Franta má svůj první kendama PRO MODEL!

Frantova vysněná kendama je konečně tady! Jak shape, tak i design vymýšlel celej sám a vývoj provázela jediná myšlenka: "Kdybych měl do konce života hrát už jen jednu kendamu, byla by to právě tahle!".

Frantovu kendamu už teď najdeš skladem - nechceme ti však nabízet zajíce v pytli, proto tu pro tebe máme podrobnou recenzi! Na vývoji Franta pracoval téměř rok a výsledek opravdu stojí za to! Při návrhu kendamy Franta kladl hlavní důraz na hratelnost, kde drtivá většina designových prvků má svůj pečlivě promyšlený význam.

Nenadarmo Franta říká, že kdyby si měl vybrat jednu jedinou kendamu, kterou by si s sebou vzal na opuštěný ostrov, byl by to právě jeho PRO MODEL! Takže jestli hledáš univerzální a promyšlenou kendamu a chceš podpořit Frantu, který za Lotus hraje, musíš tuhle kendamu rozhodně vyzkoušet! 

Ken

Základem pro MARS shape je LOTUS ELEMENT, který Franta vybrousil do takové podoby, která mu sedí úplně nejvíc. Celá kendama je oproti ELEMENTU malinko menší. Největší rozdíl je na spodní části swordu, kde je výrazně prohloubený prostor mezi handle stallem a ring stallem, což je skvělá věc pro tvůj cit při hře - budeš tak kendamu líp vnímat a třeba takový late kenflipy se ti budou metat jako nikdy dřív!

"Možnost vytvořit si vlastní shape je něco, za co budu vděčný do konce života, protože hrát kendamu uzpůsobenou přesně podle mých představ a podle svého stylu, to je prostě splněnej sen!" - Franta Mars

Díky prohloubení je vystouplejší i samotný ring stall - to rozhodně využiješ při ring stallu, kde tama na ringu sedí vždy celou vahou a nehoupe se ze strany na stranu, jako u většiny kendam. Tohle prohloubení zároveň swordu ubralo váhu a s dírou v basecupu máš zaručeno, že každý Sword bude lehčí než Sarado - tím pádem je tahle kendama vždycky LUNAR MACHINE!

Velikost ring stallu je zároveň naprosto přesně vypočítaná tak, aby při underbirdu byla tama v kontaktu jen se saradem a ringem. Díky tomu mezi swordem a tamou vzniká 1-2mm mezera, do které se tama může lépe zaklínit a líp tak v underbirdu drží!

Aby toho nebylo málo, handle stall má víc smooth hranu, díky které tě při goonech a late goonech nebudou bolet prsty a zajistí ti extra příjemný feel v ruce. Nemůžeme vynechat ani obří díru v base cupu tvarovanou tak, aby do ní šel strčit prst. Najednou máš o paletu triků navíc - pecka, že? Sarado je opět oproti ELEMENTu trošku menší pro zábavnější a hravější feel, přesto pořád masivní a zachovávající si parametry moderních kendama shapů. Sarado stall pointy jsou jemně zakulacené, díky čemu birdy, underbirdy a wingy sedí na cupech líp a stabilněji. 

"Nechtěl jsem se ubírat klasickou cestou kendama pro modelů. Já na to šel jinak. Tuhle kendamu jsem tvořil hlavně pro sebe, protože když se bude líbit na 100% mě, tak jsem si jistej, že si ji o to víc užijí lidi mě blízcí - moje kendama family." - Franta Mars

Spike má Franta rád pořádně ostrý, a to se projevilo i u jeho kendamy - díky vyostřené špici se hrot rychleji zahraje do té nejlepší podoby na border balance triky.

Mezi ringem a handlem najdeš vygravírované LOTUS logo a na druhé straně zkratku YC = Young Crew, což je Frantovo tetování, ke kterému má velkou citovou vazbu. Nad ringem směrem k saradu, najdeš vygravírované čáry progresu, opět Frantovo tetování. Progres nikdy nejde jen nahoru, ale občas nás vrátí o pár kroků zpět. Pokud však vytrváme, dostaneme dál, než jsme byli předtím, a to jak v životním progresu, tak i v kendama progresu. Tyto linky ti zaručí jednodušší provádění Frantova signature triku - Hanging Mars, povrch swordu na těchto místech méně klouže.

 

Tama

Tama je v přírodním half split provedení = design kouli rozděluje na dvě části kvůli trackingu. Jak ken, tak i tama je laděná v minimalistickém stylu. Horní půlka tamy je bezbarvá s vygravírovaným Uroborosem (hadem) a MARS kolečkem kolem string hole, v polovině je vygravírovaná černá linka, která napomáhá trackingu díky hmatové odezvě. Spodní část je bílá - díky tomu krásně vynikne díra, kterou ještě zvýrazňuje oranžový stripe opět v MARS barvách. Díky tomuto designu je to jedna z nejlepších koulí, co se trackingu týče.

"Design mluví spíš o mým přístupu k životu, mluví o tom, jak já vnímám kendamu a jakou filozofií mluví kendama ke mě. Zároveň jsem kladl opravdu velký důraz na hratelnost, kde většina designových prvků má svůj smysl při hře." - Franta Mars

Koule je half split i co se týče dřeva, horní část je z javoru a spodní z buku. Horní část je tím pádem odolnější, designově sladěná s kenem a spodní měkčí = perfektní na stallové triky. Tama je navíc díky této kombinaci mnohem lépe vyvážená s kenem.

V díře najdeš vygravírovanou krysu (Frantovo znamení v čínském zvěrokruhu a opět jeho tetování), která přímo souvisí s Uroborosem (hadem) na horní půlce tamy. Ten znázorňuje životní koloběh od zrození až po smrt, který se neustále opakuje a procházíme jím všichni a všechno stejně jako naše kendamy. No a přesto, že se tomuto osudu nejde vyhnout, tak jak i my, i ona krysa se před tímto osudem občas ráda schová a odpočine - i když jen zdánlivě. A to třeba právě do útulné kendama nory.

 

Obsah balení

V designově vyladěné krabičce najdeš kromě Frantovo kendamy, také ložisko, cca 12ti palcový saténový string, Uroboros odznáček, dvě samolepky a epic MARS BAG. Na zadní straně krabičky Franta v krátkosti sepsal ty nejdůležitější věci k vývoji a tvorbě jeho kendamy.