Hledáš cool FPV spoty? Máme (m)apku!

Ahoj piloti! Také vás často trápí otázka: "Kde mohu létat s dronem?" My na vaši otázku máme jednoznačnou odpověď - a to dokonce s množstvím tipů, kam se vydat za cool FPV prožitkem. Takže kde lze létat s FPV dronem? Opuštěné budovy, kde jste..? - Přímo dole na mapě!

bando pro fpv létání

Pokud jsi vášnivým nadšencem FPV (First Person View) létání s dronem, jistě hledáš skvělá místa a lokace, kde si můžeš naplno užívat svůj oblíbený sport - Drone Racing. Naštěstí existuje řada atraktivních FPV spotů, které lákají milovníky tohoto vzrušujícího zážitku z celého světa (nebo spíše od nás z Česka😅).

Mezi nejoblíbenější lokace patří opuštěné budovy, mezi FPV komunitou známé také jako "banda". Tyto zapomenuté stavby nabízejí jedinečné kulisy a super výzvy pro let s dronem.

Tip: Přečti si náš Slovník pro FPV piloty.

Celkově vzato, svět FPV létání nabízí nekonečné možnosti pro objevování fascinujících míst a zážitků. Bez ohledu na to, zda preferuješ dobrodružství v opuštěných budovách nebo kochání se přírodními krásami z oblohy.

Každý nadšenec FPV létání najde své vlastní oblíbené spoty, které mu umožní prožít adrenalinový zážitek a zároveň si užít nádherné pohledy z nevšedních perspektiv.

Pokud jsi začátečník ve světě FPV, je důležité si uvědomit, že ne každé místo je pro prolétávání FPV dronem vhodné. Radši se vyhni lokacím, kde je voda nebo vysoké roští - to už bys totiž dron třeba ani nenašel/a.

Předtím než se rozhodneš prozkoumávat nové FPV spoty, zjisti si místní předpisy a pravidla týkající se používání dronů. Některé lokace mohou být omezeny z bezpečnostních nebo ochranných důvodů, a proto je nutné zachovávat respekt k soukromému vlastnictví a veřejným místům.

Některé spoty z naší mapky se sice nachází v Praze, kde je červená zóna, na druhou stranu je máme ozkoušené a nemělo by se tam nic stát. Vždy se ale ujisti, že v okolí nejsou zvířata či osoby, které bys mohl/a ohrozit.

Tip: Přečti si náš článek Pravidla pro létání s drony.

Tak co - dáš přednost tajemnému bandu nebo okouzlující louce? Mrkni do naší mapky!

Pokud máš tip na jakoukoliv cool FPV lokaci, napiš nám na mail dejf@fyft.cz (klidně i s popisem), my ji do mapky přidáme.

 

 

Tak ať to lítá!

[Autor-Ája]