Kostky – Tipy na dárky pro speedcubery

Tonda ti ukáže ty nejlepší soutěžní kostky, které se možná hodí jako vánoční dárky.

Možná sis všiml, že Tonda už jedno video o tipech na dárky pro speedcubery natočil. Tam se věnoval spíš příslušenství a nesoutěžním kostkám. Tady se podíváme na ty nejlepší soutěžní kostky. Zaměří se hlavně na 3x3.

Tonda zmiňuje, že dnešní budget kostky se posouvají opravdu rychle dopředu. Dá se koupit magnetická kostka za 250 korun, která by dva roky zpátky byla nejlepší na trhu. Třeba Tondova první dobrá kostka byla Weilong GTS – ne GTS2, ne GTS3, ale ta úplně původní Weilong GTS. Stála kolem 500, neměla magnety, neměla žádné příslušenství a byla to v té době jedna z nejlepších kostek. Ale oproti dnešním kostkám co se dají koupit za 200–300 korun by neměla vůbec šanci.

Dneska už nemá cenu řešit u kostek cornercutting nebo jejich nastavitelnost, protože všechny už jsou v těchto ohledech na skvělé úrovni. Dnes se kostka vybírá spíš podle feelu.

3x3

První a nejlevnější kostkou je RS3M 2020. Stojí jen 250 korun a dokonce nahrazuje main kostky některých lidí.

Další je Little Magic M. Nemagnetická verze byla dost populární, protože to byla asi první z levných kostek, která byla fakt dobrá. Nebyla tolik stabilní a tomu právě pomůžou magnety v této magnetické verzi.

Guhong V3 M. Protože je to kostka od DaYan, Tonda ji musel otřít, jsou hodně mastné. Tichá a plynulá, připomíná TengYun a působí zevnitř "placatě".

Následující kostkou je The Valk 3 M. Tonda ji vybral, protože je to taková univerzální kostka a říká, že kdyby měl někomu naslepo vybrat kostku, vybral by tuto.

Dále Tonda uvedl Weilong GTS 2M, starší kostku, která ale stojí za to. Je podobná jako Valk, ale je trošku rychlejší a má jiný feel. Taky je ale univerzální, akorát z krabičky podivně nastavená.

Pak tu máme Tengyun M, o které dokonce Tonda uvažuje, že nahradí jeho main kostku (Gan 354 M). Plynulá, tichá, skoro se neseká. Druhá verze Tengyun M V2 mu přijde slabší.

Teď se už dostáváme ke kostkám dražším. První z nich je Valk 3 Elite M. Klasický valkový feel, magnety skvěle vyvážené. Jde o první kostku s magnety ve středech a i přesto, že v ní je tím pádem magnetů hodně, je lehčí než první Valk.

Nejočekávanější kostkou je asi Gan 356 XS. Neuvěřitelná kostka, kterou bohužel nedělají v 54mm velikosti, kterou by Tonda hned bral. Je velice, velice lehká, protože nemá kovový střed. Má mnoho možností nastavení, ale oproti starším Gan kostkám není systém nastavování tak složitý.

Jiné hlavolamy

QiYi magnetický Clock, který je skoro revoluční. Naprosto přesný, stabilní a nesrovnatelný se starými Clocky.

Gan Pyraminx má komplexnější mechanismus a znamená to, že bude mít v budoucnu více možností nastavení, v tom je určitě zajímavý.

SLEDUJ NÁŠ INSTAGRAM @fyftstore

[Autor-Ája]