Deskové hry – BRNO

Kam v Brně na deskovkyKde hledat spoluhráče? Kde si nechat poradit s nákupem

Pokud se nově pohybuješ v deskovkách, tak možná někdy řešíš problém, že nevíš kam s kamarády na deskovku zajít. Kavárny jsou na to moc klidné a stoly malé. Hospůdky už atmosférou víc zapadají, ale zahraješ si spíš jen menší hry. Existují však podniky, které se zaměřují právě na deskovky a v Brně je jich hned několik.

Tip: Všechny deskovky, které zrovna máme skladem, najdeš v kategorii Deskové hry

Čajovna Za Zrcadlem

Pokud upřednostnostňuješ čaj před pivem a kávou, Za Zrcadlem je místo pro tebe. Nabízí také vodní dýmky a k zapůjčení je spousta her. Pořádají se zde i turnaje a to konkrétně v Teraformaci Mars, ve které probíhá brněnská liga. Přidat se můžeš ve Facebookové skupiněVíce najdeš na stránkách Čajovny za zrcadlem.

Black Oil – Gaming and Social Hub

Pro fanoušky wargamingu není v Brně lepší místo. Konají se tu různé akce, turnaje, můžeš tu i modelařit a barvit figurky. Samozřejmě se zde schází i deskovkáři a je tu několik desítek her k zapůjčeníVíce najdeš na stránkách Black Oilu.

Tip: Všechny wargaming hry najdeš v sekci Figurkové hry. Vše, co se týká barvení figurek, najdeš v podkategorii Malování a modelářství.

Mystica – Board Game Pub 

Mystica je srdcovka FYFTu. Když v Brně někam jdeme, tak do Mysticy. 

"Na tomhle místě jsem potkal většinu lidí, se kterými do teď hraju, a to tak, že jsem si jednoho dne chtěl prostě něco zahrát. Nevěděl jsem kam, nebylo s kým, a objevil jsem tohle místo. Šel jsem se jen podívat, zeptal jsem se u jednoho stolu, zda by neměli místo a mile mě přivítali k sobě. Potkal jsem jejich kamarády, kamarády jejich kamarádů atd., až se to nakupilo. Mystica nabízí ze všech zmíněných podniků rozhodně nejvíce her a pořádá se tu nově i Scythe Liga. Příjemné prostředí na hraní a nebo jen posezení s přáteli." -Sony 

Více najdeš na stránkách Mysticy.

Dračí Pevnost - ukončeno

Dračí pevnost je novější podnik v centru Brna. Nabídka her není tak velká oproti ostatním, ale postupně se rozrůstá. Hrává se tu dost Dungeons & Dragons neboli DnD neboli dračák a pořádají se tu i karetní turnaje, například v Pokémon TCG nebo české hře RONEVíce najdeš na stránkách Dračí pevnosti.

Deskoherní Akce

Jestli hledáš něco většího, kde potkáš desítky až stovky lidí, tak se v Brně pořádá největší deskoherní festival na Moravě – Brnohraní v Lužánkách. V menší podobě se také koná i na Zelném trhu na Tržnici. Stačí sledovat Facebookové stránky akce.

Druhá akce je Deskování, kterou pořádá místní Deskoherní klub několikrát do roka v Black Oilu. Na obou akcích si můžeš vyzkoušet novinky od českých vydavatelů, ale i starší kousky, které tě vysvětlovači rádi naučí.

Sociální sítě a komunita

Teď si možná někdo říká: Tolik možností, ale co s tím, když nemám s kým hrát a nejsem úplně člověk, který by oslovil náhodné cizí lidi někde v podniku? Pokud patříš mezi takové, existují skupiny na sociálních sítích, které slouží k hledání spoluhráčů.

Sony na Facebooku sleduje skupinu Brněnské deskovky, kde našel skvělé lidi.

Pak jsou tu Zatrolené hry, což je největší český web, který se točí kolem společenských deskových her. Na různých diskuzních fórech najdeš kluby, skupiny hráčů a akce, které se budou konat, a mnoho dalšího. Neboj se tedy zareagovat pod nějaký příspěvek, nebo sám nějaký napiš. Určitě se ti někdo ozve.

Kde si nechat poradit a proč FYFT?

Někdy se ti ven nechce a radši si zahraješ v klidu doma? Nebo pořádáš deskoherní večer u sebe, ale chce to novou hru? Deskovek ale ročně vychází tisíce a je těžké si v takovém množství vybrat a nesáhnout vedle.

Na internetu je her ještě víc, ale popisek ti toho moc neřekne. Od toho jsou tu speciálky (specializované prodejny), kde jsou lidi, kteří se vyznají, baví je to a poradí ti s výběrem. A my k nim patříme.

Zabýváme se výplní volného času obecně a deskovky jsou jeden ze směrů, kterým se věnujeme. V Praze je naše hlavní pobočka, kam můžeš přijít, říct nám jakou hru sháníš, nechat si poradit, která by se ti mohla líbit, nebo jen tak pokecat o hrách.

Na pražské pobočce máme hlavní sklad, takže si rovnou můžeš vybrat skoro z 1000 her. Nově taky budeme pravidelně pořádat FYFT GameDay. Event, kde si zahraješ hry, které tě naučíme, nebo ty, co si přineseš. 

SLEDUJ NÁŠ INSTAGRAM @fyftstore

[Autor-Sony]