FYFT Kendama Open

Zveme tě na největší FYFT kendama event tohoto roku: FYFT Kendama Open! Bude se konat v sobotu 7. 8. 2021 na naší pražské pobočce – máme k dispozici prostory jak venku, tak uvnitř. Jak už název napovídá, budeme soutěžit v open formátu – to znamená dopředu zadaný seznam triků a pak jejich náhodné losování, soutěž jeden proti jednomu a postupné střídání, viz Pravidla. Tento formát soutěžení se nám zdá jako jeden z nejspravedlivějších. Kromě toho si zahrajeme určitě i nějaké zábavné mini hry. Doraž, bude to stát za to!

Tip: Přečti si článek Typy soutěží v kendamě.

 

KDY: sobota 7. 8. 2021, od 12:00

KDE: FYFT, Osadní 35, Praha Holešovice

VSTUPNÉ: 100 Kč (registrace)

  • Jakmile si koupíš "lístek" na našem webu, už o tobě víme a žádný fyzický lístek ani potvrzení nosit nemusíš. Registrace tím plnohodnotně proběhla

HARMONOGRAM

12:00 Start registrace

13:00 Oficiální zahájení + první kolo AM kategorie

14:00 První kolo PRO kategorie

- mini games

16:00 Finále AM kategorie

16:30 Finále PRO 

17–18:00 Ukončení akce

Pravidla

Dopředu zadané triky jsou rozděleny do dvou kategorií: Amatéři a Pokročilí. Podle toho, jakou obtížnost zvládáš, se rozhodni, v jaké kategorii chceš soutěžit a pak trénuj podle seznamu. V den soutěže ti budou náhodně přidělováni různí protihráči a budou se náhodně losovat triky ze seznamu. Kdo z vás svou ho dá na menší počet pokusů, má bod. Na každý trik máš tři pokusy. Pokud zvládnete trik oba na stejný počet pokusů, děláte ho znovu, jako by byl podruhé vylosován. Pokud nezvládne na tři pokusy trik ani jeden z hráčů, trik se škrtá a losuje se další. Kdo má jako první z vás tři body, vyhrává váš battle a je mu přiřazen vítěz jiného battlu. Tomu, kdo první battle prohrál, je přiřazen někdo jiný, kdo taky battle prohrál. Vyřazovacímu systému se říká švýcarský systém. Ve finálním battlu musíš pak získat 5 bodů, aby ses stal vítězem. U každého battlu bude samozřejmě rozhodčí, který triky losuje a bude rozhodovat o tom, zda nějaký trik platil, nebo neplatil, pokud by byly nejasnosti.

Všechny stall triky by měly být nehybné aspoň cca 3 sekundy. Dále trik neplatí, pokud se dotkne ruky, pokud se dotkneš kendamy druhou rukou, nebo pokud si upravuješ string rukou (fouknout můžeš).

Kendamu můžeš mít od jakékoliv značky a jakékoliv velikosti, pokud si nevezmeš třeba sumo kendamu – to by neplatilo. String taky můžeš mít jakékoliv délky.

Trick list Amatéři

1. Around Japan

2. Around The World

3. Clackback – Spike

4. Bird

5. Lighthouse – Airplane

6. Airplane – Jumping Stick

7. Swing Spike – Earth Turn

8. Downspike

9. Big cup – Ken Flip – Big cup – Spike

10. Stunt Plane

 

Trick list Pokročilí

1. Around USA

2. Double Lighthouse Flip – Trade Spike

3. C Whip – Stunt Plane Fast Hands

4. Bird – Over The Valley

5. Dirty Fingers – Juggle – Spike

6. Around Juggle

7. Bird – Bird Flip – Downspike

8. Space Walk – Airplane Fast Hands

9. Slip on Stick Fast Hands

10. Late Ken – Juggle – Late Ken

11. Lunar – 360 Flip – Airplane

12. Swing Gunslinger – Small Bird – Spike

13. Downspike – Downspike Earth Turn Fast Hands

14. Sweets Special

15. Snake Bite

Hodně štěstí při tréninku a 7. 8. se vidíme!

 

POZOR - PODMÍNKA - všichni účastníci musí mít platný POC antigenní test (platný po dobu 72 hodin od výsledku testu) NEBO PCR test (platný po dobu 7 dnů od výsledku testu).

NEBO na místě podepíšete čestné prohlášení o tom, že jste v nejbližších 3-7 dnech na testu byli a vyšel negativní. Chceme dodržovat nařízení a vyvarovat se problémům. 

 

Omrkni, jak to na FYFT Kendama Open vypadalo!

Na tuto akci nám krásně vyšlo počasí, takže jsme mohli být i venku v prostorách kavárny. Zúčastnilo se asi 40 lidí včetně zahraničních hostů. Přijeli třeba Isaac Turner z Ameriky (zakladatel Lotus Kendamas), Markus Lander z Dánska (Kromie) a nebo Artūrs Kelpe z Lotyšska. Ti se ujali miniher před hlavní soutěží i po ní a jako výhry rozdávali svoje unikátní kendamy. Za zmínku stojí, že ne všechny mini games byly založeny na skillu – zapojit se a vyhrát mohli i úplní začátečníci. Jak probíhaly finální battly v open kategorii omrkni ve videu!

Kategorii amatérů vyhrála @kendama_sofi, na druhém místě skončil @lukyykendama a třetí místo získala @_kendama_anicka_.

V kategorii pokročilých byl na prvním místě @kendamajunkieee, na druhém místě @dominik_szpuk a na třetím místě skončil @markuslander.

Díky všem, kteří se zúčastnili, gratulujeme vítězům a těšíme se na další podobnou akci!