Jak míchat a rozdávat poker karty

Dnes tě Dejf naučí různé triky s kartami, které se ti budou hodit třeba při hraní pokeru! Je libo Table spread, Chemmy shuffle, Riffle shuffle, Strip Shuffle...?

Budeš pro to potřebovat karty – papírové nebo plastové. S papírovými ti půjdou líp spready, díky finishům, které mají. Plastové jsou odolnější a můžeš je ohýbat různými způsoby. Kromě karet je důležitá i podložka. Pokud žádnou nemáš, dobře ti poslouží í žehlicí prkno :)

Tip: Plastové i papírové pokerové karty, ale i jiné příslušenství najdeš v sekci Poker

Table spread

Může se zdát, že spread pro míchání nepotřebuješ, ale před každou hrou budeš chtít hráče přesvědčit, že v kartách není žádný podvod – ukážeš jim třeba, že každá karta je v balíčku jednou a že je celý kompletní :)

S papírovými kartami ti Table spread půjde úplně jednoduše – prostě je rozhrneš po stole. Balíček drž na delších stranách, pokrčený ukazováček polož nahoru (tlak si musíš vychytat) a palcem karty postupně uvolňuj, tím se rozhrnou. Pokud jsi udělal spread face up, budeš chtít balíček otočit, aby hráči nic neviděli. Můžeš to udělat buď prstem a otočit první kartu, pak už jede domino efekt. Pokud máš ale mezi kartami velké mezery, nepůjde ti to. Nejdřív se nauč rozhrnovat karty rovnoměrně.

Trošku efektněji to vypadá, když balíček otočíš jednou kartou. Na konci můžeš celou řadu podebrat a shrnout je na hromádku.

S plastovými je to o něco těžší. Technika pro plastové karty se proto liší. Použij prostřední články prstů místo ukazováčku.

Chemmy shuffle

Míchání, které vypadá amatérsky, ale přitom je ze všech nejefektivnější. Při něm je skoro nemožné trackovat jakoukoli kartu. Karty rozhrneš po stole podobně jako při Table spreadu, ale uděláš z nich tvar písmene S. Opět ti to půjde lépe s papírovými kartami. Pak karty prostě míchej rukama, kdy každá dělá půlkruhový pohyb. Stačí, když párkrát přehodíš jejich pozice a pak je můžeš začít dávat k sobě. Aby ti šel balíček lépe sebrat, vezmi si jednu kartu (nedívej se na ni) a celý balíček s ní podeber. Trošku ho srovnej o stůl a druhou rukou karty otáčej, aby se srovnaly.

Riffle shuffle

Během celého míchání je důležité neukázat ani jednu jedinou kartu, protože dobrému hráči pokeru stačí informace o jediné kartě a jeho strategie se změní.

Balíček rozděl na dvě přibližně stejné hromádky. Obě poloviny přilož k sobě jedním rohem. Teď budou nejvíc pracovat ukazováčky a palce. Ukazováčky přitlač karty ke stolu a palci je u blízkých rohů rifluj dolů. Karty do sebe krásně zapadnou a zamíchají se, pak je stačí už jen dát k sobě pomocí malíčků. Čím rychleji to uděláš, tím líp ti to půjde. Zároveň palci karty neohýbej moc, abys na ně neviděl (ani nikdo jiný). Riffle shuffle udělej dvakrát.

Strip shuffle

Po Riffle shuffle přejdi k Strip shuffle, kterému se někdy říká i Box shuffle. Postup je takový, že chytíš balíček do levé ruky a pravou sundáváš hromádky asi po deseti kartách a skládáš je na sebe. To stačí udělat jen jednou. Pak zopakuj riffle shuffle.

Přeložení balíčku

Pro toto budeš potřebovat cutovací kartu – kartu, která je tlustší než obyčejná karta. Pokud ji nemáš, můžeš použít i Jokera. Pak popros některého hráče, ať balíček přeloží – vezme nějakou čast karet a položí ji na Jokera. Dealer na tuto hromádku přiloží i zbytek karet a může se přejít k rozdávání. Joker se používá proto, aby nikdo neviděl, jaká je spodní karta.

Rozdávání karet

Karty drž v Dealer's grip, kde je ukazováček vepředu, palec po levé straně balíčku a zbytek prstů vpravo. Palcem povysuň horní kartu a drhou rukou ji chyť mezi ukazováček a palec. Pomocí prostředníčku ji pootoč jakoby vystřelením.

Rozdávání karet jednou rukou

O dost složitější rozdávání. Karty drž ve své nedominantní ruce (pokud jsi pravák, tak v levé) a palcem horní kartu posuň níž. Vysune se ti pravý horní růžek, který přitlač prostředníčkem na sval na palci, karta se mírně ohne. Prsteníčkem ji vykopni a karta vyletí. Naučit a zpřesnit vystřelování ti asi bude trvat.

Vyložení karet

Když jsou karty zamíchány a rozdány, přechází se v pokeru k vykládání. První karta se vždycky "spálí". Následně se otáčí flop složený ze tří karet. Odpočítej tedy tři karty a třetí z nich nedávej navrch, ale pod ostatní dvě. Všechny je tímto pohybem otoč. Následně odsuň jednu kartu doleva a jednu doprava. Vyložení turn a riveru už je jednoduché. Před každým vyložením spálíš kartu a druhou otočíš na správné místo.

[Autor-dejf]