Apex Legends: The Board Game

APEX

“Old Painless is waiting” slyší Bloodhound Bangalore, která právě hází svojí ultimátní schopnost a z nebes se snáší hromada nebezpečných raket. Vypadá to, že nestihne utéct. V tom však zahlédne Gibraltara, jak mu k nohám hází svůj oboustranně neprůstřelný štít a oba je schová do krátkodobého bezpečí”

Na crowdfundingové stránce Kickstarter se dne 17.5 objevila deskoherní verze známé počítačové hry Apex Legends a vypadá to, že se toho vývojáři ze studia Glass Cannon Unplugged vůbec nebojí. A myslím, že vlastně ani nemají důvod k obavám. Přeci jen, mají za sebou úspěšnou kampaň a vydání deskové hry Frostpunk, která si na portálu Boardgamegeek drží úctyhodných 8.4/10 a co víc... značka Apex Legends má stále dost velkou základnu aktivních hráčů. Pro mě, jako milovníka “Apexů” ve videoherní podobě bylo hned jasné, že v den startu kampaně se také zapojím.

Apex Legends: The Board Game” je deskovou hrou, která bude primárně pro 2-4 hráče,  herní doba by měla být něco přes hodinu a každý hráč se za pomoci své figurky bude pohybovat po 3D upravitelné mapě. Hru začneme se základním vybavením, dvěma zbraněmi po kapsách a za pomocí schopností a všemožného vybavení se budeme přestřelovat se svými soupeři a snažit se přežít co nejdéle v čím dál víc zmenšujícím se kruhu. Stejně, jako v počítačové verzi je zde samozřejmě zastoupen i “looting”, kdy otevíráním beden a hledáním bude možnost najít různá vybavení a vylepšení, jakými jsou třeba nové zaměřovače, pažby, nebo například předměty k léčení. 
Hra samozřejmě kromě krásně zpracovaných modelů postav nabídne také 3D modely budov, stromů, zdí nebo beden s vybavením.

apex2

V základu je na výběr hned z několika možností podpory v rozmezí 80 až 255 eur.

Základní verze “Core Pledge”, ve které se nachází 4 známé postavy (Bangalore, Gibraltar, Bloodhound a Wraith) společně s herními deskami, všemožnými zbraněmi, modely budov, stromů a dalších věcí vyjde na 80 eur (necelých 1900,-)

Mezitím, největší a zároveň i nejdražší možností je “Solo All-in Pledge”, kde se kromě všech 12 postav a variantou pro sólo mód bude nacházet třeba vylepšená herní podložka, některé papírové komponenty nahradí krásné 3D modely a spousta dalšího. Ta vychází na docela vysokou částku - 5500,-

Vývojáři si připravili pro všechny Kickstarter uživatele, kteří projekt podpoří koupí jakékoli fyzické kopie hry různé dárky a překvapení. Jedním z nich je oznámené rozšíření s postavou “Loba” a vším potřebným k jejímu hraní. Další pozornosti jsou postupně představovány.

Kampaň by měla trvat do 8.6.2023. K následnému odesílání kopií pro podporovatele by mělo dojít v létě roku 2024, tudíž si na hru ještě nějakou chvilku počkáme.

Někteří testeři vypadají, že mají ze hry velmi dobrý pocit. Apex Legends: The Board Game prý nabízí například zajímavě řešený mechanismus střílení a tzv “recoilu”, schopnosti postav jaké známe z počítačové hry a deskovka jako taková je prý velmi zábavná.

Bude to stát za to? To uvidíme. Přeci jen, chtít zhruba 5500,- za kompletní hru je dost vysoká částka…Nechme se překvapit. Avšak upřímně řečeno, po zhlédnutí videí ze samotného hraní se už nemůžu dočkat! :)

Pro FYFT.cz napsal Adam Šídlo

[Autor-FYFTtalent]