Vychází nový set March of the Machine - Magic: the Gathering

Nový Magic: the Gathering set March of the Machine vyšel 21. dubna, je odpovědí na invazi phyrexiánů, kterou jsme mohli zaregistrovat v minulém setu Phyrexia: All Will Be One.

Celé multiversum se připravuje epickou bitvu. Praetor Elesh Norn plánuje finální triumf armády Nové Phyrexie, zatímco se její drtivá Legie strojů připravuje na invazi nevídaných rozměrů..

Set je zajímavý hlavně kvůli tomu, že Wizards of The Coast toto "spojení" postav a bytostí vzali doslova. Pojďme se společně podívat na to co víme o novém setu.

Legendární postavy na jedné kartě

Legendární bytosti se nám nyní ukážou společně na jedné kartě, včetně barev a typu bytosti.

en_pGgWkznj955jen_KWCRxOPv5Z5Zen_ud2lcq8D6osH

Mechaniky

Battle

Úplně nový karetní typ, který jsme poprvé mohli vidět na kartě Atraxa, Grand Unifier. Každý battle, který se nachází v novém setu je oboustranná (transformující se) karta. Na přední straně najdeme malbu pláně, na které phyrexiánská armada utočí. Battle můžeš zahrát ve své hlavní (main) fázi stejně jako bytosti, sorceries a pod. Každý battle přijde do hry s určitým početem obraných (defense) counterů, je vytištěn ve spodním rohu přední strany karty, countery ti řeknou kolik je potřeba poškození k poražení battlu, stejně jako u planeswalkerů na battli můžeš utočit a způsobovat jim poškození, jediné co se liší od planeswalkerů je to že na battle musíš utočit ty aby si dostal výhodu (druhou stranu karty).

Jakmile Battle přijde do hry. Hráč, který jej vyvolal zvolí jiného hráče, který bude tento battle chránit, může blokovat útočící creatury. 

en_65bed3eaa6en_ef7f213d56

Transformující se karty

Přední strana transformujících se karet jsou vlevo nahoře označeny trojúhelníkem směřujícím nahoru. Zadní strana je označeny trojúhelníkem směřujícím dolů vpravo nahoře.


Jedná se hlavně o Praetor karty, které se transformují na enchantment a pak zase zpět.

en_8vdrhWwZNqy1en_5kEeeKcDW6F3

Backup

U Backup se setkaš s čislem např. Backup 2. Toto číslo ti říka kolik +1/+1 counterů dáš na zvolenou creaturu, když creatura s Backupem přijde do hry a plus od creatury dostane schopnosti vytisknuté pod backupem.

Přiklad pokud karta co ma Backup 1 flying, lifeling přijde do hry dá creatuře jeden +1/+1 counter a plus do konce kola fyling a lifeling.

en_a396fef3c0

Incubate

Je nový token něco podobného jako clue nebo food token. Jedná se o bezbarví oboustranný artefakt který se po zaplacení transformuje na 0/0 phyrexian token.

Karty které Incubate tvoří, mají napsáno kolik +1/+1 counterů bude mít transformnutá příšera.

en_b814596cfd

en_01bec8f863en_c6e9ae10f0

Návrat planechase karet

V každém commander decku se bude nacházet 10 planechase karet, 5 nový, 5 reprintovaných a kostka.

 en_0qtuFEyjPObAen_EYr6pJqZlTbcen_aMXGdcCMuWcW

 

Více Planeswalkerů

Můžeme se těšit, třeba na Chandru, Teferiho, který se dokonce ukáže na Battle kartě a další.

en_iYu48AZ4Hhyi (1)

Další compleatnuté legendární karty

Phyrexiáni postihli i známého oblíbeného boha Helioda a mocného elementála Omnatha

en_yEEcLxFecRdBen_hgw2nP9iRWC8

en_R8hG7XvlNlBH

Promo karty

V Bundle Boxu se objeví upravený art karty Ghalta a Mavren a v Buy-a-Box nás čeká fullart Omnath

en_DIFhsQzRpmWxen_MuuIDB1V154f

 

Showcase vzhled karet

V Set boosterech můžeš narazit na karty, které mají známý showcase vzhled. Podle toho z jaké pláně pocházejí.

en_yLfBUClcXkH4en_e3h5fk9GuuD4en_sxemBbdR8XH9en_LaY6fdV8goHt (1)

March of the Machine: The Aftermath

Malý set o 50 kartách, který nám ukáže co se stalo po March of the Machine, vyšel 12.05.2023.

Set The Aftermath slouží jako epilog k čtyřbloku Dominaria United, Brothers War, Phyrexia: All Will Be One a March of the Machine a uzavírá příběhovou linku! Můžeš se těšit na závěrečné souboje a napínavá rozuzlení.

en_nZQaVYvN2F98 (1)

Epilogue Booster balíčky nabídnou hráčům garantovanou Showcase a foil kartu a každý balíček se bude skládat pouze z 5 karet, které budou v kombinaci: 1 až 3 Rare karty a 2 až 4 Uncommon karty.

Pro ty, kteří si chtějí užít The Aftermath plnými doušky, je k dispozici také The Aftermath Bundle. Tento boxík obsahuje 8 Epilogue Boosterů, 20 foil landů a 20 základních landů, bundle promo kartu, počítadlo životů Spindown a cool krabici na karty.

[Autor-Ája]