První FYFTnews video

Začínáme s novým zábavným formátem videí, který bude pravidelně vycházet. Jde o FYFTnews – co je u nás nového. V prvním díle se podíváme na novou edici Warhammer Age of Sigmar, karty vytvořené na základě ukradeného nápadu, nové kendamy, hru, která se ti vejde do kapsy, nebo třeba to, s čím se v pracovní době i mimo ni potýká Martin.

Warhammer Age of Sigmar: Dominion a Starter Set Extremis

Ve videu můžeš vidět zloděje, který se už objevil v jednom našem starším videu – tehdy skolil Dejva a ukradl Warcry Catacombs. Tentokrát to schytal Sony a zloděj si odnesl novou edici Warhammer Age of Sigmar. Dominion se mu asi líbil z toho důvodu, že v bedně najde všechno – je vhodná jak pro fajnšmekry, tak pro začátečníky, kteří do toho chtějí po hlavě skočit: pravidla, scénáře a hlavně 60 snadno sestavitelných miniatur dvou armád. Proto je box vhodný i pro dva hráče napůl a můžou pak hrát spolu. Starter set Extremis obsahuje miniatur sice méně, jen 32, zato v něm ale mimo pravidla a scénáře najdeš i kostky, modely terénu, herní podložku a měřítko.

Digimon balíky pro začátečníky

Tonda a Sony spolu natočili návod na hraní Digimon TCG. Ve videu se dozvíš, proč se to stalo – to, že jsou Digimoni sběratelská karetní hra neznamená, že když už s takovými hrami máš zkušenost, budeš hned vědět, o co jde. Digimoni se třeba totiž vůbec nehrají na životy. Kluci proti sobě hrají s předkonstruovanými balíky, Sony má konkrétně fialový Venomous Violet, Tonda zelený Giga Green, ale na skladě jich máme víc. Tyto starter decky jsou pro začátek nejvhodnější. Navíc ke každému je navíc jeden booster, takže si deck můžeš časem vylepšit, aniž by bylo potřeba kupovat nový produkt.

A pokud si chceš zahrát Digimony naživo, zastav se na náš pravidelný event – Digimon čtvrtek.

Karty Touch Offset s ukradeným nápadem

Nové balíčky Offset Kaki a Offset Orange od cardistry značky Touch se chlubí originálním nápadem – nevycentrovanými, záměrně misprintnutými kartami. Myšlenka, která se za tímto konceptem skrývá, je taková, že spousta cardistry moves vzniká chybou. Navíc jsou doplněny ještě šipkami, které mohou inspirovat cardistu. Ale tento nápad už použily i jiné značky. Jako první byly Bicycle Seconds, které mají karty nevycentrované a posunuté do různých rohů. Navíc k tomu ještě jejich barvy bývají občas zvláštně saturované, mají jiné odstíny. Offsetu využívají i karty Fontaine od Zacha Muellera, který pravděpodobně nápad zakoupil od Bicycle. Nápad najdeme i u karet od Daniela Madisona.

Hra Mint pro svěží dech

Nově máme taky hru Mint, která se ti vejde i do kapsy – jako mentolky. A nejen to, zahraješ si ji i na malém prostoru, třeba na stolečku ve vlaku. Existuje ve třech variantách podle mechanik: kooperativní, pick up and delivery a worker placement. Všechny tři jsou natolik jednoduché, že se ti budou hodit i pokud chceš do dané mechaniky proniknout.

Naše otevírací doba a dostupnost na telefonu

Často se nám stává, že zákazníci chodí na pobočku mimo otevírací dobu. Otevřeno máme každý všední den od 13 do 18 hodin. Na telefonu Martin reaguje taky každý všední den, a to od 9 do 15 hodin. A co je o skladovosti na webu je vážně pravda :) Taky připomínáme, že to, jak rychle ti zásilka dorazí, záleží na tom, kdy objednáš, a způsobu dopravy, který zvolíš: přes Zásilkovnu po Česku balíček dorazí do 2–3 dní, přes GLS většinou hned následující den. Víc informací o dopravě najdeš v sekci Pobočka a doprava.

Rozšiřující příručky pro Dungeons & Dragons

Ve videu se objevují i rozšiřující příručky pro RPG hru Dungeons & Dragons alias D&D. Pokud se v tomto světě ještě nepohybuješ, podívej se na náš návod Jak začít s D&D. A pokud chceš vědět víc o existujících příručkách, omrkni článek Srovnání příběhových kampaní.

Nové kendamy skvělé pro začátečníky i pokročilé

Nejžhavější novinkou od značky Krom jsou kendamy POP LOL – budget kendamy s lepivým povrchem koule. Na rozdíl od klasické POPky mají CK shape, který má výhodu při dělání lunaru. Stejně jako stará POPka nemá ložisko a nemá ani díru v base cupu.

Kromě Krom kendam máme skladem taky Lotus kendamy, a to konkrétně modely Bloom a Sacred. Bloomky existují ve více barevných variantách, jsou z buku stejně jako POPky, ale na rozdíl od nich mají v tamě ložisko. Model Sacred je z javoru a má i díru v base cupu.

Pokud se ti nový formát videa líbil, podpoř ho lajkem a komentářem na Youtube :)

[Autor-dejf]