Frantův kendama příběh

V novém videu ti Franta řekne o svojí cestě ke kendamě. Inspirativní příběh o tom, že když děláš to, co miluješ, můžeš ti to naplnit život až po okraj.

Něco z následující historie už možná znáš z FYFTcastu s Frantou

Franta je od dětství sportovec, ale týmové sporty nejsou jeho silnou stránkou. Tenhle cool týpek býval na základce ten, kterého nikdo nechtěl do týmu při fotbale. Proto se soustředil na to, co může dělat individuálně. Věnoval se karate a od jízdy na kole se přesunul ke skokům na MTB a později k BMX. Kolo se stalo jeho obrovskou láskou, které se věnoval 12 let, ale kvůli zdravotním problémům s vykloubeným ramenem, které nikdy pořádně nedoléčil, si musel najít jinou vášeň. 

Franta říká, že tehdy měl depresivnější období, protože mu jeho vlastní tělo nedovolovalo dělat něco, co miluje, být aktivní v BMX. Ale pak mu do ruky přišla kendama od jednoho blízkého kamaráda, který taky jezdí na kole, Pavla Tenčíka (člen českého Krom týmu). Pavel si totiž kendamu pořídil a když ji Franta zkusil, chtěl ji hned taky.

Protože v té době ale o kendamě nevěděl skoro nic a nebyla tak známá jako dnes (byl prosinec 2018), nevěděl ani o FYFTu a zbrkle si koupil kendamu z obchodu s žertovnými předměty. Byl to ten nejmenší a nejoldschoolovější shape a hrálo se s ním fakt špatně. Dalším modelem, který sehnal, byla Royal kendama. S tou už se mu hrálo líp, i když měla glossy paint. V této době už přidával klípky na Instagram, dokonce si založil jiný účet, ale nakonec se rozhodl, že je bude přidávat na svůj původní (@frantamars). Celé ho to prostě čím dál víc bavilo. Proto si chtěl koupit ještě o něco lepší kendamu. Předtím si už něco zjistil a narazil na FYFT a naše první kendama videa s Petrem a Tondou. Proto si na FYFTu koupil na jejich doporučení Krom POP, vybral si bleděmodrou. Po ní pak přišla ještě červená popka. Říká, že ty ho do kendamování vtáhly už úplně. Ještě vyzkoušel nějaký starý pro model od Kendama USA, ale ten ho moc nenadchnul. Toužil pak vyzkoušet nějakou s lepším povrchem, proto přišla Krom Kamo se sticky paintem, ložiskem a dírou v base cupu. Svou první javorovou kendamu vyhrál ve FYFT soutěži. Byl to Philip Eldridge Pro Model. Franta přechod z buku na javor popsal jako přechod z Favoritu na Bentley :D Po té přišla éra shapu Slaydawg 2, konkrétně měl Franta Birthday 8 kendamu.

Tip: Kromě POPky už zmíněné kendamy nemáme, ale všechny, které jsou skladem, si můžeš prohlídnout v sekci Kendama

Pořád se tady bavíme o jaře 2019, kdy proběhla i Frantova první kendama soutěž. Byla to Punkdama v Bílovci, kterou pořádá Tomáš Ocásek s podporou Mirka z kendama.cz. Franta si celou akci užil, ale ve všem skončil úplně poslední. O rok později už skončil na druhém místě.

V létě 2019 se Franta blíže seznámil s Isaacem Turnerem z USA, který později založil svou značku Lotus kendamas a jejímž prvním členem týmu se Franta stal (2020). V létě 2019 se ale Franta odhodlal napsat nám, FYFTu, jestli bychom mu nedali kendamu, když ji na svojí dovolené u moře nějak pěkně zapromuje. K Frantovu velkému překvapení to vyšlo, dostal Moon Dawg. Tím se s FYFTem sblížil a později se začal objevovat v našich videích a dnes už je FYFT member na full time a stará se o věci spojené s Kromem (např. Krom tým CZ i SK), protože FYFT je oficiálním distributorem této značky v ČR. Navíc se před druhou vlnou staral i o kendama eventy, které ho naplňují a zroveň rozvíjí komunitu.

Inspirativní příběh o tom, že když děláš to, co miluješ, může ti to naplnit život až po okraj.

Tip: Podcasty lze poslouchat i na vámi oblíbených streamovacích platformách. Doporučujeme kliknout na odběr alespoň u jedné z nich, jelikož podcasty vychází dřív než videa – budete mít tak vše jako první.

SLEDUJ NÁŠ INSTAGRAM @fyftstore

[Autor-Franta]