Tipy na dárky pro pokročilé off-line hráče

Je to tady, Vánoce se kvapem blíží. Pokud ještě nevíš, čím obdarovat své milované, protože dělají některý z koníčků, kterým se FYFT věnuje, a ty se v tom tolik nevyznáš, rádi ti poradíme :)

Profesionální a závodní Rubikovy kostky

Pokud chceš obdarovat člověka, který už nějaký čas Rubikovu kostku skládá, máš co do činění se speedcuberem. To znamená s někým, kdo kostku skládá na čas. Můžeš omrknout kategorii nejlepších kostek, které kde seženeš. Většinou budou magnetické, tedy manipulace s nimi bude snazší a rychlejší. Obecně je ale kupování dárku speedcuberům složité, protože každý má rád něco jiného. Tonda proto připravil samostatné tipy na dárky pro speedcubery.

 

Yoyo pro pokročilé a závodníky

Pokud je obdarovaný zkušený yoyer, jakékoliv yoyo mu udělá radost, minimálně do sbírky. Asi už používá yoya neresponzivní a kovová, ale možná rád pod stromečkem uvidí i nostalgicky známé plastové responzivní.

 

Vybrané kousky pro zkušené kendamisty

Jestli chceš udělat radost člověku milujícímu kendamu, dej mu... kendamu! Obecně se dá říct, že Krom Pop je označovaná jako začátečnická jen kvůli ceně. Málokdo dá za koníček, o kterém ještě neví, zda ho bude bavit, tisíc a víc korun. Krom Pop je ale skvělá i pro pokročilé. Nejnovější Krom designy jsou hodně oblíbené. Pokud ale přesně nevíš, který by tvůj blízký ocenil, můžeš mu dát tzv. piluli, která taky spadá pod kendamu, jen má úplně jiný tvar.

 

Tipy na deskovky pro zkušené hráče

Deskové hry jsou klasika. Moderní hry ale obsahují různé mechaniky, ve kterých se vyznají jen lidé, kteří se tomuto koníčku pravidelně věnují a poznávají nové deskovky. Ty nejlepší z nich člověka opravdu posadí na zadek. Podle toho, komu hru dáváš, bys měl přizpůsobit i výběr. Začneme tím, že existují i hry pro jednoho. Dalším stupněm podle počtu hráčů jsou hry pro dva. Jejich společenská výhoda je oproti hrám pro jednoho hráče zřejmá, oproti rodinným deskovým hrám při hrách pro dva nemusíš dlouho čekat na svůj tah. :) Pokud hraje ráda celá rodina, kategorie je jasná. Pokud je obdarovaným někdo mladší, určitě by ocenil něco z her pro dětiPokud je ten, komu vybíráš dárek dobrý stratég, určitě ocení nějakou mozek stimulující strategickou hru. Jestli má rád kouzla, elfy a draky, najdeš to pravé ve fantasy hrách.

 

Balíčky pro zkušené hráče Magic: The Gathering

Je obdarovaný matadorem v MTG a ty mu chceš pořídit něco nového do sbírky nebo pro vylepšení jeho balíčku? Může se ti hodit průvodce výběrem produktu, protože Magic jich má jako legendární hra nespočet a každý rok jich další fůra vychází. Samozřejmě existují také dárková balení, která ale (jako každé dárkové balení) stojí dost peněz. Další možností je pak darovat booster, což je balíček náhodných karet, který zkušeného hráče určitě potěší, protože jimi bude moct doplnit své existující balíčky.

 

Žonglovací míčky pro zkušené

Máš co do činění s žonglérem? Pak můžeš omrknout, s čím vším se dá žonglovat a vybrat něco, co možná ještě vůbec nevlastní. Třeba ještě nikdy nevyzkoušel diabolo, které ocení, pokud je v tricích kreativní a vymýšlí si svoje věci. Pokud raději vsadíš na ověřenou klasiku, jsou tady žonglovací míčky. Můžeš ale zkusit omrknout i žonglovací kužely nebo se zaměřit na kontaktní žonglování.

  

Kouzelnické karty pro zkušené iluzionisty

Pokud sháníš dárek pro kouzelníka, u nás si určitě vybereš. Pokud má rád různé předměty, se kterými může kouzlit, můžeš mu pořídit něco, co ještě nemá. Jestli ale víš, že karty jsou pro něj spotřební zboží, omrkni jaké druhy kouzelnických karet máme.

 

Tipy na discgolf a frisbee sady pro zkušené

Dárek pro discgolfera? Discgolf je sice letní sport, ale jeho milovník určitě nové disky rád uvidí a nebude se moct dočkat, až se trochu oteplí a bude je moct vyzkoušet. Protože každý disk má své charakteristiky a svou cílovou skupinu, bude dobré, když zjistíš, jaký disk obdarovanému chybí nebo jaký byl jeho oblíbený a třeba ho ztratil. Můžeš mu ale jen tak ze srandy dát nějaký neprofi frisbee disk, který třeba hezky vypadá.

[Autor-dejf]