Rubik’s Phantom Cube

phantom

Myslíš si, že už jsi viděl všechny varianty Rubikovy kostky? Možná sis někdy pomyslel, že tě už ničím nemůže nikdo překvapit. Říká ti ale něco Phantom Cube? Rubik dal světu hlavolam, který byl mnohokrát vylepšen a takzvaná Fantomová kostka je jeho nejnovější verzí.

Vydána teprve v roce 2022, tato kostka je skutečně originální. Má formu klasické 3x3x3, ale nemá barvy. Tedy vlastně má, akorát je běžně nevidno. Matoucí, že? Ihned to vysvětlím. Rubik's Phantom Cube je sestrojena z materiálu, který reaguje na tělesnou teplotu, tedy na dotek. Když je nepoužívaná, políčka jsou černá, ale chvilkově se zbarví na místech, kterých se dotkneš. Její řešení tedy bude mnohem větší výzvou, ale také zábavou!Toto je možné díky použití termochromatického materiálu, se kterým ses už určitě někde setkal. Ten reaguje na teplotu prostředí a mění barevný pigment. Jistě si vzpomeneš na nějaké hračky fungující na podobném principu. Tato kostka nejlépe funguje při teplotě prostředí kolem 26 °C. Svým tělem ji bez problémů zahřeješ, ale její vzezření bude logicky záležet i od ročních období. Řekněme, že si s ní jdeš hrát v zimě někam ven. Tehdy bude kostka celá tmavá a barvy budou mizet velmi rychle poté, co se jich dotkneš. Naopak v horkém letním počasí je možné, že bude po většinu času barevná.

Rubik's Phantom Cube je nepochybně zábavnou výzvou. Potěší hlavně zkušenější cubery, protože představuje něco jako přechod mezi klasickým skládáním a skládáním naslepo. Dobře procvičí tvou paměť a určitě ti zlepší skills, a proto ji rozhodně doporučujeme. V našich končinách ještě není tak známá, a proto ji dodávají hlavně zahraniční obchody. Její cena se poměrně liší, a proto je třeba udělat dobrý přehled. Alespoň dokud ji nemáme na FYFTu. Do té doby mrkni třeba na tyto kousky:

 

 

[Autor-FYFTtalent]