dozadu a zpátky. Výsledkem je to, že jsou pak v balíčku karty z obou polovin na střídačku, tedy zamíchané. Pokud máš úplně nové karty, zasouvat je takhle do sebe ti půjde jen jedním směrem, proto je dobré zjistit si, jak jsou karty řezané. Někdy to jde jen obrázkovou stranou k obrázkové straně, jindy obráceně. S opoužívanějšími kartami to jde na obě strany.

Pak Bloom

Pro Bloom je důležité, aby jedna polovina karet z Faro shuffle byla o jednu kartu větší – aby v ní byla první i poslední okrajová karta balíčku. Taky by do sebe karty měly být zasunuté skoro úplně, jen cca 0,5 centimetru by mělo vykukovat na každé straně. Drž karty delší hranou rovnoběžně se zemí a balíček s více kartami měj dál od sebe. Na vzdálenější kratší hranu balíčku (resp. na toho posledního vykukujícího půl centimetru) dej zespoda palec a zepředu prostředníček pravé ruky. Ukazováčkem přidržuj balíček ze strany. Teď držíš balíček kratší stranou rovnoběžně se zemí. Horní část chyť přetočenou levou rukou – palec vepředu a prostředníček u těla. Teď od sebe balíčky odděl, nech je do sebe zasunuté jen růžkem, a uvolni prsty, aby se karty rozjely do Bloomu. Může ti pomoct kartami trošku zatřást nebo do nich fouknout, aby tento otevřený efekt dostaly. Taky ti může pomoct dát zespoda karet prsteníčky a na nich karty maličko rozjet. Pak už stačí Bloom jen zavřít a balíčky přiklopit na sebe.

[Autor-dejf]