Nový Un-set, ve kterém šišky nahradily stříbrné okraje

Unfinity – un-set, který vyšel 7. října, se odehrává na vesmírné pouti plné čepic, robotích klaunů a samolepek. Set je určený k draftování a jestli budeš mít tu šanci, nenech si tuhle pecku ujít.

Sop34oxUIA9_1200x672

Konec stříbrných okrajů

Stříbrné okraje jsou nejspíš první, co si většina hráčů představí když se řekne un-set. Jejich původní myšlenkou bylo oddělit karty, které se nesmí hrát v eternal formátech. Jak ale nejspíš víš i z vlastní zkušenosti, hráči se ke kartám začali chovat, jakoby se nesměly hrát nikde. Wizardi se proto rozhodli vyměnit výrazné stříbrné rámečky za nenápadné holofoil samolepky ve tvaru šišky. Když má karta dole uprostřed šišku, znamená to přesně to stejné co stříbrný okraj. Kartu můžeš hrát jen v casual formátech (např. Commander), když s tím souhlasí ostatní hráči.

MTG_Unfinity_04_previews1 (1)

Mechaniky

Ani Unfinity není v této sérii ujetých MTG setů výjimkou a i tentokrát se dočkáváme nových unikátních mechanik.

  • Samolepky: V každém boosteru najdeš Sticker sheet - kartu ze které můžeš sloupnout a přelepit několik samolepek. Na ostatních kartách potom najdeš efekty které samolepek využívají, například buffují všechny permanenty, které na sobě mají samolepku. Zajímavost je, že polepit můžeš jen karty, které vlastníš (nikoli kontroluješ). 
  • Atrakce: Atrakce jsou nový typ karty a i tu najdeš v každém boosteru alespoň jednou. Atrakce začínají v samostatném balíku, ze kterého ti karty dovolí lokace postupně odhalovat. Fungují ve zkratce tak, že na začátku kola (ve stejný čas jako se triggerují sagy) si hodíš kostkou a když padne číslo, které na sobě atrakce má, spustí se její efekt.
  • Tickets: Lístky fungují v praxi úplně stejně jako energy countery. Někde je získáš, zůstávají ti, a někde je můžeš utratit.

Za zmínku stojí i čepice, byť to není mechanika ale spíš sub-theme. Při draftování pozorně sleduj, jestli tvoje creatury mají čepice (a kosmonautská přilba se počítá jako čepice). O payoffy za pokrývky hlavy totiž není nouze.

FYhwB_tXEAM0fUV

Nové, nablýskané, un-landy 

Un-landy se i tentokrát extrémně vydařily. Dostáváme dokonce hned dva cykly – Atomic Sage a Space-ic basic landy. Obě řady můžeš najít jak v draft tak v collector boosterech.

Unfinity-Full-Art-Lands-030622-1024x576

To ale není vše Horste! V Collector boosterech tyhle okouzlující full-art landy najdeš i v novém foilovém provedení – Galaxy foil.

y2HwdyE2hy

Produkty:

Potěšilo nás, že Unfinity si zachovalo stejnou cenu jako běžné Standard sety. Booster tě proto přijde je na 85 Kč (!) Takže jestli budeš mít tu šanci, určitě si Unfinity zadraftuj, třeba doma se svojí playgroup.

[Autor-Ája]