Zjisti, jaké mají cz/sk YouTubeři offline koníčky 🪀

Dneska tak trochu netradičně propojíme téma YouTube a volnočasové aktivity. Víš, že někteří youtubeři mají také offline koníčky a občas si i zajdou k nám do FYFTu? Pojď s námi odhalit jejich tajemství.

 

Vidrail

S Vidrailem aka Adamem Lyskem máme na YouTube FYFT pár videí, kde jsme jej učili s rubikovkou a kendamou - což do té doby nezvládal a byla to pro něj novinka. Ve svém volnu ale rád hraje MTG a deskové hry.

Co dělal Vidrail ve FYFTu?😱

Stejk 🥩

Stejk neboli Jakub Steklý se netají tím, že je velkým sběratelem Pokémonů - otázkou je, zda to dělá spíš pro views, nebo to fakt miluje. Pravidelně totiž natáčí unboxingy a různá další.

Co ale Stejk rozhodně zbožňuje, jsou kouzla. Před pár lety se totiž potkali s naším Dejfem v YouTuberském vlaku a on si jeho tehdejší kouzlení mega užíval. Můžeš se na ten záznam mrknout na kanálu Dejf & Petr.

Mimochodem, Stejk si Dejfovo kouzlení dal i do jednoho ze svých vlogů. 🎥

Ascolla

Ascolla je známý tím, že zkouší věci všeho druhu a zlepšuje se v nich v průběhu buď 24 hodin, nebo třeba jednoho týdne. My za FYFT s ním spolupracovali v rámci FPV dronů, rubikovky a kendamy. Mimo jiné se Ascolla ale pověnoval i fingerboardu, Balisongu (nožík motýlek) a yoyu.

Jak se Ascolla vypořádal s kendamou?

 

Jirka Král - (nejen) král Pokémonů👑

Jirka Král je král i v běžném světě - a to zejména Pokémonů. Má obrovskou sbírku a rád si přikupuje nové Pokémon boostery. Sbírá je společně se svým bratrem.

V jednu dobu hrál Jirka Král i slavnou online hru Pokémon GO, z níž točil pravidelné Let´sPlaye a vlogy. Dokonce o tom i přidával statusy na Facebooku. 😆

Jirka Král přidal post o Pokémon GO na Facebook

Dnes již Jirka Král bohužel na YouTube nenatáčí. Momentálně jsou jeho největšími projekty rodina - jeho dítě a manželka - a marketingová agentura Social Park.

Za svou youtuberskou kariéru ale dosáhl mnoha úspěchů - jedním z nich je například titul nevlivnějšího Čecha za rok 2016. Velkou část ze svého výdělku z YouTube totiž věnoval na charitu, čímž si získal srdce spousty z nás. Na jeho charitativní streamy, kde vybral 1 716 344,96 Kč, nikdo nezapomene.

 Fun Fact: Víš, že Jirka Král měl vlastní McDonald´s merch? Měl vlastní burgery, které byly k dostání v roce 2018. Taková nostalgie, co?

Wedry

Wedry, známý youtuber, jehož pravé jméno je Radek Vedral. Na svém Youtube kanálu má přes 730 000 odběratelů (2023) a stále vydává nová videa s herní tematikou. Proslavil se zejména hrou League of Legends.

Co se týče jeho offline koníčků - je hodně sportovně založený a za svůj život vyzkoušel snad všechny sporty, co tě napadnou - od squashe, přes jízdu na koni až po judo. Cvičení je zkrátka jeho vášeň. Mimo jiné také v minulosti hrál na klavír. Jo, a taky si v roce 2020 založil kanál Chálka, kde hodnotí a recenzuje jídlo. 

Dříve byly oblíbené jeho sportovní challenge - musel například udělat 1000 kliků za den. Co myslíš, dal to? A dal/a bys to ty?

ToJeTenNášMatúš

Milovník FPV dronů, to je ten náš Matúš. Již před několika lety se rozhodl, že se začne věnovat FPV dronům. Na to, že v té době FPV drony nebyly ještě vůbec populární, to dostalo velký hype. V té době nebylo nastoupení do Drone Racingu úplně jednoduché. Prošel si všemi nepříjemnostmi, které toto hobby bohužel (nebo spíš bohudík?) obnáší.

David Luu

David Luu je známý český skejťák, co občas kromě skejtování ve videích i kendamuje. Je to velká osobnost ve skate komunitě i YouTube scéně.

Fatty Pillow

Fatty Pillow, pravým jménem Karel Sivák, se YouTube scéně věnuje také hodně dlouho - na streamech často rozbaluje Pokémony a MTG boostery. Párkrát jsme mu i my zaslali nějaké bedny plné Pokémonů a MTG, ať má ve videích co rozbalovat.

Snažili jsme se v něm vzbudit zájem o rubikovku a kendamu, ale zřejmě neúspěšně. Tak třeba příště. 😅

Opening Pokémon kartiček je Fattyho droga

 

Kristian Nguyen

Kristián Nguyen je slovenský skater, který už pár let žije a působí v Praze. Kromě skateboardu se věnuje také fingerboardu. Skateboardu se začal věnovat v roce 2008 - tehdy už věděl, co to skateboarding je, ale prkna se mu válela zaprášená ve sklepě. Jeho kamarád si to ale chtěl vyzkoušet, tak je popadli a bylo vymalováno.

 Po nějaké době skejtování si Kristian uvědomil, že chce skateboarding začít brát vážněji - tehdy ještě žil na Slovensku. Chtěl se skateboardem něčeho docílit. A čím dál víc se utvrzuje v tom, že se skateboarding dá posunout na vyšší level, případně se jím dá i v pohodě uživit.

Menameselassie

Selassie, pravým jménem Matěj Slažanský, má velký YouTube kanál od názvem Menameselassie, na kterém má přes 780 000 odběratelů (2023). Populární je jeho série flok, kde dokumentuje každodenní život a stavbu svého natáčecího studia.

A čemu že se Selassie věnuje? Kdo by to byl čekal, je to cardistry! Ano, tento dnes již méně známý koníček, stále přežívá v rukou slavného slovenského youtubera.

Mimo jiné se také v minulosti věnoval fotbalu, stolnímu tenisu, basketbalu, karate, vodnímu polu a hokejbalu. Bohužel ale při žádném z těchto sportů nevydržel více než 2 měsíce.

 Fun Fact: Když byl Selassie malý, jeho offline koníčkem bylo rozmotávání kazet. 📼
 Menameselassie dělá cardistry, cože?🤯
 
 
A co ty, vezmeš si příklad z vlivných Youtuberů, nebo si najdeš vlastní offline koníček? Nebo třeba už nějaký ten offline koníček máš - tak se nám nezapomeň přijít pochlubit osobně na pobočku v Praze, budeme se těšit!
 

 

[Autor-Ája]