Jak na Turntable

Turntable, trik který je vhodný i pro začátečníky v kendamování. Spočívá v tom, že se ti ken otočí o 360 stupňů small cupem na ukazováčku, přičemž tama je v big cupu. Turntable ti půjde lépe s kendamou, která má těžší tamu – napomáhá to principu tlačení kenu do tamy zespoda nahoru.

Prvním krokem je chytit tamu do big cupu a udělat dřep. V tu chvíli už měj nachystaný ukazováček na small cupu. Cestou nahoru z dřepu pak palcem ken roztočíš, aby udělal rotaci ve směru hodinových ručiček, a uhneš ostatními prsty. Snaž se o to, aby se ken otáčel co nejvíc v rovině, protože jakmile se nakloní na nějakou stranu, vypadne ti z ruky. Při chytání kenu ve výchozí pozici je opět dobré jít do dřepu, aby tama nevypadla z big cupu. Pak už stačí jen dát spike.

Občas se ti může stát, že se při otočce zamotá string do ruky. Nepřendávej si pak kendamu do druhé ruky – nevypadá to dobře a ani na soutěži by ti to nikdo neuznal. Nejlepším řešením je uhnout stringu prsty a nebo ho odfouknout.

Co je to Inward Turntable

Inward Tunrtable funguje na stejném principu, jen se ken točí proti směru hodinových ručiček. Roztáčíš ho tedy prostředníčkem, nebo jiným prstem. Určitě se vyplatí umět i tuto verzi Turntablu, abys mohl triky různě kombinovat.

Double Turntable

Double Turntable znamená, že se ken otočí dvakrát. Jde ale udělat i deset otoček a světový rekord je 100 otoček.

Pokročilejší verze triku Turntable

[Autor-Franta]