Jak na Riffle Fan

V tomto cardistry tutoriálu tě Dejf naučí Riffle Fan, na který se ho hodně lidí ptalo. Je to dost těžký move, takže se bude hodit spíš pro pokročilé cardisty.

Jaké vybrat karty?

Pro tento vějíř je důležité mít co nejnovější karty, nejlépe na crushed stocku. Dobré jsou třeba Bicycle Supreme Line, nebo jakékoliv jiné designové karty.

Co už se hodí umět?

Princip Riffle Fanu spočívá v tom, že se nehýbe ruka, ale karty. Na ty působí fyzikální zákony jako tření, gravitace, odstředivá síla a setrvačnost. To vytváří skoro až kouzelný efekt. Předtím než se začneš Riffle Fan učit, je dobré umět Dribble, což je vlastně spouštění karet do druhé ruky. Nepleť si ho se Springem, to je vystřelování karet. Taky ti pomůže umět Thumb Fan, což je jiný a jednodušší typ vějíře.

Jak na Riffle Fan?

Balíček chyť do své dominantní ruky (pokud jsi pravák, tak do pravé) a to tak, že palec drží karty na kratší straně a je blíž u těla, ukazováček je uprostřed balíčku a ostatní prsty deck přidržují taky na kratší straně, ale vepředu, dál od těla. Teď přijde odsypávání karet jako u Dribble. Prostředníčkem, prsteníčkem i malíčkem po odsypávání karet uhýbej nahoru tak, aby nepřečuhovaly přes karty. Je to proto, aby karty nebrzdily.

Levá ruka je osou otáčení – na nehet ukazováčku levé ruky polož balíček a kolem něho se pak vytvoří vějíř. Když prst položíš doprostřed balíčku, bude vějíř malý, když na okraj, bude větší. Dejf dává nehet do místa indexu v levém horním rohu. Kromě ukazováčku jde samozřejmě použít i třeba palec nebo roh stolu, propiska apod., ale nejdřív se to asi nauč v ruce – padající karty tak s větší pravděpodobností chytíš. Zároveň se to uč nad postelí nebo gaučem, aby spadené karty nebyly hned poničené a špinavé.

Balíček nakloň v pravé ruce trošku dopředu a trošku do strany, pak nehet levé ruky dej zespoda balíčku a udělej Dribble. Stačí, když se ti na začátku karty rozjedou jen do půlky – to máš z poloviny vyhráno. Teď už jen dát tomu plnou rychlost. Asi ti to na začátku moc dobře nepůjde, ale jde o to zkoušet to pořád dokola. Až se ti to povede, stačí vějíř zavřít seshora rukou, nebo zespod ostatními prsty levé ruky.

[Autor-dejf]