Jak na originální valentýnské rande

Valentýn slaví celý svět každoročně dne 14. 2. A jak každý ví, je to svátek zamilovaných. Patříš i ty k těm zamilovaným, kteří přemýšlí, jak Valentýn oslaví se svojí drahou polovičkou? Tak se pojď s námi podívat na to, jak může vypadat dokonalé originální valentýnské rande. ♥

oslav Valentýn se svou drahou polovičkou

Jak strávit valentýnské rande

Valentýnské rande se dá trávit (a většinou tráví) v kavárně, kině, cukrárně, restauraci... Kam pozvat holku (nebo kluka) na schůzku, aby rande bylo originální a zážitkem, na který ani jeden jen tak nezapomenete?

Pokud je to vaše první nebo druhé rande a ještě o sobě nic moc nevíte, můžete se každý podělit o svém koníčku. V tomto článku ti dáme několik tipů na kreativní valentýnské aktivity, ale určitě můžeš popustit uzdu své fantazii a zakomponovat tam i spoustu dalších věcí. Seznam svou polovičku s tvými zájmy a třeba budete nadšenci rázem dva!

Tip: Přečti si náš článek Jak sbalit holku na skill (toy).

Pár tipů na obohacení svátečního rande

Nevíš, kam na rande v Praze, nebo tě už nebaví chodit na schůzku do kavárny, cukrárny či kina? We got you!

Najděte cestu k novému společnému koníčku

Koníčků není nikdy dost! Proto rozhodně nevadí, když každý na své valentýnské schůzce rozšíříte repertoár o něco, co bude oba bavit. Může se jednat třeba o kreslení a malování. Zábava zaručena!

K malování se pojí spousta romantických aktivit s ještě lepšími výstupy. Například - různě po internetu kolují dokonalá rande, kde pár maluje obraz střídavě po částech a následně z toho vzniká roztomilé, často dost abstraktní umění. Oblíbené jsou také obrazy s otisky dlaní (a pár dalšími vzkazy, které ztvrzují vaši lásku♥).

Vytvořte vlastní komiks

Na FYFTu máme spoustu různých komiksů, kterými se můžeš inspirovat. Komiksové obrázky nejsou tak složité na nakreslení (nebo nemusí být), proto, pokud jste umělecky zaměření, si můžete vytvořit vlastní komiks plný interních vtípečků. Zároveň si i vytvoříte krásnou vzpomínku na váš společně strávený den.

vytvoř si svůj vlastní komiks

Výhodou kreativních výtvorů je, že ti vydrží fakt dlouho. Vystav si je někam na oči, ať si pokaždé tu příjemně strávenou valentýnskou schůzku připomeneš.

Skládejte spolu Rubikovu kostku

Nemáme na mysli, abyste skládali rubikovku každý sám za sebe (i když to je samozřejmě také varianta). Víc cool (a romantické) je třeba skládat jednu kostku po částech (tedy dívka bílý kříž, ty F2L, dívka žlutý kříž a tak dále). Jak dlouho vám to zabere?

Více romantickou (a tak trochu praštěnou) variantou je například skládání jedné kostky současně, tedy každý jednou rukou. Nebo si můžete zahrát BLIND - jeden bude mít zavázané oči a druhý radit, který tah udělat.

skládejte společně Rubikovu kostku

Pokud nejste ve skládání Rubikovy kostky stejně naskillení, můžete například skládat různé velikosti - ty pětku, ona dvojku.

Navštivte hernu

Pokud zrovna ani jeden nemáte doma sbírku deskových her, ale oba jste vášniví hráči, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, můžete vyrazit na šílený rande plný deskovek!

zahrajte si spolu deskovou hru v herně

Letos (2023) připadá Valentýn na úterý, což znamená, že naše FYFT herna je otevřená. Takže jestli se ptáš, kam na originální zábavné rande v Praze, odpověď máš jasnou! Vřele doporučujeme s sebou vzít i další pár a dát si double rande u deskovky.

Tip: FYFT herna je otevřená každý všední den od 16h, takže jestli i jindy nevíš, kam na rande v Praze, můžete nás někdy spolu navštívit.

Dejte si soutěž

Na Valentýna se nemusíme s polovičkou jen válet doma, ale ani tahat kdovíkde a utratit nesmyslné množství peněz - záleží na tom, čím naše rande obohatíme. Valentýnská schůzka si přímo říká o to být speciální!

Existuje spousta aktivit, které nabírají hned jiný směr, když začnou být kompetitivní. A jestli jste oba soutěživé povahy, můžete si rande okořenit menší soutěží. Dejte si proto Game of Ken (kendama), privátní speedcube soutěž, Game of Skate (fingerboard) nebo speciální Game of Card (cardistry).

zasoutěžte si v rubikovce

S každou soutěží se pojí i výhra, protože bez ní není správná motivace! Tak soutěžte třeba o to, kdo zaplatí pizzu, kterou si pro zlepšení večera objednáte!

Prozkoumejte okolí s FPV dronem

Tohle asi není aktivita pro každého, nicméně pokud jsi pilotem FPV dronu, nasaď své polovičce FPV brýle a ukaž jí, jaké to je vznášet se v oblacích. Protože dokonalé rande = romantický okružní let!

Jestliže tvá polovička už s dronem létat umí, můžete spolu jít prozkoumat nějaké bando, které ještě neznáte. Jen pozor, ať se nejedná o NoGO zónu.

Nevíš, co je to BANDO? Zjisti to v našem FPV slovníku!

Tip: Mrkni na náš článek O legislativě FPV létání.

A takový sranda tip na závěr - pokud jste tak trošku hračičky, můžete si zahrát na virtuální schovku! Každý si na svůj počítač nainstalujte aplikaci Tiny Whoop GO - jedná se o neplacený FPV dron simulátor a dá se ovládat i s šipkami na klávesnici (ovšem RC vysílačka je samozřejmě lepší variantou). Připojte se na na multiplayer a hledejte skrýše, které daná mapa nabízí. Odzkoušeno!

zahrajte si v dron simulátoru

Tak co, už víš, jaký bude váš plán na Valentýn?

[Autor-Ája]