Den dětí se blíží! Využij až do 1.6. kód "DENDETI" a získej slevu -10%

Tipy na dárky pro nováčky v off-line hraní

Je to tady, Vánoce se kvapem blíží. Pokud ještě nevíš, čím obdarovat své milované, možná po zamyšlení zjistíš, že jsou právě nováčky v nějaké oblasti off-line hraní. Pokud ne, možná by něco rádi zkusili. Jako matadoři v oblasti volného času ti rádi poradíme :)

Rubikova kostka pro začátečníky

Druhů Rubikovy kostky je mnoho. Nejznámější je 3x3x3 kostka, kterou koupíš i v hračkářství. Kostky, které najdeš u nás, se liší tím, že jsou vytvořeny pro speedcubing, tedy skládání na čas. Mají proto vychytaný hardware, aby se co nejrychleji otáčely. I ty však mají mnoho proměnlivých parametrů, proto může být oříškemkterou vybrat z toho obrovského množství. Hlavním rozdílem, který člověk při skládání pocítí, jsou magnety. Magnetické kostky se přesněji otáčejí a skládání je s nimi příjemnější zážitek.

Trikové jojo pro začátečníky

I yo-yo zná každý z dětství, ale to, se kterým se dají dělat dechberoucí triky, se liší. Podobně jako kostky na speedcubing mají yoya upravený a přizpůsobený hardware a existuje jich spousta druhů, ať už co se týče materiálu, úrovně hráče nebo samozřejmě značky. I tady může být kámen úrazu ve výběru toho správného.

Zkus tradiční japonskou hračku – kendama

Slyšíš toto podivné slovo poprvé? Kendama je dřevěná hračka, kterou tvoří "kladívko" a koule spojené provázkem. Letos zažívá opravdu velký boom, takže pokud hledáš něco nového, zábavného a trendy, je kendama to pravé ořechové. Dají se s ní dělat různé triky a variací je nekonečno.

S jakou deskovou hrou začít

Deskové hry jsou taky klasika. Pokud jsi několik let žádnou deskovku nehrál, budeš se divit, jak krásně graficky zpracované moderní hry jsou a jaké různé mechaniky mají. Ty nejlepší z nich člověka opravdu posadí na zadek. Podle toho, komu hru dáváš, bys měl přizpůsobit i výběr. Protože sebehezčí hra bude k ničemu, pokud nebude mít obdarovaný s kým hrát nebo to na něj bude moc dlouhé.

Začneme tím, že existují i hry pro jednoho. Dalším stupněm podle počtu hráčů jsou hry pro dva. Jejich společenská výhoda je oproti hrám pro jednoho hráče zřejmá, oproti rodinným deskovým hrám při hrách pro dva nemusíš dlouho čekat na svůj tah. :) Pokud hraje ráda celá rodina, kategorie je jasná. Pokud je obdarovaným někdo mladší, určitě by ocenil něco z her pro děti. Pokud je ten, komu vybíráš dárek dobrý stratég, určitě ocení nějakou mozek stimulující strategickou hru. Jestli má rád kouzla, elfy a draky, najdeš to pravé ve fantasy hrách.

Startovací balíčky pro Magic: The Gathering

Znáš legendární Magicy? Karetní hra, která dobyla celý svět. Protože je MTG fenomén, najdeš pro hru nespočet produktů. Poradíme ti, jak vybrat ten nejlepší. Jednou možností jsou starter packy navržené pro úplné nováčky. Naučí člověka základní principy hry. Pokud ale tvůj blízký nějaké Magic karty už má, bude hezkým a pro tvou kapsu nejpříjemnějším dárkem booster, neboli balíček náhodných karet, kterými může doplnit svůj balík. Naopak pokud chceš udělat někomu velkou a drahou radost, existují i dárková balení.

Žonglovací pomůcky pro začátečníky

Žonglování je věc, kterou obdivuje snad každý na světě napříč věkovými kategoriemi. Věděl jsi ale, že žonglovat se dá s různými věcmi? Klasika je žonglování s míčky, ale i těch je mnoho druhů. Do žonglování spadají i triky s diabolem, které jsou podobně jako kendama snad nevyčerpatelné a proces učení nových věcí nikdy neskončí.

Kouzla a kouzelnické karty pro začátečníky

Další FYFT oblastí jsou kouzla. Pokud tušíš, že by něco někomu udělalo radost, doporučujeme jít do toho! Naplnit volný čas kouzly je totiž... kouzelné. Přestože kouzlit se dá se vším, u nás najdeš předměty, se kterými to jde snadno. Notoricky známé jsou pak kouzelnické triky s kartami. Někdy jsou iluze pouze zásluhou kouzelníka, jindy jde o upravenou pomůcku.

Tipy na první discgolf a frisbee sady

Discgolf se hraje hlavně v létě, ale pokud chceš vnést do Vánoc sluníčkovou atmosféru a naplánovat výlet na hřiště a procházku s házením disků do jamek, s chutí do toho. Frisbee jsme už házeli někdy asi všichni. Ale jako všeho výše zmíněného je těchto létacích talířů mnoho druhů. Speciální jsou ty na discgolf, které mají svou charakteristiku vyjádřenou čtyřmi číslicemi. Ano, až taková věda to je, ale hlavně je to zábava! 

[Autor-dejf]