Den dětí se blíží! Využij až do 1.6. kód "DENDETI" a získej slevu -10%

Co je to Flowerstick?

Flowerstick je skilltoy, která se skládá ze 3 částí. Jedna delší hůlka (flowerstick, stick) je z lepivého materiálu a na koncích má třásně, které připomínají květinu - hádej, proč se tomu říká FLOWER stick. Pomocí dvou hůlek pak svoji květinovou hůlku ovládáš.

Původ flowersticku není přesně znám, ale zmínka o podobné hračce sahá až do starověkého Egypta a Řecka. Ve středověku byla podobná hračka používána jako součást cirkusového představení.
Moderní verze flowersticku se objevila v 60. letech 20. století v Brazílii, kde se stala populární mezi místními hudebníky a umělci, později byl rozšířen do celého světa.
Existuje speciální flowerstick, kterému se říká devilstick. Ten má speciální hořáky, které jsou staveny tak, aby odolaly velkým teplotám a mohly být používané na žonglování s ohněm - tzv. fireshow.

Žonglováni s flowerstickem se podobá žonglovaní s diabolem nebo kendamou. Konají se i různé soutěže buď přímo s flowerstickem nebo jako kategorie v žonglerské soutěži.

 

Jaký flowerstick vybrat

Bravostick Bright je svítící flowerstick, který se skládá ze dvou dřevěných hůlek a jednoho průhledného plastového sticku. Rozměrově je spíše určen dětem.

Power Flowerstick je litý, včetně hůlek - skvělá volba pro začátečníky i pokročilé, flowerstick dobře přenáší váhu z jedné hůlky na druhou.

Piccaso Flowerstick je sklo-laminátový. Má zajímavé zbarvení, hůlky a stick jsou lehce průhledné. Pokud máš rád/a desingové skill toys, tento flowerstick je přesně pro tebe.

Tulip Flowerstick je plastový i s hůlkami a je na něm natažená silikonová vrstva. Stick je díky silikonu hladký, ale zato dobře drží. Má vyznačený střed, což se skvělé pro začátečníky - naučí se tak netrefovat se na střed nebo pod něj.

Neo Flowerstick je sklo-laminátový, ale při pinkání zní jako dřevo. Je cenově výhodný.

f5uLXjUA (1)

Jak začít přehazovat

  • Je nejlepší začít na zemi a přehazovat si flowerstick z ruky do ruky. Důležité je, abys pinkal/a někde ve čtvrtině flowersticku. Při přehazování z ruky do ruky zkoušej flowerstick i zvednout a přehazovat jej nad zemi.
  • Když si myslíš, že ti to jde, vezmi do ruky hůlky a zkoušej přenášet váhu sticku z jedné na druhou hůlku - flowerstick si nahodíš na hůlku a položíš, poté to zopakuješ i na druhé straně. Když už ti to půjde lépe, zkus párkrát přepinknout a zase položit.
  • Pokud už ovládáš hůlky a flowerstick, můžeš se začít zvedat.

image (2) (1)
Jak si flowerstick nahazovat z ruky? V jedné ruce držíš stick i hůlku, ve druhé druhou hůlku. Stick si jednoduše nahodíš na druhou hůlku, nebo můžeš pomocí palce nechat sjet na hůlku a přehodit na druhou

image (3) (1)

Tak tyčky do ručky a hurá na tríčky s flowerstickem!

[Autor-Ája]