Lorcana představuje plán pro organizované hraní

LORC 2

Každé dobré TCG by mělo mít poutavě vyřešené organizované hraní, ať už z pohledu hráče, nebo atraktivnosti. Pro nováčka, může být těžké se prosadit, proto je důležité nastavit zajímavé schéma tohoto typu zapojení.

A Disney Lorcana na to jde poměrně lišácky. Vývojáři vymysleli podle mého názoru dobrý přístup. Nejdůležitější je totiž komunita. Bez komunity to zkrátka nepůjde. Můžete mít skvěle vypadající hru se skvělými mechanikami, ale bez hráčů může být hra odsouzena k brzkému zániku

První sezóna a možná i několik dalších se tak ponese právě ve znamení vytváření komunity. Tedy, vypisované turnaje kompetitivního režimu s cenami dle počtu výher, jak jsme zvyklí například u Magic: The Gathering, nebo Pokémon TCG nebudou primárním cílem první kapitoly. Metoda budování komunity bude spočívat v několika směrech. Jedním z nich je sbírání bodů za hraní ligových eventů, nebo přivádění nových hráčů obdobou Friday Night Magic - princip pravidelných večerních turnajů včetně vysvětlování pravidel, abilit apod. nováčkům.

Vaše výsledky vám budou potvrzovat herny, které budou do tohoto typu hraní zapojeny. Zápis bude probíhat na pěkném podkladu, pojmenovaném jako hrací souprava. (play kit). Na tuto sestavu budete sbírat body nejen za výhry, ale i za prohry či jiné, blíže nespecifikované aktivity. Nebude to zkrátka jen o výhrách, ale i o seznamování se s novými lidmi a budování komunit. Čím více bodů na těchto aršících budete mít zapsáno, tím zajímavější budou ceny, které vás budou provázet. Například promo karty, odznaky, počítadla splněných příběhů a podobných, kosmetických vylepšení.

Pro vývojáře je důležité hlavně vytvořit přátelské prostředí a systém fungující zábavy. Zaměřením nejen na kompetitivní hráče, ale i na ty, kteří chtějí přijít, hru zkusit a podívat se pod pokličku.

Lorcana Quickstart 1

Pro vývojáře je důležité hlavně vytvořit přátelské prostředí a systém fungující zábavy. Zaměřením nejen na kompetitivní hráče, ale i na ty, kteří chtějí přijít, hru zkusit a podívat se pod pokličku. Představení těchto pravidel mě více přikovalo k informacím, kartám a možnostem hry. Těším se na release, snad se i my v České republice dočkáme. Mohlo by to vyjít, protože z nejmenované herny, kterou mám nejblíž mi bylo potvrzeno, že zjišťují možnosti zapojení, dodavatele apod.

[Autor-FYFTtalent]