Jak na Ken Flip

Ken Flip je trik, který můžeš udělat skoro z jakékoliv výchozí pozice do skoro jakékoliv výsledné pozice. Nejjednodušší je to ale z big cupu do big cupu.

Trik spočívá v tom, že ken udělá jednu rotaci. Proto prvním krokem v učení Ken Flipu bude umět tuto rotaci skoro poslepu a tak, abys ken chytil hezky.

Druhým krokem je umět vyhodit tamu z big cupu a chytit ji zpátky. To se může zdát jako banalita, ale je to důležité kvůli tomu, že v triku se nedějí dvě věci zároveň, ale těsně po sobě. Nejdřív vyhodíš tamu z cupu a když je ve vzduchu, hodíš ken do rotace. Musíš ho chytit ještě dřív, než bude tama úplně dole, abys ji mohl chytit zpátky do cupu. Později můžeš tamu chytat i do spiku. I jestli tamu chytíš jen do cupu, dalším krokem by měl být spike – měly by tak končit všechny triky.

Nedílnou součástí je u všech kendama triků dřepování. Tím, že se v kolenou snížíš k zemi, se prodlouží doba mezi dopadem tamy a máš tak víc času na to chytit rotující ken. Časem ještě zjistíš, že se dá hlídat díru. Nejideálnější je, když směřuje k tobě a ty pak přesně víš, jakým způsobem ji spiknout.

[Autor-Franta]