Krom kendamy na FYFTu – prosinec 2020

Franta a Honza Sekanina ti popovídají o Krom kendamách, které u nás aktuálně seženeš.

Tip: Ať už čteš článek kdykoliv, všechny kendamy, které máme aktuálně skladem, najdeš v sekci Kendama

Začněme od nejlevnější, přesto vhodné i pro pokročilé: Krom POP. Kromě klasických barev, jako je žlutá, červená, modrá, zelená apod. jsou u nás i v bílé a černé barvě nebo v úpravě Naked (viz níže). K černé a bílé popce Honza přidává svou knowledge: vyšel s nimi edit od Colina Sandera, profesionálního hráče za Kendama USA. To rozhodně za zmínku stojí, prý se s Kromem nějak dohodli.

S Krom POP Naked souvisí i Krom POP Fade. Mají společné to, že na tamě je průhledný rubber paint, přes který vidíš strukturu dřeva. Naked má rubber úplně bezbarvý, ale Fade v barvách pistácie, medu a malin mají rubber zabarvený. Kluci se shodli, že je tato řada baví z popek nejvíc. Dobrý postřeh je, že paint je tady tenčí a po zahrání se neloupe, ale spíš zatluče do dřeva. Naked a Fade se prodávají v krabici z recyklovaného papíru.

 

Dalším modelem je NOIA 4, 5, 6. Shape této kendamy je upgradeovaný BL shape s názvem 1%. V base cupu je warp hole a na tamě sticky paint, takže lunary ti půjdou jedna báseň. Mají i ložisko. Následovníci legendárních NOIA 1, 2 a 3, jejichž designy navrhl Thorkild May ve Windows malování. Ať si vybereš jakoukoli, vzor na tamě bude originální.

Tip: Poslechni si FYFTcast s Thorkildem Mayem, zakladatelem Krom kendamy

Teď se podívejme na zoubek řadě Plasticity. Modely jsou barevně i názvem odlišeny: Apex, Umbra, Halo. Byly vytvořeny ve spolupráci s umělcem Jody Bartonem, ale nejmenují se po něm, protože to není jeho signature styl. Franta ocenil černý KROM nápis na vršku big cupu. Jsou výjimečné i v tom, že mají schlap scope pro lepší tracking díry. Shape kendamy se jmenuje CK – kulatější a méně kontroverzní než AK shape. Má oproti němu změněné ringy a base cup. Plasticity má taky polesarovaný ken, který zlepšuje grip a birdy. Je zde garantováno, že tama bude maximálně o 7 gramů těžší než ken. Oproti výše zmíněným kendamám je celá z javoru.

Následně a v poslední řadě byla probraná řada Krom X Jody Barton. Původně vyšly tři: UFO, Flowers a Skeletons. Na Halloween ale vyšla skeletonka ještě oranžová. Všechny jsou javorové a mají AK shape. Jediná z řady v recyklované krabičce je Flowers. Každá z nich má i polaserovaný ken. Dalším hezkým detailem je, že nemají na kenu lesklou Krom samolepku, ale mají legendární trojúhelníček natištěný.


Nakonec kluci z těchto kendam ještě vybrali 3 svoje favority. Za Honzu to byla NOIA 4, Plasticity Umbra a Jody Barton Skeletons (růžová). Franta má rád NOIA 5, malinovou a medovou Fade a Jody Barton Flowers.

SLEDUJ NÁŠ INSTAGRAM @fyftstore

[Autor-Franta]