Krom kendamy na FYFTu – prosinec 2020

Franta a Honza Sekanina ti popovídají o Krom kendamách, které u nás aktuálně seženeš.

Tip: Ať už čteš článek kdykoliv, všechny kendamy, které máme aktuálně skladem, najdeš v sekci Kendama

Začněme od nejlevnější, přesto vhodné i pro pokročilé: Krom POP. Kromě klasických barev, jako je žlutá, červená, modrá, zelená apod. jsou u nás i v bílé a černé barvě nebo v úpravě Naked (viz níže). K černé a bílé popce Honza přidává svou knowledge: vyšel s nimi edit od Colina Sandera, profesionálního hráče za Kendama USA. To rozhodně za zmínku stojí, prý se s Kromem nějak dohodli.

S Krom POP Naked souvisí i Krom POP Fade. Mají společné to, že na tamě je průhledný rubber paint, přes který vidíš strukturu dřeva. Naked má rubber úplně bezbarvý, ale Fade v barvách pistácie, medu a malin mají rubber zabarvený. Kluci se shodli, že je tato řada baví z popek nejvíc. Dobrý postřeh je, že paint je tady tenčí a po zahrání se neloupe, ale spíš zatluče do dřeva. Naked a Fade se prodávají v krabici z recyklovaného papíru.

Dalším modelem je NOIA 4, 5, 6. Shape této kendamy je upgradeovaný BL shape s názvem 1%. V base cupu je warp hole a na tamě sticky paint, takže lunary ti půjdou jedna báseň. Mají i ložisko. Následovníci legendárních NOIA 1, 2 a 3, jejichž designy navrhl Thorkild May ve Windows malování. Ať si vybereš jakoukoli, vzor na tamě bude originální.

Tip: Poslechni si FYFTcast s Thorkildem Mayem, zakladatelem Krom kendamy

Teď se podívejme na zoubek řadě Plasticity. Modely jsou barevně i názvem odlišeny: Apex, Umbra, Halo. Byly vytvořeny ve spolupráci s umělcem Jody Bartonem, ale nejmenují se po něm, protože to není jeho signature styl. Franta ocenil černý KROM nápis na vršku big cupu. Jsou výjimečné i v tom, že mají schlap scope pro lepší tracking díry. Shape kendamy se jmenuje CK – kulatější a méně kontroverzní než AK shape. Má oproti němu změněné ringy a base cup. Plasticity má taky polesarovaný ken, který zlepšuje grip a birdy. Je zde garantováno, že tama bude maximálně o 7 gramů těžší než ken. Oproti výše zmíněným kendamám je celá z javoru.

Následně a v poslední řadě byla probraná řada Krom X Jody Barton. Původně vyšly tři: UFO, Flowers a Skeletons. Na Halloween ale vyšla skeletonka ještě oranžová. Všechny jsou javorové a mají AK shape. Jediná z řady v recyklované krabičce je Flowers. Každá z nich má i polaserovaný ken. Dalším hezkým detailem je, že nemají na kenu lesklou Krom samolepku, ale mají legendární trojúhelníček natištěný.


Nakonec kluci z těchto kendam ještě vybrali 3 svoje favority. Za Honzu to byla NOIA 4, Plasticity Umbra a Jody Barton Skeletons (růžová). Franta má rád NOIA 5, malinovou a medovou Fade a Jody Barton Flowers.

SLEDUJ NÁŠ INSTAGRAM @fyftstore

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení