TOP Lunar kendamy

Dnes ti ukážeme ty nejlepší modely na lunar triky.

Proč se vůbec o lunaru bavíme? Pro hodně kendamistů začátečníků je lunar dream trick, protože vypadá fakt nereálně a každý si řekne "jak to tam může držet?". Modely kendam se vylepšují pro to, aby tento trik byl snazší, takže v komunitě je to živé téma. Které jsou teda ty nejlepší a seženeš je na FYFTu?

Tip:  Všechny kendamy, které máme, můžeš omkrnout v sekci Kendama

0) Krom POP

Přestože základním kamenem pro lunar je sticky paint, jde se tento trik naučit i na rubberu. A znáš to, čím větší úsilí tě to na začátku stojí, tím líp ti to pak půjde s lepší kendamou. Takže pokud se lunar chceš naučit a máš "jen" popku, nezoufej a věnuj tomu čas!

1) Krom Strogo

Stejné vlastnosti jako popka, jen místo rubberu sticky paint a na stringu ložisko, tudíž dvě nezanedbatelné výhody! Modely W.I.P. mají vlastnosti úplně stejné jako obyč Krom Strogo.

2) Krom Slaydawg da Gang & Headshot Pro Mod

Dalším stupněm jsou Slaydawg Da Gang a Headshot Pro Mods. Tyto modely s shapem Slaydawg 2 mají díru v base cupu jménem warp hole. Ta base cup odlehčuje a tím lunar usnadňuje. Od výše zmíněných se liší taky materiálem, nejsou z buku, ale z javoru.

3) Krom Kamo

Upgrade BL shape (BL shape má popka a Strogo), ve kterém najdeš taky díru v base cupu (ne tak vymazlenou jako warp hole), ale narozdíl od shapu Slaydawg 2 je jejich base cup celkově menší. Od popky se stejně jako Strogo liší tím, že má ložisko, ale jinak je Kamo taky buková a má sticky paint. Další specialitkou je polaserovaný ken, který ti usnadní grip. S touto kendamou se Franta lunar naučil.

4) Krom Kollege

Celojavorová konstrukce BL shape se sticky paintem a ložiskem. Navíc u ní najdeš už výše zmíněný warp hole, což už z ní dělá opravdovou lunar machine. Zajímavostí je, že loni vyšla limitovaná edice (jen 144 kusů) této kendamy s modrými písmeny a jejich oranžovým ohraničením. Tu už neseženeš.

5) Krom Strogo 1%

Další upgrade BL shape, který už má i svůj název – 1%. Znamená to, že je zkrátka o jedno procento větší a má warp hole. Strogo 1% vyšlo ve třech variantách a každá z nich má třpytivý sticky paint. Jsou javorové. Krom kendama, která byla Frantova nejoblíbenější po hodně dlouho dobu.

6) Krom NOIA 4, 5, 6

Letošní novinka, která je shapem úplně stejná jako Krom Strogo 1%, akorát je z buku. Honza opět ukázal svoje znalosti zmínkou bulls eye scope. Původní bulls eye scope mělo Strogo, to byly dvě linky kolem díry. NOIA má navíc ještě čáru uprostřed, tudíž skvělý tracking díry. Taky u nich najdeš ložisko. Kluci se shodli, že za tu cenu je to super deal.

7) Krom Jody Barton

Těmito modely se dostáváme do high tech vymazlených kendam na lunary. Jody Barton modely mají AK shape, jsou z javoru, mají sticky paint a najdeš u nich base cup warp hole. Ložisko je samozřejmostí.

8) Krom Plasticity

Skvělé na lunary (a vše ostatní) jsou i Krom Plasticity, udělané taky ve spolupráci s Jody Bartonem. Oproti předchozím se liší v tom, že jejich tvar je ještě vymazlenější a vyhlazenější, jmenuje se CK shape. Najdeš u nich taky schlap scope tracking, který se oproti jiným vyznačuje tím, že je vlnovkovitý.

Po sérii Plasticity vyšla ještě Plasticity Naked, která se od té původní liší tím, že pod barvou na tamě vidíš i grain dřeva (podobně jako u Krom POP Naked)

 

SLEDUJ NÁŠ INSTAGRAM @fyftstore

[Autor-Franta]