Mindfulness a Skilltoys: Kombinace pro lepší koncentraci i relaxaci

Pokud si občas kladeš otázku: "Mindfulness, co to je?", jsi tu správně. Mindfulness význam spočívá v tom, být zde a teď, vědomě a plně.

opt_banner skill toys a mindfulness

Mindfullness, někdy také nazývaná všímavost, je technika zakořeněná v buddhistické tradici, která nás učí být v přítomném okamžiku a vědomě si uvědomovat své myšlenky, pocity a tělesné pocity. Ve spojení s fyzickou aktivitou, jakou jsou skilltoys, může mindfulness nabídnout unikátní způsob, jak zlepšit koncentraci, zvládnout stres a získat větší uvědomění těla. Ale co je mindfulness vlastně za techniku? Jedná se o metodu, která nás učí být vědomě přítomní, napojení na současný okamžik. Kombinace mindfulness techniky s fyzickou aktivitou, jako jsou skilltoys, může nabídnout unikátní způsob, jak zlepšit koncentraci a dosáhnout většího uvědomění těla. My se podíváme na to, jak ze skilltoys v tomto ohledu vyždímat maximum.

Skilltoys a jejich význam

Skilltoys, česky dovednostní hračky, jsou předměty určené k manipulaci za účelem vylepšení motorických dovedností, koordinace a koncentrace. Zahrnují takové hračky jako yoyo, kendama, diabolo, Rubikovu kostku či třeba poi. Skilltoys nejen zlepšují motoriku, ale také poskytují platformu pro meditativní praxi, kdy se jednotlivec může plně soustředit na pohyb a manipulaci s hračkou.

Mrkni na naše skill toys!
  

 

Spojením techniky mindfulness s hraním se skilltoys můžeme získat neuvěřitelné výhody. Zvýšená koncentrace, zlepšená koordinace, hlubší relaxace a dokonce i redukce stresu jsou jen některé z přínosů. Ale jak začít s mindfulness a skilltoys? Inu, začít můžeš návštěvou workshopu, či jen přijít k nám na pobočku a my tě do světa skill toys vrhnete po hlavě! A pokud tě téma mindfulness zajímá ještě více, existují i nějaké mindfulness knihy.

Spojení mindfullness a skilltoys

Když spojíš praxi mindfulness s hraním se skill toys, můžeš získat kupu výhod:

1. Zvýšená koncentrace

Fokus na pohyb a techniku při hraní s skilltoys tě nutí být plně přítomen. To ti může pomoci vyprázdnit mysl a zbavit se rozptýlených myšlenek. Máš vtíravé myšlenky a ne a ne se jich zbavit? Čapni svou skill toy a vypni hlavu!

2. Zlepšení Koordinace a Motoriky

Konstantní uvědomění si svého těla a jeho pohybů neuvěřitelně zlepší tvou celkovou koordinaci a motorické dovednosti. Najednou budeš obratnější, svižnější a tvoje reflexy budou lepší než kdy dříve!

3. Relaxace a Redukce Stresu - kdekoliv, kdykoliv!

Stejně jako meditace, hraní se skilltoys může být relaxační a pomůže ti odpojit se od stresu kdykoliv během dne. Menší skill toys, které hravě strčíš do kapsy (begleri, knucklebone, pen spinning) tě zachrání kdykoliv - a to ať už jsi v metru, nebo třeba na rodinné oslavě!

4. Větší Uvědomění

Kombinováním mindfulness s hraním si můžeš rozvíjet hlubší uvědomění o svém těle, svých pohybech a svém okolí. Zkus se při hraní se skill toys zaměřit na každý pohyb, nech si radit od ostatních, co můžeš zlepšit - a pak na to zaměř veškerou pozornost! Zkrátka vnímej sám sebe.

Mrkni na naše skill toys do kapsy! 

Kombinace mindfulness a skilltoys nabízí unikátní způsob, jak zlepšit mentální a fyzickou pohodu. Ať už jsi začátečník v oblasti mindfulness nebo zkušený hráč se skilltoys, zkombinováním těchto dvou praxí se můžeš posunout na nový rozměr relaxace, uvědomění a osobního růstu. A jestliže nemáš zkušenost s ničím, tak právě teď je čas začít - protože v dnešním hektickém světě neexistuje nic lepšího. Zkrátka se ponoř do světa dovednostních hraček s vědomým přístupem a objev, jak může tato kombinace obohatit tvůj život!

[Autor-Ája]